11. 11. 2015 -tve-

Jandač: Stejné jako loni. Spokojený nejsem

Smutné déjà vu. Opět po roce sparťané nezvládli poslední minutu zápasu o postup do čtvrtfinále Champions Hockey League a po dvouzápase se silným Kärpätem Oulu v soutěži končí. Do odvety na ledě finského mistra přitom šli s nadějným vedením 4:2. A ještě minutu před koncem drželi výsledek 1:3, který zaručoval prodloužení. V čase 59:11 ale přišel tvrdý knock-out, ze kterého už se Sparta neměla čas zotavit. „Měli jsme to po prvním utkání celkem dobře rozehrané a ve druhém zápase jsme to mohli dostat minimálně do prodloužení a tam si to rozdat, ale bohužel poslední minuta rozhodla,“ litoval kouč JOSEF JANDAČ po prohře a vyřazení.

Vaše pouť letošním ročníkem Ligy mistrů končí po prohře 1:4 na ledě Oulu. Jaký to byl tentokrát zápas?
Hráli jsme docela slušně první třetinu, v té jsme si soupeře hlídali. Ve druhé třetině jsme byli hodně pasivní, dostali jsme dva góly a v podstatě se začínalo od nuly. Za začátku třetí třetiny se nám povedlo poměrně rychle skórovat, ale místo toho jsme dostali sporný gól, který nás zase dostal dolů. A pak přišla opět nešťastná poslední minuta a blbý gól. To rozhodlo o našem nepostupu, stejně jako v minulé sezoně Ligy mistrů. S tím samozřejmě nemůžu být spokojený.

Stejně jako před rokem v Linköpingu, i tentokrát o vašem vypadnutí rozhodla až poslední minuta základní hrací doby…
Já už nevím, co bych k tomu řekl. Hráči, kteří jsou na ledě, to musí vědět. První pětka dostala dva góly a svůj minizápas prohrála 0:2. Tak zkušení hráči tohle musí sehrát jinak. Byl to podobný konec jako minule, jen tehdy jsme dostali gól v posledních vteřinách, tentokrát jsme měli ještě necelou minutu na power play a měli jsme tam i jednu šanci. Ale zápas jsme ztratili ve druhé třetině.

Jak byste celkově zhodnotil působení Sparty ve druhém ročníku Champions Hockey League, ve kterém jste opět došli do osmifinále?
Myslím, že jsme se prezentovali docela dobrým hokejem. Dnes jsme prohráli teprve druhé utkání v základní hrací době. To první byl domácí duel s norským Storhamarem, který jsme prohráli v poslední minutě inkasovaným gólem ve vlastní přesilovce. Bohužel tyhle situace známe už poměrně dobře a stalo se nám to zase. Jinak si myslím, že celkové vystoupení bylo dobré a sympatické, ale samozřejmě jsme chtěli jít dál. Měli jsme to dobře rozehrané a nezvládli jsme to.

Před rokem jste šli do odvety v opačné situaci, kdy jste museli dotahovat náskok soupeře. Šli jste tentokrát do zápasu jinak, když jste měli v zádech výhru 4:2?
My jsme nechtěli kalkulovat s výsledkem. Přestože jsme na to neustále upozorňovali, tak ve druhé třetině už tam možná ten kalkul začal být, protože jsme hráli bez pohybu. To určilo ráz utkání, soupeř se dostal do vedení. Je třeba říct, že jsme dostali hodně sporný třetí gól, který nevím, jestli měl být uznaný kvůli zásahu vysokou hokejkou. Tak silného soupeře, jako je Kärpät, může takový gól dostat na koně a nás položit. Přesto to pořád spělo do prodloužení, mohlo se hrát dál, ale to se nezvládlo.

Pozoroval jste tentokrát v Lize mistrů nějaké odlišnosti od předchozího premiérového ročníku? Bylo to jiné v tom, že se loni hrál jiný postupový klíč, byly čtyřčlenné základní skupiny. Teď se dříve hrálo play off. Jinak si nemyslím, že by tam bylo letos něco výrazně odlišného.

Před rokem jste si přes smolnou prohru pochvaloval, že Sparta rozhodně českému hokeji v mezinárodním měření sil ostudu neudělala. Něco podobného by se dalo říci i letos, že?
Přesně tak, myslím si to i teď. Dnes jsme byli pasivní ve druhé třetině, ale jinak jsme byli ve všech zápasech Ligy mistrů minimálně vyrovnaným a spíše lepším soupeřem pro týmy, se kterými jsme se utkali.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Říčka: Změny trenérů nás nastartovaly

SPA - CEB 6:2 - Rozhodla třetí třetina

Jurčina: Urputná bitva se spoustou emocí

Rousek: Skvělá bojovnost vedla k úspěchu