2. 4. 2006 Lucie Vítková

Zůstane v play-off T-Mobile Arena nedobyta?

Po víkendu se semifinálová série s Orly stěhuje do Prahy, kde oba celky budou nadále bojovat o finálový sen. Ve Znojmě se karty rozložily smírně, stav série je tedy vyrovnaný. Stejné šance mají oba protivníci rovněž v Praze. Spartu požene dopředu fakt, že ve vyřazovací části letos před vlastními příznivci neprohrála. Znojmo zase ví, že letos v základní části T-Mobile Arenu vždy vyloupilo. Obě utkání začínají v 17:00, nezapomeňte být u toho! Vyzýváme návštěvníky semifinálových zápasů, aby k dopravě na stadion použili prostředků MHD, neboť kvůli postaveným protipovodňovým zábranám u Vltavy je zmenšená možnost parkování!
O soupeři ...
Orli bezesporu dokazují, že jsou v semifinále právem. Vycházejí ze zabezpečené obrany, kterou podporuje nadstandardními výkony gólman Trvaj. Navíc jsou silní také vepředu a poctivě plní pokyny svých trenérů. Dokáží zabrat v pravou chvíli, vyhrabou se rovněž z chvilkového útlumu. V sérii s Pražany dvakrát brzy prohrávali a vždy dokázali špatně se vyvíjející utkání otočit. Jsou trpělivý a čekají na chyby soupeře. Navíc disponují opravdovými vůdci, kteří zatím v produktivitě spíše mlčí, ale na střídačce nebo v kabině mají na mužstvo velký vliv. Také proto hrají se Spartou vyrovnanou sérii, ve které rozhodují maličkosti.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Jedním z hrdinů prvních zápasů byl v orlím hnízdě brankář Jiří Trvaj. Jednatřicetiletý strážce svatyně držel svůj tým v prvním utkání, v ještě lepším světle se ukázal o den později. Ve čtvrtek jej rozesmutnili Pražané fintou přes kopírák v samotných nájezdech, když se Trvaj zdravě naštval a vystavil jim stopku v pátek. Pustil jediný gól, další šance lapil s ledovým klidem. Nejblíže byli brance Špaňhel s Netíkem, jenže vždy do dráhy puku vystavil znojemský gólman nečekaně jednu se svým končetin a vymazal tak stoprocentní příležitosti hostí. Do role střelce se před víkendem nečekaně pasoval pětadvacetiletý Milan Mikulík. Ostravský rodák se brankově prosadil v obou zápasech a vždy byl u klíčové akce zápasu. V první hrací den vyrovnal ve třetí minutě, následující zápas v první minutě třetí třetiny zaznamenal vítězný gól. Mikulík tak zaznamenal v play-off již čtyři body a je v klubových statistikách druhý, přičemž v základní části nasbíral pouhých jedenáct bodů.
Vzájemné zápasy v play-off:
Foto 2x: ŽD - NTF - Agentura Brejk

Sparta vstoupila do utkání pravou nohou, když se již ve druhé minutě trefil agilní Netík. Jenže vládcem ledu bylo domácí Znojmo, které s odpovědí dlouho neváhalo a následující minutu radost Pražanů zchladilo. Střelce Mikulíka napodobil krátce po polovině zápasu spoluhráč Ondřej, ale ani v domácím táboře euforie nevydržela dlouho. Branka Hlinky určila, že se o vítězi rozhodnou po prodloužení až samostatné nájezdy. Zatímco Bříza nekapituloval ani jednou, Trvaj lovil puk ze sítě hned třikrát, když jej stejnou bekhendovou kličkou nachytali Straka, Ton i Marek. Sparta vyhrála 3:2 po samostatných nájezdech.

I v druhém zápase šla Sparta do vedení bleskurychle. Tentokrát se ještě o tři vteřiny dříve trefil Sivek. Podobně jako předcházející den Orli srovnali krok Štefankou v přesilové hře. Sparta byla aktivnějším týmem, troskotala ovšem v koncovce, což se jí vymstilo na začátku posledního dějství. Mikulíkovu střelu tečoval nechtěně Ptáček a Znojmo šlo do vedení, které si již dokázalo pohlídat. V power play výsledek do prázdné branky pečetil na konečných 3:1 pro domácí zkušený Dopita.

Sparta si ve Znojmě splnila cíl, přesto odjížděla z města okurek zklamaná. Po úvodním vítězství si věřila i následující den a chtěla upět. Pro úspěch udělala maximum, když se od úvodních minut tlačila dopředu a hrála aktivně, ale nestačilo to. Tentokrát se Pražanům na hokejky přilepila smůla a stoprocentní šance zůstaly nevyužity. Vyrovnaný stav ale může hrát svěřencům Výborného do karet, stačí jim zvítězit ve všech domácích zápasech a finále hokejistům uniknout nemůže. V to většina sparťanů rovněž věří. “Doma vyhrajeme oba zápasy, širší kluziště nám bude znovu výhodou,“ přál si po zápase smutný Tomáš Netík. Stejného názoru byl i Hlinka. “Jsme silný tým, u nás zabereme. Chceme se do Znojma vracet se stavem 3:1 na zápasy,“ pravil odhodlaně. T-Mobile Arenu ve čtvrtfinále nedokázal ani jednou dobýt Zlín, jestli v Praze nepochodí ani Znojmo se teprve rozhodne. Série je hodně vyrovnaná, nemá favorita.
Ve Spartě nejvíce září:
Nejlepším hráčem Sparty, ale také zároveň smolařem byl mladík Tomáš Netík. Subtilní útočník třetí formace svou hrou strhl celý útok, který se v play off začal prvně prosazovat. V prvním duelu otevíral skóre zápasu, následující zápas si vytvořil nespočet dobrých šancí, ale tentokrát mu štěstí nepřálo. Prosadil se jen Sivek, Netíkův kolega z třetí pětky. Zatímco na konci základní části ani v prvním kole play off se mladé lajně tolik nedařilo, ve vyřazovací části vsadili na rychlé bruslení a dostatek pohybu, což přináší kýžené ovoce. Přínosem mužstvu je nadále také Jaroslav Hlinka. Zkušený forvard vede druhou pětku, která je v play off nejúdernějším komandem Pražanů. V prvním duelu Hlinka zaznamenal velice důležitou vyrovnávací branku a byl připravený také na pátý nájezd, ke kterému nakonec nedošlo. V pátek odehrál devětadvacetiletý hokejista v dresu Sparty svůj čtyřstý zápas, ale vítězstvím jej neokořenil. Na ledě byl ovšem vidět, přestože se do statistik nezapsal.
V pořadí třetí utkání je na programu v pondělí od 17:00 v holešovické T-Mobile Areně. Vstupenka k sezení na čtvrtfinále stojí 170 Kč, sezení na II. galerii přijde na 140 Kč. Vstupenka na stání do kotle domácích stojí 70 Kč, do sektoru na stání pro hosty pak 100 Kč. Dětská vstupenka vás vyjde na 50 Kč, pojištěnci u Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra zaplatí za vstupenku 90 Kč. Z každé zakoupené vstupenky bude věnováno 10 Kč nadačnímu fondu Kapka naděje, který pomáhá dětem s poruchou krvetvorby.

Ze zápasů bude na našich stránkách tradičně připraven online přenos. V přímém přenosu utkání odvisílá televize ČT2. Přesto nevájete a přijďte zaplnit domácí stánek Pražanů!