14. 11. 2006 Vojtěch Gibiš

Odpočinutí sparťané se představí v Plzni

Po reprezentační přestávce čeká všechny týmy další část extraligového kolotoče. Sparťané zamíří ve středu 15. listopadu do Plzně, kde se utkají s místním Lasselsbergrem. Ve vždy vypjatém utkání mezi Spartou a Plzní si možná nezahraje nejproduktivnější hráč extraligy Jaroslav Hlinka, který si z Karjala Cupu přivezl menší šrámy.
O soupeři ...
Plzeňští hokejisté v loňské sezoně opět nenaplnili představy vedení klubu a neprobojovali se do play-off. Tomu odpovídaly i změny v kádru, kdy je opět cílem dostat se do vyřazovacích bojů. Západočeši se rozloučili s beky Patrikem Hučkem a Martinem Štěpánkem, z útoku se poroučeli David Moravec, Dušan Andrašovský, Michal Straka, Roman Tvrdoň a Marek Vorel. Tyto ztráty nahradily příchody zadáků Jiřího Malinského, Václava Benáka, Davida Mazance, na hostování je pak v Plzni liberecký Lukáš Derner. Ofenzívu Lasselsbergeru vyztužili Richard Král, David Ludvík a Peter Fabuš. Další posila Igor Rataj už v Plzni není, na podzimu totiž putoval do Slavie za Tomáše Divíška. Plzeňští již tři zápasy nevyhráli, v posledním utkání před reprezentační přestávkou dokonce před televizními kamerami doma podlehli 2:7 Kladnu. Důsledky nelichotivé prohry pocítili hráči i na svých platech, když dostali od vedení vysokou pokutu. Lasselsberger může po dlouhé době počítat s Jaroslavem Kracíkem, který by měl naskočit poprvé po dlouhodobém zranění. Chybět však budou Král, Heřman a Malinský.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Útok západočeského týmu táhne dvacetiletý Jakub Šindel. Holešovickému publiku velmi dobře známý hráč odešel ze Sparty výměnou za Josefa Straku v průběhu loňské sezony, když se příliš bodově neprosazoval. V Plzni však šikovný štírek dostal příležitost, které se chytil. V současnosti je syn legendárního sparťanského brankáře nejproduktivnějším hráčem Plzně, když sedmkrát skóroval a čtyřikrát nahrával svým spoluhráčům. Lasselsberger se může spolehnout na jednu jistotu v defenzivní činnosti. A tou je gólman Roman Málek. Extraligový mistr se Slavií patří mezi nejlepší ligové brankáře. Gólman se zkušenostmi i z ruské Superligy potvrdil své kvality i na právě skončeném Karjala Cupu, kde se v dresu české reprezentace představil proti Rusku.
Vzájemný zápas v letošní sezóně:
Na konci září 2006 přivítala T-Mobile Aréna oba soupeře v plné zbroji. Ačkoli se hrál v první třetině vyrovnaný hokej, odcházeli hosté do kabiny za dvoubrankového vedení. Salfického totiž nejprve ve třinácté minutě překonal Matějovský, na konci první dějství ještě předvedl přesnou trefu Šaffer. Ovšem tři minuty ve druhé třetině stačily Spartě k převzetí kontroly nad vývojem zápasu. Mezi čtyřiadvacátou a šestadvacátou minutou se postupně trefili Kratěna, Netík a Štrba. Vedení Sparty potvrdil ještě ve druhé třetině Ton. Ve třetí dvacetiminutovce zápas zdramatizoval Zelenka, ale v power-play pečetil výhru Sparty 5:3 střelou přes celé kluziště Martin Štrba.
O Spartě:
Sparťané, kteří měli díky zisku mistrovského titulu velmi krátkou letní přípravu, využili reprezentační přestávku na důkladný trénink. Nejprve vyrazili na čtyři dny do krkonoškého Vrchlabí, kde trenéři naordinovali svým svěřencům dvoufázový trénink. Avšak Holešovičtí pokračovali v důkladné přípravě i po návratu do Prahy a doháněli tak manko z přípravy na suchu. S týmem netrénovali Jaroslav Hlinka a Richard Stehlík, kteří si plnili povinnosti v reprezentaci. Právě Jaroslav Hlinka si přivezl z Finska drobné šrámy a jeho start v Plzni je nejasný. Do zápasu by se také neměli zapojit David Vrbata a Ján Tabaček.
Ve Spartě nejvíce září:
Prakticky neotřesitelnou pozici má na čele kanadského bodování celé extraligy Jaroslav Hlinka. Kapitán českého národního týmu má osmibodový náskok na druhého Petra Sýkoru, který má třiadvacet bodů. Hlinka si nejvíce rozumí se svým kamarádem Janem Hlaváčem, ale šance je schopen vytvářet jakémukoliv spoluhráči. Svou formu potvrdil Hlinka i jedním gólem do sítě Švédska na turnaji Karjala Cup. Velmi dobrým výkonem se v posledním zápase se Zlínem prezentoval po jednozápasová pauze do sestavy se vrátivší se zadák Marek Černošek. Hráč, který Spartu posílil na začátku loňské sezony z Vítkovic, zaznamenal tři body, když dvakrát nahrál a jednou se trefil sám. Šestá branka do zlínské sítě vymetla v horním růžku všechny pavučiny a pozvala přítomné diváky na pizzu zdarma do pizzerie Buschetto. Černoška však trápí, že má na kontě ještě stále tři záporné body v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách.
O zápase:
Utkání 22. kola O2 extraligy začíná v plzeňské ČEZ Areně ve středu 15. listopadu v 17 hodin a 30 minut. Pro ty, kteří se do Plzně nepojedou podívat, je připraven náš tradiční online přenos.
Sestavy z minulého kola:
Salfický - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Jan Hanzlík (49. Protivný), Černošek, Stehlík - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Podlešák, Langhammer, Hromas.
Málek - Cartelli, Malinský, Benák, Mazanec, Nedoma, Trnka, Derner, Pulpán - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - A. Padělek, Fabuš, Ludvík - Sakata, J. Heřman, Šaffer.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 3 - 0 - 1 1:5 3:2 6:1 5:1
2000/2001: 3 - 0 - 1 5:2 4:7 5:4 4:2
2001/2002: 3 - 0 - 1 8:3 2:0 0:2 4:3
2002/2003: 3 - 0 - 1 4:1 2:1 2:1 1:3
2003/2004: 2 - 0 - 2 2:4 4:1 3:7 5:4
2004/2005: 4 - 0 - 0 5:3 5:4p 1:0p 5:0
2005/2006: 1 - 0 - 3 1:4 1:2p 4:2 2:3
2006/2007: 1 - 0 5:3

Internet: www.hcplzen.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Za výhru vděčíme Machymu

PLZ - SPA 1:5 - Vítězná odveta v Plzni!

Zikmund: Únava nemůže hrát žádnou roli

Permanentky na novou sezonu v prodeji!