23. 11. 2012 Robin Mana

Pacovský: Tři body máme díky Neuvirthovi

P r a h a - Sparta zdolala Vítkovice a dere se tabulkou vzhůru. Čtvrteční večer nenabídl žádné střelecké hody. Jeden ze dvou úspěšných střelců DOMINIK PACOVSKÝ ale ví, že ten nejdůležitější muž zápasu stál tentokrát mezi třemi tyčemi.

S Petrem Tonem jste předvedli perfektní gólovou akci, byla to nacvičená věc?
Neřekl bych, spíš to vyplynulo ze hry. Otevřelo se přede mnou spoustu místa, tak jsem si tam najel, Petr Ton mě přesně našel a pak už to snad ani nešlo nedat.

Byl jste překvapen kolik prostoru Vám tam vítkovičtí hráči nechali?
Pravda je, že mě to trošku překvapilo, protože v tu chvíli jsme ani nehráli přesilovku. Je dobře, že to tam spadlo, protože vedení o dvě branky nám dodalo o něco víc klidu.

Dominik Pacovský

V derby jste take vedli 2:0, ale nakonec to nedopadlo. Neobávali jste se něčeho podobného?
Po druhé třetině jsme si v kabině říkali, že už se nic takového opakovat nesmí a vrhli jsme všechny síly do obrany. Věděli jsme, že jedině poctivá hra z defenzivy nám může zajistit úspěch. Samozřejmě pár chyb jsme tam udělali, ale Michal Neuvirth to dneska všechno parádně vychytal a hlavně díky němu máme tři body.

Poslední minuty byly hodně krušné, soupeř vás dlouhé vteřiny vůbec nepouštěl z pásma. Docházely vám už i fyzické síly nebo to bylo hlavně tlakem soupeře?
V silách problém nebyl. Oni už se zkrátka hnali za vyrovnáním za každou cenu a podařilo se jim nás zatlačit. Nakonec hráli dlouho šest na pět, což jim taky pomohlo. My jsme to ale zvládli a do příštích zápasů nás to posílí.

Před zápasem se hodně spekulovalo o tom, že díky zápasové kolizi s utkáním Evropské ligy mezi Spartou a Lyonem dnes mnoho fanoušků nedorazí. Pociťoval jste nějaký rozdíl co se týče atmosféry v hale?
Těsně před zápasem jsem koukal, že v hale bylo asi dva a půl tisíce lidí a to ve mně trochu hrklo. Nakonec ale přišla celkem slušná návštěva. Kolem těch pěti, šesti tisíc lidí chodí tak nějak standardně, na derby přišlo tuším kolem osmi. Atmosféra dneska vůbec nebyla špatná.

V neděli vás čeká cesta do Pardubic, tam se dá počítat s mnohem ofenzivnějším soupeřem. Předpokládám, že budete opět spoléhat na precizní obrannou hru…
Uvidíme s jakou taktikou přijdou trenéři, ale určitě nemá smysl jít do zápasu s nějakými obavami. Tři utkání za sebou jsme letos ještě nevyhráli a já doufám, že to v Pardubicích prolomíme. Jedeme si pro body.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Olomouc
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Slavia Praha
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Informace pro permanentkáře k nejbližším zápasům

Junioři pokračují dvojduelem na Moravě

Utkání v Karlových Varech bylo odloženo

Poděkování Barbory Snopkové Haberové fanouškům