7. 12. 2021 Daniel Ryl

Horák: Odveta bude těžká, nic není ztracené

Úvodní čtvrtfinálové utkání Ligy mistrů jsme začali dobře i díky asistenci Romana Horáka na vedoucí gól Erika Thorella, ale Rögle dokázalo v prostředním dějství otočit a odskočit na rozdíl dvou gólů. "V odvetě musíme hlavně zlepšit obranu, protože gólů dostáváme opravdu moc," přiznal po porážce 2:5 zkušený forvard.

Jak zhodnotit těžké utkání proti Rögle?
Měli jsme dobrý nástup, rychle vedli a mohli jsme i odskočit. Neproměnili jsme ale šance, přišel hloupý gól čtyři vteřiny před koncem třetiny. Druhá třetina už byla špatná, nástup jsme neměli dobrý a utekli nám na rozdíl dvou gólů. Už jsme to měli těžké. Trošku jsme zapnuli, dali gól, který rozhodčí neuznal a nakonec aspoň jedním gólem snížili. Udělali jsme chyby vzadu, což nás trápí v lize i v tomto zápase. Pět gólů není dobrá vizitka.

Čím to, že jsme začátek druhé třetiny nezachytili?
Začali jsme hrozně špatně. Stáhli jsme se, neměli jsme pohyb a oni hráli více na puku. Umí rychle otočit hru ve středním pásmu, pak nás zatavili v obraně. Když se seknete v pásmu na minutu, už se to těžko brání, protože oni si prostřídají. Tohle Švédové umí.

REZERVACE NA ZÁJEZD DO ŠVÉDSKA

Co do odvety zlepšit, abychom mohli zabojovat o postup?
Hlavně zlepšit obranu, protože gólů dostáváme opravdu moc. Musíme hrát v defenzivě lépe, vyhrát o tři góly. Být silní na puku, jít za tím a hrát agresivně.

Bylo Rögle nejtěžším švédským soupeřem?
Myslím, že jsou dost podobní. Rögle je druhé v lize, bod za prvním týmem a navíc mají dva zápasy k dobru. Mají kvalitní tým s reprezentanty, což je znát. Byli obrovsky silní na puku, na modré čáře si dovolí jeden na jednoho. Kvalitu mají, ale nemyslím si, že by byli vyloženě lepší než Skellefteå nebo Växjö. Všechny tři týmy jsou srovnatelné.

Je těžší se přizpůsobit tomu, že hrajete na 120 minut, ne jedno utkání?
V závěru to je těžký. Dohráváte zápas s tím, že nemůžete odvolat gólmana a zbytečně dostat gól. Věděli jsme, že potřebujeme ještě alespoň jeden, ale bohužel.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den druhý: Spartu čekají Slováci

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!