24. 11. 2017 Petr Pavlík

Chtěli jsme tři body a máme je, říká Jarůšek

Po třech domácích utkáních se sparťané opět vydali na kluziště soupeřů. První zastávkou na venkovním tripu byla Mladá Boleslav. Ve městě automobilů Pražané nezaváhali a odvezli si cennou tříbodovou výhru. U sparťanského triumfu byl také RICHARD JARŮŠEK, který na dvě branky přihrál, svým gólem uzavřel skóre zápasu a pomohl Spartě k dalším bodům do našlapané extraligové tabulky. "Puk už jsem střílel téměř do prázdné branky," hlásil po utkání řízný forvard.

Ze čtyřech zápasů máte tři výhry. Vraťme se ale ještě k pocitům před tímto zápasem. Jak jste se do Mladé Boleslavi těšil?
Těšil jsem se moc, to nebudu zastírat. Jeli jsme sem s cílem vyhrát, což se nám také podařilo. Naštěstí to dopadlo tak, jak jsem si přál. Tajně jsem v to doufal, že se nám zde podaří udělat úspěch. Jsme moc rádi, že jsme tento zápas zvládli.

Myslíte si, že rozhodla neproměnná přesilovka pět na tři na domácí straně, kterou se vám na konci první třetiny podařilo ubránit?
Těžko říct. Naše ubráněné oslabení pěti proti třem mělo velký vliv na naši hru, protože jsme se poté dostali trošku do klidu. Utkání ale bylo velmi vyrovnané a oba týmy měly stejnou šanci na výhru. Říká se, že kdo nepromění přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát, a to se stalo. My jsme tuto nepříjemnou situaci dokázali ustát, důležité bylo také to, že jsme poté vstřelili dvě branky, což se nám v posledních zápasech příliš nedařilo.

Vy osobně jste ve třetí třetině pečetil výhru Sparty svou trefou na konečných 4:1. Jak byste popsal svůj gólový zásah?
Hlínovi se podařilo ukrást soupeřovu hráči puk na útočné modré čáře, kotouč se poté dostal k Alexovi, který mi ještě stihl nahrát. Já jsem se nacházel v dobré střelecké pozici, opřel jsem se do toho a padlo to tam. Tento gól nám hodně pomohl. Alexovi jsem pak ještě za to poděkoval, já už jsem měl snadnou práci.

Měli jste před zápasem naordinovanou speciální přípravu na soupeře? Vám se povedlo ihned na začátku utkání rychle odskočit do dvoubrankového vedení...
Ani moc ne. Ráno jsme měli klasickou přípravu jako na každého soupeře. Trenéři nám řekli, co si máme pohlídat. Dneska jsme to vesměs plnili tak, jak jsme si řekli.

V utkání jste několikrát brankáři Maxwellovi dokázali vystihnout jeho rozehrávku. Věděli jste, že do něj máte chodit?
Samozřejmě. Věděli jsme, jak kvalitní gólman proti nám stojí. Maxwell má výbornou práci s hokejkou, všichni jsme si však říkali, že alespoň jednu chybu za zápas udělá, a také ji udělal. Andrej mu to parádně vypíchl a gólman se už nestačil vrátit do svého postavení.

Oproti ostatním zápasům jste v tomto utkání měli více trestných minut. Jak to vnímáte vy?
To bohužel nedokážu říct. Rozhodčí nám zapískali fauly, které asi byly z naší strany někdy trošku zbytečné. My jsme je ale dokázali dobře ubránit, ale příště se nám to už nemusí vyplatit. Do následujících zápasů se toho musíme určitě vyvarovat.

Pět minut před koncem jste ještě měli možnost klasické přesilovky, čímž jste si mohli zápas užít a dohrát ho s určitým elánem a zakončit dobře začatou práci. Souhlasíte?
Jasně! Určitě je to příjemnější, když je výsledek o tři branky, než aby to bylo pouze o gól. Dneska bylo dobré, že jsme si po celou dobu utkání vypracovali dostatečný náskok.

Čeká vás Chomutov, který jste v probíhajícím ročníku už jednou porazili. Jak se na něj připravit?
Zítra tento zápas "vyjedeme", máme ho ještě v nohách. Pro nás zase začíná nový den, nový zápas. My opět musíme podat maximální výkon a nejlépe za tři body, protože se aktuálně nenacházíme v té situaci, ve které bychom si mohli dovolit ztrácet body. Chomutov je výborný mančaft, má ve svém týmu výborné hráče. Nečeká nás nic lehkého, ale to nás nečekalo ani v Boleslavi. Musíme makat naplno.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Žhavé vzpomínky? Finále s Libercem!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat

Šrek: Mladíci musí dostávat šanci v áčku