9. 1. 2013 Jiří Liebreich

Hlinka: Byli jsme jasně lepší, tak snad i příště

P r a h a - Klasický souboj pražské Sparty proti mistrovi z Pardubic skončil nečekaně vysokou výhrou domácího mužstva 9:2. Holešovičtí si s mistrem hráli jako kočka s myší, svou úlohu sehrál i lídr produktivity Sparty Hlinka, který si připsal tři body (1+2). Pomohl tak i k hattricku Petra Ton: "O přestávce jsme o tom mluvili, situace nahrávala úspěšnému dovršení hattricku," prozrazuje dění v kabině.

Už první třetina začala velmi slibně, získali jste rychlé vedení 2:0. Pardubicím se povedlo hru zdramatizovat jen právě v úvodní části, jak jí viděl Jaroslav Hlinka?
Vstoupili jsme do třetiny dobře, dali jsme dvě branky, vypadalo to pro nás velmi dobře. Padly ale rychlé dvě branky Pardubic, které byly v tu chvíli na koni. Nám se ale podařilo dát gól do šatny na 3:2, to bylo důležité. Od konce druhé třetiny jsme měli zápas ve svých rukách.

Jaroslav Hlinka

Opakovala se situace jako proti utkání s Litvínovem – oba soupeři vystřídali brankáře už v první třetině. To se příliš často nestává, že?
Občas se to tak zkrátka stane. Je to zajímavá náhoda, padly dva rychlé góly, trenéři už tak zkrátka reagovali.

Pardubice odpadly s koncem první třetiny, kde byste hledal rozhodující moment utkání? Kde se to zlomilo?
Musím říci, že jsme hráli všechny tři třetiny aktivně jak v útoku tak v obraně. Vytvořili jsme si spoustu šancí. Kromě té jedné minuty v první třetině, když jsme soupeři dovolili vstřelit dvě branky, se dá říci, že jsme zápas kontrolovali a byli jasně lepším mužstvem.

Dnes se podařilo vstřelit devět branek, neproměněných šancí bylo ale taktéž nezvykle velké množství. Čím si vysvětlujete tak špatnou hru mistra v defenzivní činnosti?
Těžko říci, musím říci, že jsme měli velmi dobrý pohyb – všechny čtyři lajny. Všude jsme byli dřív, napadalo nám to tam. Šancí bylo mraky, takhle se zápas občas vyvine, že je tým jasně lepší. Nám se to dnes stalo, je to jedině dobře. Doufám, že se nám to přenese do dalších zápasů.

Je to trochu paradox, ale budete se mnou souhlasit, že dnes hrála Sparta lépe v oslabení než při přesilovce?
Koncentrace na přesilovky možná nebyla taková, dnes jsme hráli takový trochu živelný hokej nahoru dolů. Měli jsme dobrý pohyb, vytvářeli jsme si mnoho šancí už při hře pět na pět. Koncentrace na přesilovky proto nebyla taková, jaká by měla být. Možná po dojmu z druhé třetiny, kdy jsme soupeře zlomili, jsme v závěru nehráli tak, jako za vyrovnaného stavu. Dnes to ale nebylo nejpodstatnější, dnes se až na přesilovky dařily takřka všechny ostatní herní situace.

Petr Ton dnes vstřelil hattrick, po dvou třetinách měl na kontě dvě branky. Padlo o přestávce v kabině slůvko o jeho šanci na docílení tří vstřelených branek?
Věděli jsme o tom, že má dvě branky. Dnešní zápas nahrával tomu, aby ten hattrick udělal. Šancí jsme měli doslova mraky, tak nějak jsme si říkali, že by bylo fajn, kdyby se mu to povedlo. Je to dobře pro něj i pro nás pro všechny, že se mu to dnes takhle dobře vydařilo.

×
Dnes v 15:00 | Jun.
EC Red Bull Salzburg (AUT)
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Uwe Krupp: Vždy je prostor na zlepšení

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech

Výroční utkání: speciální dres a účast mistrů

​Sparťanská krev letos přilákala opět více dárců