15. 8. 2005 Vojtěch Gibiš

Hlinka se vrací na Spartu v dresu Klotenu

V úterý 16. srpna se v Holešovicích představí švýcarský tým Kloten Flyers, jehož barvy hájí bývalý Sparťan Jaroslav Hlinka. Přípravné utkání začíná v T-Mobile Areně v 18:30. Vstupenky budou stát 20 Kč, loňští permanentkáři a členové FanClubu mají vstup zdarma.
V loňské sezóně zůstal Kloten před branou play-off, neboť skončil po základní části devátý, s jednobodovou ztrátou na osmý Bern. Letos budou chtít Letci z Klotenu do play-off určitě postoupit, k čemuž by jim měl pomoci i exsparťan Jaroslav Hlinka. Ten již v Klotenu působil v sezoně 2002-2003, kdy nasbíral 48 bodů za 18 gólů a 30 asistencí a v sezoně 2003-2004, kdy mu pomohl 21 brankami a 33 nahrávkami. V týmu Letců to ale není jediný hráč, který již působil ve Spartě. V útoku se totiž objevuje Patrik Bärtschi, který posílil Spartu při loňském Spenglerově poháru v Davosu.

V kádru Klotenu dále nalezneme několik dalších zajímavých jmen, které jsou hokejovým fanouškům povědomá. Branku Kloten Flyers hájí Tobias Stephan, jinak reprezentant země Helvétského kříže. Dalším švýcarským reprezentantem je zkušený Marcel Jenni. Stálicí finského reprezentačního týmu pak je další hráč Klotenu Kimmo Rintanen. Tým pak jako hlavní kouč vede Anders Eldebrink, asistentem mu je Felix Hollenstein. Kloten se v České republice neutká pouze se Spartou, ale ve čtvrtek zamíří také na Kladno a v pátek do Plzně.

Spartě se prozatím v přípravě daří. Ze šesti zápasů čtyři vyhrála v základní době, jeden na nájezdy a pouze jednou odešla z ledu poražena. Naposledy se Pražané střetli ve čtvrtek s týmem Znojemských Orlů. Dvě třetiny byla Sparta mírně horším týmem, což kouč Šindel přičítal náročném tréninku. Ve třetí třetině však Sparta ožila a otočila vývoj zápasu z 0:1 na 4:1. V přípravném zápase se Znojmem, se poprvé na ledě v zápasovém rytmu objevila Roman Vopat, který do té doby doléčoval operované koleno.

Z marodky také naskočila dvojice Martin Štrba, Tomáš Netík. Proti Klotenu není vyloučen návrat dalších hráčů a to Ondřeje Kratěny a Jana Marka. Do zápasu tak zřejmě nenaskočí trojice Petr Ton, kterého trápí zraněná ruka, Jan Hanzlík, který se vzpamatovává z otřesu mozku a zlomeného nosu, a Jakub Šindel, který se rozcvičuje po operaci ramene.