28. 12. 2011 Lucie Štěrbová

Lukáš Žálčík se poprvé trefil a pochvaluje si zápasy za Beroun

Branka z třiadvacáté minuty nejspíš dnes nedá Dušanu Salfickému spát. Lukáš Žálčík poslal z poloviny hřiště nepříliš tvrdou střelu a ta k překvapení jeho i všech ostatních skončila za zády karlovarského gólmana. „Takovou branku jsem dal poprvé a ještě jsem mu navíc pěkně trefil ramínko,“ usmíval se po zápase.

Díky jeho brance odskočila Sparta na rozdíl dvou branek. „Já jsem puk akorát vystřelil směrem, kde je brána,“ popisoval, jak ke kuriozní trefě došlo. „On to holt udělal špatně, navíc se mu ten puk možná trochu vrtěl a nevím, třeba ho ani neviděl přes vlastního obránce,“ snažil se přijít na to, proč si Salfický s lehkou střelou neporadil.

Lukáš Žálčík

Pro Lukáše Žálčíka je to navíc první trefa v letošní sezoně. Ke dvěma asistencím tak přidal třetí bod za premiérovou branku. „Už jsem klukům tu branku tak trochu dlužil, takže jsem za ní rád. Konečně zaplatím, už se na to vlastně i těším,“ přiznal, že ho prozatímní nula v kolonce vstřelených gólů mrzela. „V kabině se sice ještě nikdo o ‚pokutu‘ nepřihlásil, užíváme si tu výhru, ale myslím, že zítra ráno na tréninku už za mnou kluci přijdou.“

Výhra Sparty se nerodila lehko, měla sice herně navrch, ale o výhru v základní hrací době se bála až do závěrečného hvizdu. „To, že jsme se do posledních minut báli o výsledek, bylo z velké části dané tím, že jsme měli spoustu vyloučených,“ tvrdil po zápase. „Měli jsme na začátku štěstí v tom, že jsme v prvních pěti minutách hráli dvě přesilovky pět na tři a hned v té první jsme dali branku. Pak ale bylo spoustu vyloučených na naší straně, zápas byl i kvůli tomu hodně rozkouskovaný a my nehráli tak, jak se sluší na tým z čela tabulky.“

Sparta se ale mohla spolehnout na výkony Tomáše Pöpperleho v brance. Co nezachytila obrana, to s přehledem zlikvidoval on. „Tomáš Pöpperle v bráně, to je jistota sama o sobě. On má letos skvělou sezonu a my víme, že když na puk dobře vidí, tak ho chytne,“ vysekl mu poklonu Žálčík.

Naprázdno tentokrát vyšel Petr Kumstát – ten si v posledním vzájemném utkání na ledě Sparty udělal z domácí obrany několikrát „dobrý den“ a poslal do sparťanské klece hned čtyři přesné trefy.„Trenér nás před zápasem varoval a připomínal nám, že nám posledně dal čtyři branky. Minule jsme si ho nepohlídali vůbec, dneska naopak – hráli jsme na něj dobře a nedal ani branku,“ pochvaloval si hráč, který letos nastoupil i ke dvanácti zápasům v dresu Berouna.

„Oproti extralize je tam hlavní rozdíl asi v nasazení, v extralize hrají, co do kvality, úplně jiní hráči. Na druhou stranu ale v Berouně dostávám spoustu času na ledě. Hraju hodně, chodím na přesilovky. To je pro mě super, mám vysoký icetime, jsem na ledě pořád, i v oslabeních,“ přiblížil na závěr výhody své prvoligové štace.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Jaroslav Šíma – krev a srdce Sparty

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Tomáš Dvořák prodloužil kontrakt ve Spartě

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020