25. 11. 2006 Vojtěch Gibiš

Po sešrotování Ocelářů bude Sparta lovit Orly

V neděli 26. listopadu se extraliga přehoupne do druhé poloviny. Sparta se pokusí doma zopakovat úspěch z prvního kola, kdy v T-Mobile Aréně porazila znojemské Orly 2:1. Souboj s loňským semifinálovým soupeřem Sparty startuje v neděli v 17 hodin.
O soupeři ...
Znojmo zazanemanalo v loňském play-off největší úspěch své historie, když Orli získali bronzové medaile. Ve čtvrtfinále narazil jihomoravský tým na Vítkovice, které porazil 4:2 na zápasy. Stopku vystavila Znojmu Sparta, která dovolila Orlům v semifinále vyhrát jen jeden zápas. Přesto se bralo třetí místo Znojma jako obrovský úspěch. Přes léto odešlo několik opor v čele s Ludvíkem, Mikulíkem, Ondřejem či Štefankou. Odchody zacelily příchody Kotašky, Selingra, Svobody a Martina Růžičky, čerstvého mistra extraligy ze Sparty. Na začátku sezony se Znojmu velmi dařilo, několik kol dokonce vedlo ligu. Druhá čtvrtina ligy však už nebyla tak úspěšná a proto je Znojmo nyní až na desátém místě, na pátou Spartu však ztrácí pouhopouhé čtyři body.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Bratr slavnějšího Martina, který na jaře zářil na mistrovství světa v Lotyšsku, Roman Erat je největším ofenzivním triumfem znojemských Orlů. Sedmadvacetiletý forvard je nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem Znojma. Erat nechyběl zatím ani v jednom zápase a v polovině základní části O2 extraligy se může pochlubit dvanácti brankami a čtyřmi nahrávkami. Vsetín a Pardubice by mohly vyprávět o tom, jak je důležité míti svého Dopitu. Téměř osmatřicetiletý veterán je asi nejvýraznější osobností v dresu Znojma. Jiří Dopita nasbíral ve své bohaté kariéře zlato z olympiády, tři zlata z mistrovství světa a sedm titulů z domácí soutěže. Navíc si zahrál i dva roky v NHL. Dopita se nedávno stal majitelem hokejového klubu v Olomouci, přesto mu "zbývá" čas na střílení golů ve znojemském dresu. Zaznamenal jich zatím osm, spolu s pěti asistencemi.
Vzájemné zápasy v play-off:

Obhájci mistrovského titulu vstup do nového extraligového ročníku vyšel. Více než polovinu utkání dominovali na ledě oba brankáři, když náhle udeřil Netík a poslal Pražany do vedení. Hubený náskok si domácí hlídali, nakonec však inkasovali a museli se o vítězství poprat v závěru. Ujala se pohledná kombinace Hlinky s Hlaváčem, která zařídila Pražanům první tři body do tabulky. Sparta zvítězila fotbalovým výsledkem 2:1.

Ve druhém zápase šli Pražané opět do vedení jako první, když na konci prvního dějství skóroval Štrba. Vyrovnal agilní zadák Bičánek a obrat zařídil v 36. minutě Svoboda. Sparta se však nevzdala a Hlinka sedm minut před koncem základní hrací doby vyrovnal. V prodloužení ujela ve vlastním oslabení dvojice Kratěna - Vykoukal a sparťanský veterán Vykoukal zkušeně přelstil Trvaje. Sparta porazila Orly i podruhé, tentokrát 3:2 v prodloužení.

Sparťané potvrdili i v posledním zápase proti Třinci, že se jim v domácím prostředí daří. Za polovinu extraligy našli v T-Mobile Aréně recept na obhájce titulu jen hráči Kladna a Liberce, Litvínov vyhrál zas na nájezdy. Zbytek týmů odjel ze Sparty bez bodu. V posledních dvou utkáních se přestalo dařit útoku Kratěna - Štrba - Ton, ani jednou neskórovali, byli však u čtyř inkasovaných branek. Vinu na tom může nést i zdravotní stav Martina Štrby, který v Liberci chyběl a naskočil až v pátek. Trenérům bude proti Znojmu stálet chybět útočník David Vrbata.
Ve Spartě nejvíce září:
Jako přibitý se drží na prvním místě produktivity O2 extraligy Jaroslav Hlinka. Jeho výkony ovlivňují ofenzivní projev Sparty, vedle něj ožívá k ještě lepším výkonům Jan Hlaváč. Během dvouzápasove absence, kdy si Hlinka léčil poraněná třísla z reprezentace, vstřelili sparťané jen čtyři branky, což také o něčem svědčí. Skvělá technická hra stačila Hlinkovi zatím k získání sedmatřiceti bodů, přičemž kapitán reprezentace radši přihrává - nasbíral už sedmadvacet asistencí. Svojí vynikající formu potvrdil Hlinka i proti Třinci, když jeden gól dal a na dva přihrál. Jak za mlada se po extraligových stadionech prohání sparťanský veterán Jiří Vykoukal. Při přesilovkách rozděluje puky, či přímo tvrdě pálí na soupeřovy brankáře. Se čtrnácti body je Vykoukal nejproduktivnějším obráncem extraligy, k čemuž pomohli Vykoukalovi i gól a asistence z posledního zápasu s třineckými Oceláři.
Utkání 27. kola O2 extraligy začíná v T-Mobile Aréně v neděli 26. listopadu v 17:00. Pro všechny příznivce bude na stránkách znovu připraven online přenos. V lepším případě můžete přijít své hráče povzbudit přímo do Arény. Vstupenky jsou k mání pro dospělé od 40 KČ, děti mají vstup zdarma. Své ratolesti můžete také během zápasu umístit do dětského koutku GLOBAL EXPRESS.