4. 11. 2006 Tomáš Kubánek

Kašpařík: Zlomily nás laciné góly

Když v 5. minutě otevřel skóre, asi Pavel Kašpařík nepředpokládal, že Zlínští už další nepřidají a že odjedou domů s potupným sedmigólovým debaklem. Důvody nachází bývalý sparťan především ve špatném bránění předbrankového prostoru.
"Měli jsme určitě na víc, jeli jsme sem udělat dobrý výsledek, chtěli jsme se pokusit o body," začal s hodnocením nepovedeného utkání Kašpařík. "Začátek zápasu nám vyšel. Myslím si, že jsme Spartu překvapili aktivním pojetí, bohužel jsme dostali trochu laciné góly po našich chybách na konci první třetiny, což nás dostalo trošku do kolen. Pak Sparta hrála s lehkostí, dělala si na ledě prakticky, co chtěla. Už se to nedalo nijak zastavit ani ovlivnit."

Dvoubrankový náskok před první přestávkou získali sparťané po nedůrazu Zlínských před vlastní brankou, což je disciplína v níž Hamé vždy vynikalo. "Byly to naše chyby, nechali jsme volné hráče dorážet. Rozhodující vedení jsme Spartě prakticky darovali. Přitom jsme prostor před brankovištěm v předchozích zápasech hráli dobře a vyhráli jsme. Jenže dnes se nám to nepodařilo, proto jsme prohráli."

Ve 25. minutě za stavu 4:1 vystřídal v brance Valachů nešťastného Jakuba Čecha David Sedlář, který celkem dlouho držel aspoň teoretické naděje na body. Ani on však nebyl ušetřen několikagólovému přídělu. "Byl to takový impuls, abychom zkusili dát rychle gól a znervóznět domácí. Ti však hráli dneska tak v pohodě, že se nám to nepodařilo," lituje zlínský forvard.

Z posledních vzájemných duelů je to už šestá porážka Medvědů v řadě. "Nemyslím si, že by v tom byl nějaký komplex. Víme, že se tady špatně hraje. Chtěli jsme pokud možno co nejdýl vyhrávat nebo držet nerozhodný stav, že bychom pak třeba mohli vyhrát, což se nám ale nepodařilo.

V předchozích dvaceti zápasech se Kašpařík trefil pouze jednou. Nyní už po pěti minutách svou bilanci zdvojnásobil. A právě na Spartě, kde s přestávkami dlouhá léta působil. "Nějak přehnaně jsem to neprožíval. Už jsem tady proti Spartě hrál za Liberec, tehdy jsem byl daleko víc nervóznější."

Kašpařík loni vyhrál se Spartou titul. I v této sezoně vidí Holešovické mezi hlavními kandidáty na zlato. "Myslím si, že tady nikdy jiné cíle nejsou, jenom ty nejvyšší. I když to letos tak neprezentujou, tak si myslím, že opět jedou na titul."