MBL - SPA 1:4 - Výhru režírovali Kudrna a Jarůšek

25., pátek 24. 11. 2017
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Maxwell – Kotvan, Říha, Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Knot – Pacovský, Němec, Klepiš (A) – Knotek, Holík, Orsava – Lenc (A), Urban, Pabiška – Kousal, Najman, Procházka.
Sparta: Honzík – Pavelka, Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Dvořák – Říčka, Vrána (A), Kudrna – Jarůšek, Hlinka (C), Reichenberg – Kumstát (A), Pech, Forman – Smejkal, Černoch, Uher.
Branky a nahrávky: 5. Orsava (Holík) – 2. Kudrna (Pavelka, Jarůšek), 4. Kumstát (Kalina, Jarůšek), 38. Kudrna, 49. Jarůšek (Reichenberg). Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 781. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4. Nejlepší hráči utkání: Jakub Klepiš - Andrej Kudrna.
Sparťané porazili Mladou Boleslav už v devátém soutěžním utkání v řadě! Úvod zápasu byl hodně divoký, v prvních pěti minutách totiž padly hned tři góly. O dva z nich se postarali sparťané, konkrétně Andrej Kudrna a Petr Kumstát. Bruslaři sice rychle snížili na 1:2, ale další gól už jim David Honzík v brance nepovolil. A jeho spoluhráči v poli naopak přidali další dvě trefy. Hned dvakrát se povedlo skórovat Kudrnovi a povedený večer prožil i Richard Jarůšek, který si připsal gól a dvě nahrávky.

Na ledě Mladé Boleslavi to bylo drama už od prvních vteřin. Po půl minutě totiž ujeli ve dvou na jednoho Říčka s Vránou, kterého v zakončení fauloval gólman Maxwell. Sparta se tak dočkala brzké přesilovky, v jejímž úvodu padal po zásahu Hlinky kotouč na brankovou čáru, odkud ho vyrazil gólman, a rozhodčí rozpažil. O pár vteřin později už se sparťané dočkali, když dělovka Andreje Kudrny z vrcholu kruhu prošla i díky Kumstátově clonění do branky, ze které odstřelila Maxwellovi láhev.

O dvě minuty později už Pražané vedli 2:0, když Petr Kumstát znovu číhal před brankou a tečoval mezi svými bruslemi střelu Kaliny mimo dosah domácího gólmana. Po necelé minutě přišlo snížení na druhé straně, kde nejproduktivnější hráč Bruslařského klubu Jakub Orsava pálil hned po buly a trefil se přesně. Následně neuspěl v individuálním průniku Procházka, ani na druhé straně střílející Vrána a po něm dorážející Kudrna s Říčkou.

Další infarktové chvíle přišly v závěru třetiny, kdy byl vyloučen Smejkal a chvíli po něm i Michálek, který fauloval Urbana. Ten ovšem svému pádu hodně přidal. Boleslav měla tedy přesilovku pět na tři, po několika vteřinách přišel další sparťanský faul a více než minutu dlouhá signalizovaná výhoda, ve které se tři sparťané bránili šesti hráčům soupeře. Kritickou situaci ale zvládli.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky sparťané přečkali zbytek posledního trestu a poté se, nabuzeni zvládnutím dlouhého oslabení ve třech, vrhli do útoku. Do největší šance se paradoxně dostali v dalším oslabení, kdy ujeli ve dvou na jednoho Vrána s Formanem. Tomu se ale finální přihrávka zamotala mezi bruslemi a nakonec pálil mimo. I ve své početní výhodě byli sparťané blízko třetímu gólu. Dlouho unavenou bránící čtveřici mladoboleslavských svírali v jejich obranném pásmu, ale kotouč za Maxwellova záda nedostali.

Tlak Pražanů pokračoval i ve hře v pěti na obou stranách, brzy si vynutili další přesilovku, tentokrát už o něco méně povedenou. Po jejím skončení to ve Ško-Energo areně cinklo a pořádně zahučelo, Knot totiž ránou od modré orazítkoval tyčku Honzíkovy klece. Hned z protiútoku ale přišel gól na druhé straně. Maxwell se vydal za branku rozehrávat, ale neporozuměl si s obráncem. K puku se tak dostal Andrej Kudrna, který si s ním pospíšil k tyči a zasunul puk do branky dříve, než se tam stihl mladoboleslavský brankář vrátit.

Po chybě domácí obrany v úvodu třetího dějství nahrával Forman do jasné šance Hlinkovi, ale sparťanský kapitán ani tentokrát neprotrhl střeleckou smůlu, která ho zatím v tomto ročníku provází. Po vyhození kotouče za mantinel ve vlastním pásmu přišel již šestý dvouminutový trest pro Spartu, a tím naděje pro Bruslaře.

Tu ale po skončení přesilové hry sparťané zhasli čtvrtým přesným zásahem. Reichenberg dokázal, až byl tísněn obráncem, najít křižnou nabídkou Richarda Jarůška. Ten střílel rychle a hlavně přesně. V závěru utkání si Mladá Boleslav zahrála ještě jednu přesilovou hru a sparťané dokonce dvě, ale další branka už nepadla. Pražané si tedy odvezli z ledu Středočechů už devátou výhru v řadě a především tři body do tabulky, ve které svého soupeře přeskočili.

Boris Žabka (Mladá Boleslav): "Musím pogratulovat soupeřovi k zasloužené výhře. My měli problémy s přechodem středního pásma. Soupeř nás předčil v jednoduchosti a dlouho nám trvalo, než jsme se i my dopracovali k jednoduchosti. Když už jsme se nadechovali k nějakému tlaku, tak jsme udělali fauly, což nás zase vrátilo zpátky. Bohužel jsme v zápase neproměnili šance."

Jaroslav Nedvěd (Sparta Praha): "Myslím, že jsme na tom podobně jako Boleslav. Psychicky na tom byli po dvou výhrách lépe Boleslavští, ale jinak jsme na tom asi tak stejně. Byl to vyrovnaný zápas. Měli jsme větší důraz v předbrankovém prostoru, a to na obou stranách. Jak před Maxwellem, tak před naším brankářem, kdy jsme parádně odbránili tříminutové oslabení pět na tři. Tam si myslím, že se lámal chleba. A pak ještě po jedné naší chybě ve středním pásmu, kdy jsme ztratili puk, pak z toho byl icing a Boleslav dala tyčku. Byl to klíčový okamžik, protože by to bývalo bylo 2:2 a my jsme z protiútoku proměnili na 3:1. Musím poděkovat všem hráčům, měli jsme tam dvacet bojovníků včetně gólmana. Kabina už od rána žila vibracemi, a cítili jsme, že si sem jedeme pro body."