17. 10. 2012 Robin Mana

Motivace nám nechyběla, říká Lukáš Žálčík

Posledním zápasem v Litoměřicích se sparťanští hokejisté rozloučili s letošním ročníkem European Trophy. Pražané v improvizované sestavě předvedli po nepovedené druhé třetině stíhací jízdu, na body to však nakonec nestačilo. Závěrečný duel s rakouskými Vienna Capitals hodnotil útočník LUKÁŠ ŽÁLČÍK.

Sparta už před zápasem věděla, že nemůže postoupit. Jak těžké bylo se motivovat do zápasu, ve kterém již v podstatě o nic nešlo?
S tím jsem neměl vůbec žádný problém. Nastoupilo hodně hráčů, kteří nejsou stabilní součástí sestavy. Proto dnes byla ta správná příležitost se ukázat. Výsledkově se to sice nepodařilo, že bychom ale postrádali motivaci, o tom nemůže být řeč.

Litoměřice jsou sice partnerským klubem Sparty, přesto se však nedá říct, že byste tu byli doma. Vy občas za místní klub nastupujete, překvapilo Vás proto, že si dnes do ochozů našla cestu poměrně slušná návštěva?

Lukáš Žálčík
Myslím, že kdyby se souběžně ještě nehrál fotbal, mohlo přijít i více lidí. Ale jinak jsem samozřejmě rád za to, jakou nám tu vytvořili atmosféru. Diváci si tu hokej užívají a dnes k tomu přispěl jednak zahraniční soupeř a taky divoký průběh zápasu. Přece jen takovou přestřelku a třináct branek, to nikdo nečekal.

Na to jsem se chtěl zeptat. Jak je možné, že jste předvedli tak rozdílné třetiny. Ve druhé pět inkasovaných branek, ve třetí takové vzepětí?
Vídeň nám v první třetině ponechala na ledě hodně prostoru. My jsme šli do vedení a mysleli jsme si, že nás takhle nechají hrát i nadále. Jenže oni zabrali, rychlými góly nás zaskočili a my jsme vypadli z tempa. Úplně jsme přestali bruslit a v obraně zcela propadli. Ve třetí třetině jsme se ale vrátili k zodpovědné hře z obrany a více se tlačili do branky. Bohužel jsme to nedotáhli do konce.

Rozhodčí udělili celkem 18 trestů a na ledě to místy jiskřilo. Jak jste to viděl Vy, byl ten zápas nějak zvlášť vyhecovaný?
Ani bych neřekl, v podstatě k ničemu zvláštnímu nedošlo. Možná to bylo trochu napjatější zejména v závěru, kdy jsme sahali po remíze a oni začali být trochu nervózní. Obešlo se to ale bez konfliktů.

Neobáváte se, že by vás mohla prohra po nedělní výhře v extralize zase trochu srazit dolů?
To vůbec ne. Jsou to rozdílné soutěže, dnes tu chybělo hodně hráčů a myslím, že tým ta prohra neovlivní. Kluci udělají maximum pro to, aby v neděli navázali na svůj výkon z utkání s Pardubicemi.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Autogramiáda v Premium Outlet Prague Airport

Jaroslav Šíma – krev a srdce Sparty

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Tomáš Dvořák prodloužil kontrakt ve Spartě