SPA - ZLN 7:1 - Výcvik ustrašených Medvědů

21., pátek 3. 11. 2006
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Salfický - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Jan Hanzlík (49. Protivný), Černošek, Stehlík - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Podlešák, Langhammer, Hromas.
Zlín: J. Čech (25. Sedlář) - Hamrlík, Novotný, Nosek, Zubíček, Horáček, L. Galvas, Lučka - Kubiš, Leška, Rachůnek - Melenovský, Kašpařík, Záhorovský - Kovář, M. Čech, Kristek - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný.
Branky a nahrávky: 7. Hromas (Černošek), 19. Langhammer (Černošek), 19. J. Hlinka (Hlaváč), 25. P. Ton, 32. Sivek (J. Hlinka), 47. Černošek (Hlaváč), 50. Tabaček (J. Hlinka) - 5. Kašpařík (Nosek). Rozhodčí: Mikula - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:7, navíc Horáček (ZLN) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6.117.
Hokejisté Sparty mají za sebou další cenný skalp, když před reprezentační přestávkou rozstříleli na domácím ledě ustrašené mužstvo Medvědů. To se sice ujalo brzy vedení, ale Pražané ještě v první třetině skóre otočili a po zbytek jednoznačného duelu HC Hamé nic nepovolili. Své příznice potěšili Holešovičtí nejen velkým přidělem branek a dobrým výkonem, ale znovu také pizzou zdarma v pizzerii Buschetto.

Přestože se do utkání aktivněji snažila vstoupit Sparta, musela již v 5. minutě sledovat, jak končí za zády Salfického první vážnější střela. Střelu Noska totiž umně tečoval Kašpařík a Medvědi se ujali vedení. O dvě minuty později už bylo srovnáno. To když ránu z hole Černoška dorazil do odkryté klece Hromas. Ten zaznamenal první extraligový gól v kariéře a schoval si puk. Rychle vyrovnaný stav více vyhovoval domácím, kteří se nadále tlačili do útoku a zaměstnávali mladého Čecha mezi tyčemi. Oblouček z úhlu trefil Hlaváč pouze do tyče, Černoškova jedovka zase štípla gólmana do špičky chrániče. Stoprocentní šanci spálil také Sivek, jenž ze vzduchu nenamířil touš do odkryté brány. Ujala se až pohotová dorážka Langhammera, jenž překonal Čecha u pravé tyče. Časomíra neodkrájela ani půlminutu a třetinu ukončila klička Hlinky, který v branku přetavil dobrou práci Sivka.

Prostřední dějství se neslo znovu v režii Pražanů, což domácí brzy potvrdili navýšením skóre. Ve 24. minutě si našlápl Ton, pod nohy se mu ještě vrhl hostující bek Nosek, ale sparťanský kanonýr v pádu dokázal vyhnat Jakuba Čecha z klece. Toho nahradil Sedlář. S novým mužem v brankovišti se Hamé na chvíli nadechlo. Rachůnek se proháčkoval až před Salfického, mezi nohama jej ale neoklamal. V početní výhodě pak Zlín obstřeloval domácí svatyni ze všech pozic, ale v zakončení často scházel klid a přesnost. Naopak naladěná Sparta útočila dál. Akci na jeden dotek zakončil střelou do protipohybu brankáře před brankou číhající Sivek. Ještě více do varu mohli Holešovičtí dostat diváky v dvojnásobné přesilovce, ale za necelou minutu se nedostali k pořádné střele. Naopak museli čelit úniku Čecha, který se dral dopředu. Podobně jako tuto akci přečkali Pražané také přečíslení Lešky s Pšurným.

Jak se bude vyvíjet závěrečná třetina naznačil hned v její první minutě agilní Hlaváč, když se prokličkoval celým hřištěm, ale ztroskotal na dlouhé kličce na vzdálenější tyč. Vzápětí ideálně nabil v přečíslení Štrba puk pro Tona, ten prováhal okamžik pro střelu a netrefil zívající medvědí klec. Pražané ztrestali až zákrok Horáčka na hlavu Kratěny, který byl potrestán osobním trestem. Ve 47. minutě se uzmul puku Černošek a z kruhu trefil levý horní růžek branky, čímž pozval šest tisíc diváků na italskou pochutinu do pizzerie Buschetto. Dvě minuty na to zpoza branky našel Hlinka najetého beka Tabačka, který bez přípravy namířil touš mezi betony Sedláře. Zmar Zlínských dokumentovala přesilová hra, kdy Pražané hrající v oslabení soupeři nepůjčili puk. Nevíc na sebe vykoledovali nedovolený zákrok a sami si v početní výhodě zahráli. Hlaváč se Stehlíkem osamoceni před brankářem ale s vynikající příležitostí naložit nedokázali. Sparta dovedla zápas do konce v poklidném tempu a před reprezentační přestávkou potěšila diváky nejen pizzou zdarma, ale také dobrým výkonem.

František Výborný (trenér Sparty Praha): "My jsme samozřejmě čekali úporného soupeře, který má dobré přesilové hry a šikovné útočníky, což dokazoval po celé utkání. Skončilo to nakonec 7:1, ale já jsem hlavně rád, že to hráči vydrželi celý zápas pokrýt i dozadu."

Jaroslav Stuchlík (asistent trenéra Zlína): "Já myslím, že my jsme dnes byli pro Spartu velice příjemným soupeřem. Stačilo jí často střílet, a přestože hra v poli byla téměř vyrovnaná, padalo to jen na jednu stranu. Po pátém gólu bylo po zápase."