18. 11. 2006 Vojtěch Gibiš

Mistr přivítá doma lídra z Českých Budějovic

V neděli 19. listopadu přivítají sparťané na svém ledě lídra tabulky, celek HC Mountfield České Budějovice. Ty mají na prvním místě čtyřbodový náskok a i případná prohra je nemůže připravit o vedení. V minulosti se Spartě na Jihočechy vždy dařilo, ovšem první letošní vzájemný duel Pražané prohráli. Potvrdí Sparta dlouhodobou bilanci a porazí Mountfield? Uvidíte v neděli v T-Mobile Areně od 17 hodin! Během zápasu bude každých pět minut hracího času vylosován fanoušek, který získá sud piva od restaurace Vojanův Dvůr. Celkem Sparta rozdá v zápase proti soupeři z pivního města přes 1000 piv!
O soupeři ...
Jedním z překvapení loňské sezony byl právě tým z jihočeské metropole. České Budějovice se sice dostaly do play-off jen tak tak, když skončily osmé, ale ve vyřazovacích bojích předvedly svoji opravdovou sílu. Celkem suverénně totiž vyřadily první Liberec a potrápily v semifinále i Slavii, na kterou však nakonec nestačily. Přes léto obměnïli Jihočeši tým jen kosmeticky, sehrané jádro zůstalo pohromadě. A to se projevuje v první polovině letošní extraligy, kdy se Mountfield pohybuje stále okolo čela tabulky a momentálně jí dokonce s náskokem vede. Zastaví Sparta pětizápasovou šňůru vítězství Mountfieldu?
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
České Budějovice se již několik let spoléhají na útočnou hru svých zadáků a nejinak je tomu i letos. Posmyk, Kutlák, Toman - ti všichni hrají velmi ofenzivně, ale kanadské body především sbírá Petr Gřegořek. Osmadvacetiletý obránce začínal s hokejem na Ostravsku, do extraligy nakoukl poprvé v dresu Vítkovic. Poté se Gregořek objevil v dresu několika týmů, zahrál si například i v ruském Permu. Dres Jihočechů obléká ofenzivní bek již dva roky a letos se mu velmi daří. Ve 23 střetnutích vstřelil čtyři branky a na pět dalších nahrál. Nejproduktivnějším Jihočechem je osmadvacetiletý útočník Viktor Hübl. Šikovný štírek spojil své jméno zejména s Litvínovem a Slavií, avšak již druhou sezonu válí v Českých Budějovicích. Loni se stal Hübl nejproduktivnějším hráčem Jihočechů a v této bilanci pokračuje i letos, když zatím stačil nasbírat jedenáct gólů a šest asistencí.
Vzájemný zápas v letošní sezóně:
Sparťané vstoupili na začátku října do prvního vzájemného měření sil lépe, když již v sedmé minutě poslal hosty do vedení Vrbata. V polovině zápasu zvýšil na 0:2 Podlešák a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Jenže mezi pětatřicátou a osmatřicátou minutou obrátila vývoj skóre jihočeská trojice Hřebejk, Gřegořek, Hübl. Opaření Pražané se pak již na větší nápor nezmohli a ve třetí třetině v poklidu dokončil čistý hattrick Viktor Hübl. Sparta odjela z Českých Budějovic poražena 2:5.
Hráči úřadujícího mistra se po reprezenatační přestávce nepředvádějí zrovna v oslnivé formě. Z dvou zápasů na západě Čech dokázali vybojovat jen jediný bod za prohru 2:3 v prodloužení v Karlových Varech. Ve středu v Plzni odjeli Pražané poražení 2:4. Svou roli může v neúspěších hrát absence lídra a nejproduktivnějšího extraligového hráče Jaroslava Hlinky. Ten se vrátil se zraněním z finského turnaje Karjala Cup. Kapitán českého národního týmu by se do sestavy Sparty mohl vrátit právě již v neděli. Trenérům Sparty ale bude nadála chybět útočník David Vrbata a s přitahovačem třísla laborující zadák Richard Stehlík.
Ve Spartě nejvíce září:
Na loňskou korunu krále ligových střelců dal v Karlových Varech vzpomenout útočník Petr Ton. Ten na západě Čech vstřelil obě branky Sparty a pomohl tak vybojovat aspoň bod. Nejprve se ujalo jeho nahození od mantinelu, poté v závěru vystřelil po nahrávce Jana Hlaváče nechytatelnou střelu nahoru pod víko. Ton si stihl zatím v této sezoně připsat dvanáct přesných tref, což jej řadí na třetí místo mezi extraligovými kanonýry, za Petra Sýkoru a Martina Procházku. Přehled a rozvaha - to je charakteristika zadáka Jiřího Vykoukala. Nejzkušenější hráč Sparty si letos užívá, že ho na rozdíl od minulé sezony, nepronásledují zdravotní problémy a hraje ve velké pohodě. Při přesilovkách rozděluje puky, či přímo tvrdě pálí na soupeřovy brankáře. Se třemi brankami a osmi nahrávkami je pětatřicetiletý bek nejproduktivnějším obráncem Sparty.
Utkání 24. kola O2 extraligy začíná v T-Mobile Aréně v neděli 19. listopadu v 17:00. Pro všechny příznivce bude na stránkách znovu připraven online přenos. V lepším případě můžete přijít své hráče povzbudit přímo do Arény. Vstupenky jsou k mání pro dospělé od 40 KČ, děti mají vstup zdarma. Své ratolesti můžete také během zápasu umístit do dětského koutku GLOBAL EXPRESS.