17. 8. 2005 Vojtěch Gibiš

Netík s Vopatem rozebrali Kloten

Nově složené útočné trio Vopat – Netík – Štrba, které spolu poprvé naskočilo do přípravného zápasu proti Znojmu, se nadále prezentuje výbornými výkony. Útočná dvojice Netík – Vopat zaznamenala v utkání proti Klotenu šest bodů a v podstatě rozhodla zápas.
Po uzdravení naskočil Tomáš Netík teprve do druhého utkání a přesto se prezentoval velmi bojovným výkonem, který korunoval dvěma brankami a jednou přihrávkou. “První zápas bych moc nepřeceňoval. V něm jsme já i Roman zjišťovali, zda vydržíme zdravotně. Všechno nám šlo, ale hrálo se ještě s červenou čárou. S tou jsem nikdy osobně vlastně nehrál. Zápas s Klotenem beru jako první, kdy jsem do toho šel herně naplno a přistupoval jsem k tomu jak k opravdovému zápasu,“ svěřoval se dravý forvard.

Netík dlouho laboroval se zraněným ramenem a nyní poprvé zakouší zápasové tempo. “Mám za sebou pár tréninků a dva zápasy, takže je to dobré. Roman je velký důrazný hráč, který mi jako spoluhráč v útoku vyhovuje. Štrbič hraje taky dobře. Ale je ještě předčasné hodnotit naše výkony,“ namítá třiadvacetiletý forvard. Vopat s Netíkem působili velmi důrazným dojmem, za což však několikrát oba pykali na trestné lavici. “Ač nemám dva metry a sto kilo, přesto mi je důrazný hokej blízký. Proto mi důraz nevadí a docela mi vyhovuje,“ prozradil Tomáš Netík.

Přesto trenérský triumvirát neocenil 6 trestných minut, které Netík získal. “Nevím jak Romanovy fauly, ale moje byly dětinské. Byla to moje chyba, a ta se už doufám nebude opakovat. Protože z posledních osmi minut strávit šest minut na trestné za vysokou hůl je hloupost,“ kál se bývalý útočník Karlových Varů. O výsledku prestižního duelu s Klotenem prakticky rozhodovala prvá třetina, která skončila 3:1 pro Spartu. “Trenéři nás na to připravovali. Začátky zápasů nám párkrát utekly. Sice jsem ty zápasy nehrál, ale viděl jsem je. Předtím jsme začínali trochu vlažně, proto jsme se tentokrát na to soustředili, což se povedlo, nástup jsme měli dobrý.“

Přeci jenom ale po pár měsících bez hokeje, nebývá návrat nejsnadnější. “Musím zatím zaklepat, je to v pohodě. Začínám posilovat, začínám nabírat svalovou hmotu, kterou jsem ztratil tím, že jsem měl zafixovanou ruku,“ oddychl si nadaný útočník. Ten by si nestěžoval, kdyby spolupráce s Vopatem a Štrbou pokračovala nadále. “Nemůžu k tomu nic říct. Je to otázka pro trenéry. Asi bych to bral, bylo by to dobré,“ přeji si Netík.

Jeho parťák z útoku Roman Vopat stihl proti Klotenu dát gól, na dva nahrát, dvakrát být vyloučen a jednou se zapojit do potyčky. “Ani sem toho víc stihnout nechtěl. Hlavně se začínáme ale sehrávat. Snažím se prostě hrát svojí hru a momentálně nám to šlape. Jen doufám, že nám to vydrží do 9. září, kdy startuje extraliga,“ přeje si litvínovský rodák. Ten po operaci kolena měl šestiměsíční zákaz hraní hokeje. Tento zákaz skončil 15. srpna, přesto se Vopat stále necítí být stoprocentně fit. “Ještě to není ono. Cítím, že mám na víc. Ale postupně se to ale zlepšuje a do startu ligy bych měl být v pořádku.“

Také Vopat si nemůže vynachválit souhru s novými spoluhráči. “Martin Štrba je už v téhle lize de facto veterán. Pomáhá nám hodně, protože jak Tomáš, tak já jsme naskočili po zranění. Hrát s ním je paráda.“ V jednom z rozhovorů uvedl Roman Vopat, že na jeho hru si budou muset zvyknout rozhodčí. “Nebudu to moc komentovat. Buď se budu muset trochu uklidnit, nebo se oni tomu přizpůsobí. Tvrdost je můj styl hry. Nepočítal jsem s tolika body, ale je to jenom dobře. Pokud bude naše lajna hrát nadále agresivním stylem, budou z toho i nadále vyplývat šance, které nyní máme. Třeba dnes se mi povedl šťastný gól. Nenahrával jsem, neboť s mýma rukama to ani moc dobře nejde (smích), tak jsem zavřel oči, vystřelil a gólman zřejmě nebyl ve své kůži,“ uzavřel důrazný útočník.