8. 3. 2008 Lucie Vítková

Duba: Dva góly se daly chytat, měl jsem je mít

Po dvouzápasové odmlce zaviněné horečkami se do branky Pražanů opět vrátil Tomáš Duba. Návrat gólmanské jedničky však mužstvu k vítězství nepomohl, na vině jsou nešťastné branky. Duba inkasoval dva vlastní góly, třetí úder přišel z nenadání. Do klece se dokutálela zdánlivě neškodná střela. Sparta je na pokraji vyřazení.
Duba v loňské sezóně vychytal svůj první mistrovský titul, na letošní vyřazovací část se velice těšil. Se svými spoluhráči do play off chtěl vstoupit v roli obhájce, ale své místo v brankovišti musel přenechat svým náhradníkům. Do prvních zápasů na ledě Liberce jej nepustilo onemocnění a s ním spojené vysoké horečky. Do domácího zápasu už Tomáš Duba naskočil. „Už jsem nechtěl na nic čekat. Chtěl jsem za každou cenu pomoci týmu a nastoupit, prohrávalo se v sérii 0:2,“ vysvětluje svůj návrat gólman.

V brance se Duba činil, lapil několik puků a působil jistě. Pauza jej nepoznamenala. Dlouho však jen přihlížel, jak jeho spoluhráči bojují na druhé straně kluziště s Pincem. Marně, liberecký brankář potřetí v sérii dotlačil Tygry k vítězství. „ Strašně mě to mrzí, hrál se vyrovnaný hokej, byli jsme chvílemi i lepší a přesto jsme prohráli,“ lituje dvojnásobný juniorský mistr světa, jenž nebyl spokojen se svým výkonem. „Dva góly se daly chytat, měl jsem je mít,“ dodává kriticky.

„Třetí branka mě mrzí hodně. Vyřešili jsme situaci dva na jednoho, už se zdálo být vše zažehnáno a najednou přišla ostrá střela, která mi prošla pod rukou a došourala se do branky,“ se sklopenou hlavou se tiše vrací k rozhodující situaci v utkání. „Liberec ožil, naopak my jsme šli rázem do kolen. Co se dá dělat, zítra musíme vyhrát,“ uvědomuje si pražský rodák, který jako první odchovanec Sparty dostal šanci mezi tyčemi Pražanů.

Sparta nakonec přeci jen ještě zvedla hlavu a dokázala zápas zdramatizovat. Štrba snížil a na ledě opět bylo jen jedno mužstvo, nemohoucí Liberec jen zuby nehty vyhazoval puky daleko přes celé kluziště. „Šli jsme za vyrovnáním, udělali jsme pro to maximum a i já v brance jsem věřil. Možná to chtělo trošku štěstíčka. Hráli jsme dobře, přesto jsme prohráli. Je to škoda,“ láteří muž pod maskou, jenž mužstvo vloni dotáhl až na vrchol.

Nad Spartou nyní visí Damoklův meč, v sobotu musí vyhrát, jinak sezóna pro úřadujícího mistra skončí netradičně brzy. Navíc hokejisté mají v hlavách, že nikdo v předešlých letech nedokázal z 0:3 stav série otočit a postoupit. Šance na semifinále je tedy mizivá. „Je to nepříjemné. Budeme chtít hlavně vyhrát zítra, abychom nekončili sezónu ostudně 0:4 na zápasy před našima fanoušky,“ uzavírá skleslý šestadvacetiletý brankář.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat