30. 1. 2007 Tomáš Kubánek

Okál: Výsledek je zasloužený

Jednoznačně, napínavě, a poté opět jednoznačně se vyvíjelo utkání Sparty se Zlínem. Pražané na začátku prostřední části utekli do tříbrankového vedení, které hosté vzápětí snížili na nejtěsnější rozdíl. V dalším průběhu však mužstvo okolo kapitána Miroslava Okála se svým sokem krok držet nedokázalo a vysoce prohrálo.
"Udělali jsme spoustu chyb, nabídli jsme soupeři strašně moc puků. Sparťané jsou šikovní v koncovce a využili všechny šance, které měli, a naprosto s přehledem vyhráli," nehledá výmluvy zkušený útočník Hamé. Přiznává také, že výše porážky též odpovídá výkonům obou mužstev, a že je tudíž výsledek 8:3 naprosto zasloužený. "Určitě, o tom se není třeba bavit."

Pražanům se ze stavu zraněných vrátili do sestavy Kratěna, Ton a Sivek, což se do hry domácích určitě promítlo. Vždyť góly samotného Ondřeje Kratěny by na výhru Sparty stačily. "Oni mají široký kádr a velmi dobrý tým, takže jim jejich opory určitě pomohly. Ale myslím si, že kdyby nehrály, tak by i tak byli kvalitní mužstvem."

Do druhé třetiny vstupovali Holešovičtí s jednobrankovým vedením, které ve 23. minutě zvýšili dokonce na třígólové. Jenže Valaši se nevzdali a o pět minut později prohrávali opět pouze o jedinou branku. "To byla velká škoda," uvědomuje si Okál. Podařilo se nám dát kontaktní góly a chtěli jsme to takhle těsné udržet co nejdéle. Bohužel oni zase rychle dvakrát skórovali a zas to bylo špatné," smutní zlínský kapitán.

Po čtvrté inkasované brance odjel brankář Murín trochu překvapivě na střídačku a vystřídal jej mladík Čech. "Určitě se mu nechytalo dobře, když na něj šlo tolik třel a pustil nějaké góly. To se stává."

Na Okálova spoluhráče Petra Lešku mělo z předchozího vzájemného utkání spadeno sparťanské publikum, které mu to během utkání dávalo občas hlasitě najevo. "To je věc fanoušků, my se tím nezaobíráme a nevnímáme."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Věřím, že stadiony se začnou plnit

Horák: Snad jsem do party dobře zapadl

Vitouch: O místo v áčku budu bojovat

Informace o vstupenkách na hokejový pohár