9. 1. 2013 Lucie Štěrbová

Melicherčík: Z branky se na to koukalo dobře

P r a h a - Sám po zápase přiznal, že po prvních minutách zápasu nečekal, že by se do branky podíval. pak ale Pardubice vyrovnaly a trenér Jandač ho poslal do ostré bitvy. A Marcel Melicherčík svou premiéru ve Spartě zvládl na jedničku a s čistým štítem. „Psychicky to bylo náročné, pak ale kluci začali dávat góly a ze mě to začalo padat,“ přiznal po utkání.

Trefil se Přibyl, trefil se Hlinka a vypadalo to, že je hotovo. „Když jsem viděl první minuty zápasu, myslel si, že to bude jednoznačný zápas a do hry se vůbec nedostanu,“ vyprávěl po utkání, které sice skončilo nakonec jednoznačně 9:2, ale Pardubice předtím dokázaly srovnat na 2:2. A Marka Schwarze vystřídal právě Melicherčík.

„Myslím si, že ty dva pardubické góly nešly na vrub gólmanovi,“ vykládal po utkání, do kterého zasáhl v 11. minutě. „Bylo to rychlé, moc jsem toho na střídačce nestihl. Jen jsem na sebe hodil věci a šel na led,“ popisoval dění a následně i své pocity: „Nervózní jsem samozřejmě byl, ještě i ve chvíli, kdy se vhodil puk a trochu už jsem se dostal do zápasu. Bylo to za stavu 2:2 a nebylo to úplně jednoduché, když se hrála teprve první třetina. Pak ale kluci začali dávat góly a s těmi to ze mě začalo padat. Díky bohu, že kluci dneska hráli tak dobře celý zápas a já jsem nemusel nijak zásadně vstupovat do hry.“

Sparta po vyrovnání paradoxně nadobro přebrala otěže zápasu a po šesti brankách v prvních dvou třetinách tu třetí odehrála v exhibičním tempu. „Z branky se na to koukalo dobře. Vždycky jsem rád, když kluci přede mnou dávají góly, je úplně jedno, kdo to je. Dneska to byl týmový výkon, navíc to tam padalo, takže super,“ pochvaloval si slovenský gólman, který letos nastoupil k sedmi soutěžním zápasům v dresu Litoměřic.

Nerozchytanost v úvodu nebo únavu v závěru ale necítil. „Fyzicky náročné to nebylo, protože do zápasového tempa jsem se stihl v Litoměřicích dostat. Pro mě osobně to bylo náročné hlavně z psychické stránky. V první třetině na mě vystřelili jen dvakrát, z toho jednou ze středního pásma. Navíc se mi taková šance ještě nenaskytla,“ popisoval svojí premiéru. „Důležité je nepolevovat v tempu, chytit nějaké šance, neudělat hloupost, vydržet celých šedesát minut v takovém tempu jako na začátku.

A jaká bude jeho role v týmu v dalších zápasech? „Markovi Schwarzovi teď momentálně kryju záda a vlastně ani nijak neřeším, co bude dál. Připravuju se poctivě na každý zápas. Přeju si, ať se hlavně daří týmu, ať sbíráme body,“ uzavřel svůj první pozápasový rozhovor ve sparťanském dresu.