27. 11. 2006 Vojtěch Gibiš

Stehlík se chce z chyby hlavně poučit

Rozhodující moment zápasu Sparty se znojemskými Orly se odehrál v jednapadesáté minutě. Obránce Richard Stehlík nahrával na střed kluziště, ale tam jeho laxní rozehrávku zachytil Jiří Dopita. A zkušený harcovník umí takovéhle chyby trestat, i když mu tentokrát pomohlo i štěstí, když mu puk ještě ve snaze zabránit gólu tečoval František Ptáček.
Stehlík byl u levé mantinelu a chystal se založit útočnou akci, když však přišel jeho zkrat. “Byla to ode mě špatná rozehrávka. Chtěl jsem puk posunout na střed, na Jardu Hlinku. Dopita však rozehraný puk zachytil, ujel na branku a dal gól,“ krčil rameny po utkání do televizní kamery dvaadvacetiletý obránce Sparty.

Stehlíkovi jeho minelu spoluhráči ani trenéři nevyčítali. “Nic mi neříkali. Moc dobře sám vím, že jsem udělal chybu. Stane se, takové zápasy existují. Musím se z této chyby poučit a jít dále,“ hledí vstříc budoucnosti slovenský reprezentant, který nechyběl ani na posledním mistrovství světa v Lotyšsku.

Po utkání působil Stehlík sebevědomě, ale vnitřně se cítil jinak. “Mám samozřejmě výčitky svědomí, tu situaci jsem mohl řešit jinak. Snažím se z toho ale poučit a po půlnoci je jiný den a já myslím na jiné věci,“ prozradil vysoký zadák. A na co že to skalický rodák po půlnoci myslí? “To bych radši nekomentoval,“ rozesmál se Stehlík, který má zkušenosti i z dvouletého působení v zámoří.

Sparta tak vlastně věnovala soupeři oba góly. Při prvním brance tečoval střelu Radima Bičánka někdo z bránících hráčů Sparty do protipohybu Tomáše Duby, při druhém gólu se ještě puku dle vyjádření Jiřího Dopity dotkl František Ptáček. “Viděl jsem, že jsem špatně nahrál a že se Dopita valí na branku. Tak jsem se jen modlil, aby nedali branku, ale to se bohužel nestalo,“ okomentoval akci ze svého pohledu Richard Stehlík.

Sparta vyjela v neděli na led zpočátku zakřiknutě, Znojemští si aktivním pohybem v útočném pásmu vytvořili tlak, stejně jako Třinec o dva dny dříve. “I ta atmosféra na zimáku byla nějaká ospalá. Musíme se přes tohle utkání přenést a koukat dále.“ Spartě vázla souhra v defenzívě už v pátek, tehdy se však podařilo Oceláře přehrát ofenzivní hrou. “Hra v defenzívě je to, na čem bychom měli zapracovat. Měli bychom spolu v obraně více komunikovat a to včetně stáhnutého útočníka, trochu nám to tam vázne.“

Holešovičtí tak věnovali Znojmu výhru, přitom Orli nevyhráli na hřišti soupeře od 8.10! “Na zápas se Znojmem jsme se připravovali, chtěli jsme hrát na maximum. Věděli jsme, že se jim nedařilo, že nebyli v pohodě. Proto jsme si řekli, že jim ten zápas nedáme, což se nám bohužel nepodařilo a to hlavně díky mé chybné rozehrávce,“ přiznal Stehlík.

Možnost napravit ztrátu tři bodů budou mít Pražané již v úterý, kdy se na stadioně Na Lapači utkají s domácím týmem Vsetína. Ovšem Sparta již sedm zápasů venku nevyhrála, navíc první utkání na Valašsku ztratila v poměru 1:4. “Do Vsetína se vydáme už v pondělí. Je to lepší, můžeme se tam připravit a rozbruslit. Uděláme všechno pro to, abychom tam vyhráli,“ přislíbil na závěr obránce draftovaný Nashvillem.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila