17. 8. 2018 Tereza Velikovská

Piskáček: Hrálo se tvrdě, což je jen dobře

Sparťané se opět po roce střetli na turnaji Red Bulls Salute se Salcburkem. Loni se v prodloužení radovali oni, letos jim to soupeř oplatil. U obou zápasů byl na sparťanské straně obránce JAN PISKÁČEK, který hodnotil letošní duel přes prohru v prodloužení jako přínosný. "Byl to vyrovnaný zápas, hrálo se i tvrdě, což je dobrá příprava na sezonu," pochvaloval si.

Sparťané jeli do Garmisch-Partenkirchenu jako obhájci druhého místa z loňského turnaje, na kterém v úvodním utkaní Salcburk přetlačili 4:3 v prodloužení. "Pamatovali jsme si hlavně na to prostředí tady. Na ty zápasy jsem si právě moc vzpomenout nemohl, včera jsme přemýšleli, kolik to tehdy bylo. Ale pak nám to připomněli, takže se nám to vrylo zpátky do paměti," přiznal sparťanský obránce, že na minulý duel se stejným soupeřem, ve kterém se strhla dokonce i hromadná bitka, už trošku pozapomněl.

Sparťané dorazili do městečka v podhůří Alp již ve čtvrtek, první duel sehráli v pátek odpoledne. "Včera večer jsme přijeli, dneska jsme ráno neměli rozbruslení, byli jsme se jen protáhnout a lehce si zaběhat. Zápas byl brzy, hrálo se už od čtyř, takže první třetina možná byla trošku rozehřívací a na rozjezd," komentoval Piskáček první dějství zápasu, ve kterém nepadl žádný gól.

V té druhé už se s nimi roztrhl pytel a padly hned čtyři, na každé straně po dvou. Sparťané dokázali dvakrát odpovědět na soupeřovu vedoucí branku, a to díky trefám Richarda Jarůška a Jeremieho Blaina. "Vždy jsme se vrátili rychle, to bylo důležité. Přehrávali jsme je, škoda, že jsme nedali nějaké góly navíc. V prodloužení jsme měli nejprve dvě šance my, oni pak dali z té své gól," mrzelo ho po prohře.

Celkově ale bral duel jako pozitivní zkušenost. "Byl to těžký zápas. Oni hráli výborně, snažili se dohrávat. My jsme se jim v tom vyrovnali a ještě jsme je přehráli. Hrálo se tvrdě, což je dobrá příprava na sezonu. I trenéři mají podobný styl, chtějí hodně napadat i hodně backcheckovat, takže to byl celkově hodně bruslivý zápas," zhodnotil.

Vzhledem k formátu turnaje sparťané hned po zápase nevěděli, s kým se utkají v sobotním duelu o třetí místo. Na svého soupeře museli čekat do pátečního pozdního večera po dohrání duelu mezi Mnichovem a švýcarským Bernem. "Já si myslím, že je to jedno. My chceme hrát svůj hokej, ať se oni přizpůsobují nám," odmítl Piskáček bezprostředně po utkání Sparty, že by to bylo pro hráče jakkoliv nepříjemné. 

Každá zahraniční konfrontace v rámci přípravného období je podle něj přínosná. "Pro mě osobně je to lepší, hrát v přípravě s cizími mužstvy. Že nehrajete furt s těmi samými, které poté potkáváte celou sezonu v lize. Je to velký rozdíl také ve stylu hokeje," těší se Piskáček na sobotní duel.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Bulhar Tomov: Chci se prosadit v áčku!

Chlapík: Rád bych si za Spartu ještě zahrál

Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!