31. 12. 2008 Radek Papáček

Látal cítí důvěru trenérů

Sváteční období jej zastihlo v dobré formě. Trefil se doma proti Pardubicím a naposledy v Mladé Boleslavi povedeným nájezdem jistil výhru Sparty 3:1. „Už se pomalu blížil konec zápasu, a tak nás ten třetí gól definitivně uklidnil,“ pochvaloval si Martin Látal.

Běžela předposlední minuta utkání a Pražané vedli stále vrtkavým skórem 2:1. Pojistka však přišla z hole mladíka Martina Látala, díky brilantně proměněnému samostatnému úniku. „Vyčkával jsem na jejich modré čáře se soupeřovým obráncem. Hanzi (Jan Hanzlík) v našem obranném pásmu výborně puk postrčil na Karla (Hromase), který mi jej ideálně hodil dopředu. Nebyl problém předjet toho obránce a pak už jsem se jen soustředil na kličku do bekhendu,“ popisoval dvacetiletý forvard.

MARTIN LÁTAL
Martin Látal si v posledních třech zápasech připsal dvě branky.
Zakončení úniku nešlo nic vytknout. Brankář Šindelář neměl proti Látalovi nárok. „Jsem hlavně rád, že nás ta branka uklidnila a pomohl jsem tak týmu. Minule se trefil Mrňous a předminule Karel, takže jsem strašně moc rád, že k vítězstvím přispíváme góly i my mladí,“ poukázal Látal na gólové trefy i svých spoluhráčů Pavla Mrňi s Karlem Hromasem.

Látal se během úterního zápasu musel vypořádat s bolestí kolene. „Za bránou jsem zakopl o hokejku a trefil se rovnou do kolena. To oteklo a bolelo,“ vypráví. Stalo se ve druhé třetině. „O přestávce mi to ale kluci maséři s doktorem zaledovali a mohl jsem do třetí třetiny bez větších problémů nastoupit.“

Nakonec se tak mohl radovat s výhry 3:1. „Vítězství je pro nás hodně dobré, potřebovali jsme ho a chtěli jsme ho,“ řekl důrazně. Pro tři body na ledě extraligového nováčka si Sparta došla zodpovědným výkonem, když po první třetině trenéři stáhli hru na tři útočné formace. „Utkání to bylo náročné, Boleslav je dobře fyzicky připravená, hrála hodně do těla. My jsme se jim ale přizpůsobili a nakonec je i svoji kreativitou předčili,“ prohlásilo dravé křídlo.

Martin Látal se na výhře 5:1 proti Pardubicím také podílel brankou. Poslední dobou nastupuje ve třetí formaci v ustáleném složení s Karlem Hromasem a na centru s Martinem Podlešákem. „Martin hraje výborně dozadu, a tak si s Karlem můžeme vepředu i více dovolit,“ popisuje Látal. Nejen na jeho vzrůstající výkony má blahodárný vliv důvěra od trenérů. „Je pravda, že poslední dobou cítím důvěru od trenérů. Když víte, že vám trenéři věří, můžete pak hrát s daleko větším klidem. Což ostatně určitě platí pro všechny hráče,“ usmál se nadějný útočník.