29. 12. 2011 Robin Mana

Philipp: Musíme poděkovat Pöpperlemu

Jeden z nejlepších sparťanských beků letošní sezony patřil v utkání s Karlovými Vary opět k oporám svého týmu. Sparta získala tři body, a tak jej ani nemuselo příliš mrzet jeho vyloučení, během kterého Holešovičtí inkasovali.

Naposledy jste hráli před Vánoci, jak těžké bylo naskočit po týdenní pauze zpět do zápasového tempa?
Máte asi pravdu, že tempo dneska nebylo zrovna nejvyšší. Je to tak, že vždycky když je nějaká zápasová přestávka, první zápas bývá složitější.

Radek Philipp

Hra byla dnes poměrně rozkouskovaná, přerušovalo se, rozhodčí často vylučoval. Vy sám jste byl ve třetí třetině vyloučen za faul na unikajícího Pecha. Z tribuny to vypadalo na čisté odebrání puku, jak jste tu situaci viděl?
Na chviličku jsem ho tam podržel. Byla to moje chyba, protože jsem špatně zareagoval ve chvíli, kdy jsem skákal na led. Zasloužené dvě minuty.

Ve třetí části jste se vždy po soupeřově snížení stáhli a Vary vás místy přehrávaly. Čím to bylo způsobeno?
Oni začali hodně riskovat, napadali ve více hráčích a nám se nedařilo dostávat puky ven ze třetiny. Z toho pak plynuly jejich šance. Dneska musíme poděkovat Pepisovi, výborně nám zachytal a i díky němu máme tři body.

V pátek vás čeká zápas ve Zlíně. To bude, co se týče kvalit soupeře, asi trochu jiný zápas. Poslední vzájemné střetnutí na domácím ledě nedopadlo dobře, budete se na utkání nějak speciálně připravovat?
Tak já se připravovat budu, protože pak ze Zlína jedu domů (smích). Ve Zlíně nás čeká bouřlivá atmosféra a my se chceme připravit na jejich přesilovky, o kterých víme, že je mají dobré. Rozebereme si je na videu a pak už je to na nás, jak to sehrajeme. Doufáme, že odvezeme nějaké body.