6. 12. 2021 Daniel Ryl

Rögle BK: Ambiciózní čekatel na titul

Švédská cesta do finále Ligy mistrů pokračuje proti Rögle, které bude naším dalším soupeřem. Ambiciózní celek z jihu Švédska nemá plnou vitrínu trofejí, ale mužstvo z pětitisícové areny v Ångelholmu patří v posledních letech mezi nejlepší celky domácí soutěže. Pojďme si představit klub, který dal světu Henrika Lundqvista.

Od Krále Henrika až mezi švédskou špičku

Rögle, jenž dalo světovému hokeji slavného brankáře Henrika Lundqvista, patří mezi širší švédskou špičku, přesto na své první zlato čeká. Mužstvo z Ångelhomu na jihozápadě Švédska se dlouho potulovalo mezi nižšími ligami a nejvyšší soutěží, ale od roku 2015 už se v ní usadilo natrvalo a pohybuje se na špici tabulky.

Největšího úspěchu dosáhl klub v předešlé koronavirové sezoně, ve které došel přes Frölundu a Skellefteu až do finále, kde po pěti zápasech nestačil na našeho skupinového soupeře z Växjö.

V mužstvu působí řada zajímavých hráčů. Zkušenosti z NHL má obránce Éric Gelinas, jenž působí v týmu čtvrtým rokem, zatímco útočník Dennis Everberg je dvojnásobným mistrem světa a zkušený útočník Mattias Sjögren má stříbro a bronz.

Skvělými výkony v sezoně 2019/2020 si český brankář Roman Will řekl o pozvánku do reprezentace a nabídku z KHL. V minulosti působili v týmu také obránci Stanislav Mečiar s Robertem Kantorem či útočník Pavel Rosa, ale nejvýraznější stopu zanechal útočník Tomáš Sršeň, který v týmu strávil dvě sezony.

Ambiciózní Rögle útočí na čelo!

Naše cesta Ligou mitrů není vůbec snadná, protože po Växjö a těžkých soubojích se Skellefteou nás čeká další tvrdý oříšek. Nebýt horší formy, možná mohl do Prahy přijet vedoucí celek švédské ligy! Rögle je totiž o bod za vedoucí Frölundou, jenže má k dobru ještě dva zápasy.

Na nemastný a neslaný start sezony dalo Rögle zapomenout zejména v povedeném říjnu, a přestože prohráli tři z posledních pěti zápasů, vyšvihlo se do špičky tabulky. Švédům se navíc dařilo i v Lize mistrů, kde v konkurenci Mnichova, Zugu a SonderjyskE vyhráli skupinu, načež v play-off vyřadili po výhrách 4:3 a 4:1 ambiciózní švýcarský Curych.

Tři esa soupeře: Mistr světa nebo bek v životní formě

České fanoušky zaujme zejména útočník Dennis Everberg. Odchovanec Rögle se domů vrátil po angažmá v Coloradu, KHL i Švýcarsku a patří k tahounům mužstva. Mistr světa z let 2017 a 2018 je zástupcem zkušeného kapitána Mattiase Sjögrena. Účastník korejské olympiády má na kontě deset gólů a osm asistencí, k nimž přidal tři trefy v domácí soutěži.

Zkušenému týmu vévodí útočník Adam Tambellini, který je se čtrnácti góly nejlepším střelcem a s pětadvaceti body lídrem produktivity! Kanadský útočník, který marně bojoval o šanci v NHL, působí v Rögle druhým rokem. Navíc se mu daří i v Lize mitrů, kde má v devíti zápasech čtyři góly a pěti asistencí.

Ačkoliv není obránce Lucas Ekeståhl Jonsson velkou hvězdou, má našlápnuto k nejlepší sezoně kariéry! Bývalý obránce TPS Turku a Färjestadu má na kontě už pět gólů a šestnáct nahrávek ve čtyřiadvaceti zápasech, čímž se řadí mezi nejproduktivnější zadáky soutěže. V Lize mistrů je to ještě lepší, protože v osmi zápasech má na kontě gól a osm áček.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den druhý: Spartu čekají Slováci

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!