2. 8. 2021 Petr Pavlík

Fanoušci na stadion! Sparta hostí Vary

Dlouhé čekání na zápas s fanoušky je u konce! Sparťané se po necelých čtyřech měsících vrací zpět do zápasového rytmu, když v úvodním přípravném duelu změří síly s Karlovými Vary. Utkání startuje v holešovické Tipsport areně v 17.00 hodin. Přijďte nás podpořit!

Vstupenky jsou stále v prodeji!

Stále běží prodej vstupenek na oba přípravné zápasy proti Karlovým Varům a Českým Budějovicím. Zakoupit je můžete v prodejní síti Ticketportal. Cena vstupenek na oba zápasy je 150 Kč, děti do 145 centimetrů mají vstupné za 50 Kč (cena vstupenky se upraví až po vložení do nákupního košíku, kde je třeba zvolit nastavení dětské slevy u vybrané vstupenky).
Vstupenky Sparta - Karlovy Vary: bit.ly/PřípravaKVA
Vstupenky Sparta - Motor: bit.ly/PřípravaCEB

Vstupenky pro permanentkáře

Všichni držitelé permanentních karet pro sezonu 2021/2022 mají vstup na přípravná utkání zdarma. Zažádat o ni můžou přes e-mail na predprodej@hcsparta.cz, do zprávy je nutno zahrnout číslo permanentky, ověřovací údaj a usazení. Zpět bude zaslána vstupenka ve formátu PDF k vytištění.

Kapacita Tipsport areny

Holešovickou arénu může dle aktuálních bezpečnostních podmínek navštívit maximálně 3 tisíce osob s platným a negativním testem. Zbytek kapacity celé arény je však možné zaplnit fanoušky, kteří jsou již plně očkovaní nebo prodělali nemoc COVID-19 v posledních 180 dnech.

Upozorňujeme fanoušky, že tyto podmínky se mohou vlivem mimořádných vládních opatření změnit.

Bezpečnostní podmínky vstupu a chování uvnitř arény

Na akci mohou být přítomné pouze osoby, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19. Po vstupu do arény je povinné zakrývat si dýchací cesty respirátorem, např. FFP2, KN 95. Všichni diváci musí být usazeni tak, že mezi jednotlivými diváky zůstane vždy minimálně jedno neobsazené sedadlo (toto pravidlo neplatí pro osoby ze společné domácnosti).

U vstupu do Tipsport areny bude nutné předložit jeden z těchto dokumentů obsahující vaše jméno nebo pomocí aplikace Tečka:

  • negativní RT-PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní POC test ne starší než 72 hodin
  • mezinárodní certifikát prokazující očkování nejméně 14 dní od absolvování druhé dávky očkování
  • laboratorně potvrzené prodělání onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní

*Děti do 6 let se prokazovat testem nemusí.

Soupeři v přípravě: Budějovice, Karlovy Vary i derby

Chystáte se v létě na hokej? Rozhodně se máte na co těšit! Sparťané v předzávodním období na novou sezonu sehrají celkem šest duelů. A všechny stojí za to! Po úvodním zápase s Karlovými Vary náš tým změří síly se Slavií a hned příští týden vyráží posádka okolo kapitána Michala Řepíka do Českých Budějovic. Následovat bude domácí odveta s českobudějovickým Motorem a duel s Pardubicemi v Poděbradech. Celá příprava vyvrcholí 19. srpna venkovním duelem proti Karlovým Varům.

Nabitý program v přípravě, nový kapitán i finská posila!

Karlovarští hokejisté sehrají v letošní přípravě hned deset utkání. Po zápase se Spartou čeká družinu trenéra Martina Pešouta domácí duel s Litvínovem a hned poté utkání se svým partnerským klubem ze Sokolova. V dalších zápasech Západočeši narazí na Hradec Králové či Kladno. Přípravu mimo jiné zpestří i konfrontace se zahraničními celky, Vary prověří Bratislava Capitals či Zvolen.

V posledních dnech bylo v karlovarském kádru rušno! Na měsíční zkoušku do obrany přišel finský šikula Patrik Parkkonen. Osmadvacetiletý rodák z finského městečka Porvoo se nyní těší na novou výzvu v české nejvyšší soutěži. „Můj agent byl v kontaktu s týmem a říkal mi, že je možnost tu získat měsíční kontrakt, abych ukázal, co umím. Myslím si, že to je výhodné pro obě strany. Byly i jiné nabídky, ale tato mi přišla nejlepší,“ komentoval po svém příchodu na klubovém webu.

Parkkonen nepřichází do neznámého prostředí, v sezoně 2018/2019 oblékal dres znojemských Orlů. Zabydlí se rychle ve svém novém týmu? „Určitě mi pomůže, že už jsem v Česku hrál. Pár slov česky umím a něco i rozumím. Je to pro mě určitě výhoda,“ pokyvuje mistr finské SM ligy z roku 2013, který za svou kariéru stihl nasbírat i řadu individuálních ocenění.

Energetici v uplynulých dnech poodkryli jméno svého nového kapitána a jeho asistentů. Roli kapitána bude nově zastávat útočník Tomáš Vondráček, jenž přebírá kapitánské céčko po dlouholeté opoře karlovarského hokeje Václavu Skuhravém. Asistenty Vondráčka budou obránci Tomáš Pulpán a útočník Tomáš Rachůnek. „Je to pro mě obrovská čest a pocta, být v tomhle týmu kapitán. Zároveň je pocta převzít céčko po Vencovi, který je klubová legenda. Budu se snažit navázat na jeho práci, kterou pro tým udělal. Doufám, že dojdeme k solidnímu výsledku a uděláme úspěch,“ říká nový kapitán Tomáš Vondráček.

Řepík: Fanoušci nám chyběli, nemůžeme se dočkat!

Pražané stejně jako ostatní týmy v extralize odehráli drtivou část uplynulé sezony bez svých fanoušků, zkrátka před prázdnými tribunami. Kapitán Michal Řepík nyní společně se svými spoluhráči věří, že stadiony se pomalu začnou plnit. „Vypadá to, že situace se stále zlepšuje, pandemie snad konečně ustupuje. Na stadion se už teď na přípravu může teoreticky dostat neomezený počet fanoušků,“ říká Michal Řepík.

„Doufám, že se diváci na tribuny vrátí. Bez fanoušků byla atmosféra nic moc, nebylo to ono. Možná před nimi budeme i trochu nervózní, moc se na to ale těším! Celou minulou sezonu jsme doufali, že budeme zase moct hrát s nimi v zádech,“ dodává sparťanský kapitán. Jeho tým si v příští sezoně zpestří zápasové menu i účastí v Lize mistrů: „Je to super věc. Poměříme své síly se špičkovými zahraničními týmy. Párkrát jsem už v CHL hrál, musím uznat, že je to vynikající soutěž. Rozhodně se máme na co těšit.“

×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Slavia Praha
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Roman Horák: Góly nám dodají sebevědomí

SPA - LIT 6:4 - Gólové hody za tři body

Staň se členem sparťanských statistiků

Bezpečnostní podmínky pro zápasy v O2 areně