19. 10. 2010 Tereza Velikovská

Obětavost tam je, teď už jen trochu štěstíčka, přeje si Gulaši

I když Sparta v souboji s Karlovými Vary opět inkasovala jako první, dokázala zápas dovést do vítězného konce a připsat si dva body po vítězných nájezdech. Po zápase hodnotil výsledek i výkon týmu obránce Michal Gulaši.

Dva body ze souboje s Karlovými Vary asi ve své situaci berete všemi deseti...
Pro nás je teď dobrý každý bod. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme vyhrát. To se nám podařilo, bohužel jen za dva body, ale jsme za ně strašně šťastní. Teď musíme jít zápas od zápasu a brát každý bod.

Dnes vás hodně držel brankář, chytal výtečně celé utkání včetně nájezdů...
Pepis dneska chytal fantastický zápas a jsme mu moc vděční, že nás podržel.

Michal Gulaši

Celý zápas u vás byla vidět velká obětavost, padali jste do střel, vypichovali v pádu puky. Je to cesta, kterou jít, aby se postavení Sparty v tabulce zlepšilo?
Obětavost tam určitě od všech hráču byla, třeba Jirka Vykoukal má třicet devět let a jde tam do rány. Je potřeba, aby to dělali všichni hráči jako dnes. Bohužel dostali jsme zase první gól, ale alespoň jsme nedostali tři, jak je to u nás zvykem v této sezóně. Nespadli jsme pod deku jako minulé zápasy, stáhli jsme to. Bohužel jsme nevyužili přesilovky pět na tři, musíme to ještě potrénovat a zlepšit. Věřím, že to b ude lepší.

V přesilových hrách pět na tři bylo opravdu málo střel, v té delší střílel snad jen Salcido od modré...
Co k tomu říct. Málo střílíme, nevěříme si tak, jako kdybychom byli na pátém místě. Je to pochopitelné, ale věřím, že se to prolomí a dáme z přesilovek pár gólů. Tím to z nás spadne a budeme si při nich víc věřit.

V úvodu sezóny obránci útočníkům zdatně sekundovali při střílení branek, ale v nynější situaci už to nejde ani vám...
Snažíme se střílet pořád, jak na tréninku, tak v zápase. Tam se snažíme střílet snad ze všeho. Snad se to k nám začne odrážet, padat do brány a půjdeme nahoru.

>Ve hře se vyskytovalo dost nepřesností, třeba při rozehrávání přesilovek. Je to nervozitou či strachem?
Myslím, že to není nervozitou ani strachem. Nedá se na nic vymluvit, přeskakovalo nám to několikrát hokejku. Jak se říká, na posraného i hajzl spadne.

V prvních dvou třetinách vás Vary jasně přestřílely, měly dvakrát tolik střel, než vy. Jak začít příští zápas, aby se to nestalo znovu?
Nevím, co změnit. Už je tam obětavost, teď jen nabrat trošku toho štěstíčka, neinkasovat jako první, klidně to udržet nula nula a pak dát ten první gól.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Autogramiáda v Premium Outlet Prague Airport

Jaroslav Šíma – krev a srdce Sparty

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Tomáš Dvořák prodloužil kontrakt ve Spartě