17. 8. 2005 Vojtěch Gibiš

Jaroslav Hlinka se při návratu cítil divně

Po třech letech se V T-Mobile Areně objevil dres s číslem 17 a jménem Hlinka. Tentokrát ale na jeho hrudí nezářilo rudé “S“. Bývalý dlouholetý útočník Sparty hájí totiž momentálně barvy Klotenu, s kterým podepsal nedávno dvouletou smlouvu. My jsme šikovného štírka krátce vyzpovídali.
Dnes vám utkání moc nevyšlo. V čem jste byli horší?
Dnes jsme byli asi horší asi úplně ve všem. Ať je to obrana, či útok, Sparta byla dnes prostě lepší. Nemá cenu to dál rozebírat.

Vy jste se nedávno vrátil do Klotenu, kde jste už dva roky působil. Máte už vyjasněno, v čem bude spočívat vaše role v týmu?
S trenéry jsem se ještě nebavil, takže nevím co bude moji přesnou úlohou v Klotenu. Samozřejmě ale budu chtít maximálně pomoci týmu.

Vrátil jste se po třech letech takříkajíc na místo činu. Jaké z toho máte pocity?
Myslel jsem, že to budu jako vnímat jako normální zápas, ale nebylo tomu tak. Cítil jsem se fakt docela divně. Přeci jen jsem cítil, že jsem tu nějakých pár sezon odehrál. Mám na Spartu dobré vzpomínky. Byl to vůbec můj první zápas tady na Spartě, od mého odchodu ze Sparty v roce 2002.

Proběhlo s kluky ze Sparty, které znáte nějaké hecování či sázky?
Jsem už ve věku, kdy hecovaní a podobné věci už moc neprobíhají, takže jsme brali to v klidu a nic se nedělo.

Ve Spartě zůstalo několik hráčů, které znáte ze svého zdejšího působení. Zajdete spolu někam?
Na pivko bychom rádi zašli, ale máme nabitý program, takže to asi bohužel nevyjde.

Nový realizační tým chce v týmu co nejvíce Sparťanů, měli zájem i o vás. Chtěl byste se do Sparty vrátit?
Samozřejmě. Sparta je nadále můj klub, místo kam patřím. Pokud bych se vracel do České extraligy, asi určitě by to bylo do Sparty. Teď jsem ale podepsal Klotenu na dva roky. Uvidíme, jak se to potom vyvine.