27. 10. 2012 Tereza Velikovská

Podruhé proti hvězdami nabitému Kladnu!

První souboj s v současné době pravděpodobně nejatraktivnějším extraligovým soupeřem skončil těsně, Rytíři vyhráli o jedinou branku. Oplatí jim pozvolna se zvedající Sparta porážku a dobude domov Jágra a spol? Střetnutí začíná na kladenském ledě v neděli 28. října v 17:30. Průběh zápasu vám tradičně přinese server onlajny.com.

Kladenské hvězdy: Jágr táhne tým, z hvězdné pětky zbyla jen čtyřka

Zejména díky svým zářícím posilám z kanadskoamerické NHL je Kladno mezi top týmy extraligy, po 16 zápasech mu patří třetí příčka za vedoucí Plzní a Kometou Brno. Majitel Rytířů Jaromír Jágr sice musí v posledních dnech řešit své zranění i ztrátu jednoho z beků, Tomáše Kaberleho, ale tým to, zdá se, nijak negativně neovlivnilo.

Kaberle se po měsíčním hostování vrací za rodinou do Ameriky, v pátek už se Kladno muselo obejít bez jeho služeb. „Tomášovi moc děkujeme, hodně nám pomohl. Škoda, že tu nezůstal déle. Jeho přínos pro tým byl samozřejmě obrovský a bude nám chybět,“ uvedl na klubovém webu sportovní sekretář Kladna Martin Vejvoda.

JAK ZÁŘÍ HVĚZDY NHL:

kanadské bodování Kladna

• 1. Plekanec - 19 (9+10)
  • 2. Jágr - 16 (5+11)
  • 3. Tlustý - 14 (9+5)
  • 4. Židlický - 10 (1+9)

Ze "správné" pětky, která Kladno tlačila vzhůru tabulkou, tak už zbyli jen čtyři bojovníci. Ne, že by to bylo málo, stačí se podívat na tabulku produktivity středočeského klubu. Útočné trio Jágr - Plekanec - Tlustý zabírá medailové pozice, obránce Židlický následuje v těsném závěsu.

Už bez Kaberleho si Kladenští v pátek poradili s Vítkovicemi, z domácího ledu je vyprovodili se čtyřgólovým přídělem. A Jágr se na tom podílel dvěma asistencemi. Slavná osmašedesátka je tak zřejmě zpět po tom, co se zázračně dala zdravotně do pořádku před duelem s Kometou Brno ve vyprodané pražské O2 aréně. Tam především Jágr přilákal 17 182 diváků, a ustanovil tak nový extraligový rekord v návštěvnosti.

První měření sil rozhodly tři slepené góly Rytířů

Poprvé se sparťané s Kladnem střetli ve 4. kole na začátku černé série proher. Na góly čekalo 12 589 diváků v holešovické hale více než polovinu zápasu. Těsně po ní totiž otevřel skóre povedenou dorážkou Tenkrát, ale za dvě minuty už bylo zásluhou Plekance srovnáno.

Do druhé sirény ještě stihl vrátit vedení na sparťanskou stranu Foster, ale ve třetí třetině přišla mezi 48. a 53. minutou černá pětiminutovka, když Kladno nasázelo opařené Spartě hned tři góly. Snížit na 3:4 z pohledu Sparty sice ještě dokázal Jánský, ale víc už Holešovičtí nestihli.

Konec sparťanského trápení? Na konto konečně přibývají body!

Po černé sérii devíti zápasů bez zisku byť jen jediného bodu se zdá, že se Holešovičtí konečně pomalu odrážejí od extraligového dna, poslední příčka tabulky jim ale patří stále. Dvě domácí tříbodové výhry nad obhájci titulu z Pardubic a libereckými Bílými Tygry však přece jen vlily trošku optimismu do žil týmu i fanoušků.

Radost byla po úterní výhře nad Severočechy vidět i na tváři kouče Václava Sýkory, kterému hráči dali předčasný dárek k jeho středečním 60. narozeninám. "Na mužstvu bylo už před zápasem cítit odhodlání dojít si pro vítězství. Vstup do utkání se nám úplně nepovedl, ale pak hráči ukázali, že za vítězstvím chtějí jít. Poté, co Liberec vyrovnal, jsme šli výkonem dolů. Od druhé třetiny jsme bojovali, žádný krásný hokej teď hrát nemůžeme," uvědomuje si dobře.

Sestavy ze minulého zápasu:

HC Rytíři Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, Macholda, Mocek, J. Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Valský, Melka, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Sparta Praha: Schwarz - Krstev, Mojžíš, Gawryletz, Sičák, Philipp, P. Hořava, Vallin, D. Kočí - Ton, Broš, I. Rachůnek - Pacovský, J. Hlinka, T. Rachůnek - Hovorka, Foster, Tenkrát - Bahenský, Přibyl, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.