4. 4. 2006 Vojtěch Gibiš

Dragoun se v semifinále uvedl gólem

Zajímavý večer prožil mladý sparťanský útočník Michal Dragoun. Ten se poprvé v semifinále objevil na ledě ve staronově složeném čtvrtém útoku ve složení Michal Dragoun –Jakub Langhammer – Martin Růžička. Při prvním střídání této dravé trojice dobrým pohybem v pásmu získali puk, nahráli na modrou Stehlíkovi, jehož střelu tečoval právě Dragoun do sítě.
Dvaadvacetiletý forvard si užil radostné chvíle při svém třetím vstřeleném gólu v extralize. Z těchto tří branek dosáhl Dragoun dvě v play-off. “Cítím se krásně, ještě hezčí by to ale bylo, kdyby to byl první gól v kariéře.“ Dragoun tyto pocity již však jednou zažil, neboť svůj první gól v kariéře vstřelil také v semifinále a navíc městskému rivalovi – Slavii.

Spartě se tak povedlo vstřelit Znojmo i potřetí rychlý gól. Martin Růžička u mantinelu vybojoval puk, poslal ho na modrou čáru, odkud obránce Stehlík prudce vypálil. “Máme od trenéra pokyny, hned od prvního střídání napadat a jít po Znojmu. Takže já jsem šel po jednom znojemském obránci, ten vymetl puk po mantinelu, tam ho posunul Martin Růžička na Ríšu Stehlíka, který ho zachytil a vystřelil. Můj úkol je jít vždy před branku, kde se mi to tentokrát podařilo se štěstím tečovat,“ popisoval důležitý první gól jeho autor.

O tom, že se zřejmě poprvé v sérii se Znojmem zapojí do zápasu, se dozvěděl sparťanský odchovanec během neděle. “Už v neděli během tréninku se nás ve čtvrté lajně střídalo čtyři nebo pět hráčů. Ale trenéři nám to oznámili vlastně až dnes po rozbruslení,“ vzpomínal dravý útočník. Právě dravost a dobrý pohyb byl cílem, kterým po čtvrtém útoku požadovali trenéři Holešovického týmu. “Měli jsme se dobře pohybovat v útočném pásmu a vynutit si nějaké fauly. To se naštěstí povedlo,“ hodnotil hráč, který kromě Sparty sehrál nejvíc zápasů v prvoligovém Ústí nad Labem.

Velmi dobrým výkonem, v play-off, lze říci již tradičně, se prezentoval brankář Petr Bříza. Ten zastavil třiatřicet puků, které Znojemští vyslali na jeho branku. V posledních několika minutách však hráči Sparty polevili, čehož využil k rychlé akci skórující Jiří Dopita. Přesto se Petr Bříza dostal na čelo statistik brankářů v play-off, jak podle percentuální úspěšnosti, tak podle průměru inkasovaných branek na zápas. “Naší velkou zbraní ve třetím semifinále byl pohyb, ten na Znojmo platil, z něho jsme dávali góly. K tomu tentokrát přispěl famózní výkon naší čtvrté formace,“ přidal se s chválou mladého útoku sparťanský matador.

Sparta již předem deklarovala, že by chtěla doma dvakrát využít širokého kluziště a velké podpory publika. To se nakonec povedlo, hlavně díky enormnímu nasazení domácích hráčů, kteří na znojemské gólmany vyslali třiapadesát střel! “Znojmo je nesmírně zkušeným mužstvem. Na sedm, osm minut zpomalí tempo hry, tak aby si jejich útoky odpočinuli. Když se dostanou k nám do pásma, jsou nesmírně nebezpeční. Hrají takový vyspělý hokej, neblázní, vyčkávají na svojí příležitost. Chtěli jsme je právě proto přehrát naším dobrým pohybem, což se povedlo,“ analyzoval hru obou týmů brankář Sparty.

Také ve třetím semifinále se Pražanům podařilo vstřelit rychlý gól. V prvních dvou semifinále to bylo vždy ve druhé minutě, tentokrát si diváci počkali o minutu déle. “Je to spíše náhoda. Měli jsme ale po první brance spousty dalších šancí, jak dnes, tak v minulých zápasech. Vedení jsme ale z tohohle tlaku nezvýšili, takže to je to, na čem budeme muset ještě zapracovat. Musíme předvést více důrazu v brankovišti a více se celkově střelecky prosadit,“ hledal recept na vítězství v dalších zápasech jednačtyřicetiletý hráč.