19. 2. 2007 Vojtěch Gibiš

Přijďte na Oceláře a dejte si nápoj ZDARMA!

Na poslední kolo základní části O2 extraligy vás zve Sparta v úterý 20. února od 17:30 do T-Mobile Arény. Holešovičtí se utkají s třineckými Oceláři, kterým jde o naději postupu do předkola play-off. Sparta vám přichystala na tento zápas dárek v podobě poukázky na jedno pivo či nealkoholický nápoj, kterou obdrží každý návštěvník při vstupu do Arény.
O soupeři ...
Oceláři se koncem loňského kalendářního roku pohybovali v horních patrech tabulky, ale pak přišel propad. Třinec se sunul tabulkou až na dvanácté místo. Vedení slezského klubu se snažilo zmobilizovat síly a povedlo se jim přivést jednu velkou posilu. Před sedmačytřicátým kolem se do Třince přesunul reprezentaní brankář Roman Čechmánek. S ním v zádech získali Oceláři devět bodů z patnácti možných. Přesto nemají Slezané účast v play-off jistou. Jsou sice na desátém postupovém místě, o všem ale rozhodne úterní duel se Spartou. Třinci budou zřejmě chybět útočníci Vladimír Vůjtek, Jan Peterek, Miroslava Zálešák a Juris Stals.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Hlavním ofenzivním motorem třineckých Ocelářů je zkušený matador Jan Peterek. Pětatřicetiletý forvard s krátkou zkušeností z Finska strávil tři roky v ruské Superlize, kde se mu poměrně dařilo. Peterek je v české extralize spjat se severní Moravou. Nehrál totiž nikde jinde než v Havířově, Vítkovicích a Třinci. Havířovský rodák nasbíral v této sezoně šestnáct branek a sedmnáct asistencí, čímž je jasně nejproduktivnějším hráčem Ocelářů. Mrzet jej může jen osm záporných bodů v hodnocení plus - minus. Koncem ledna se do Třince přesunul brankář Roman Čechmánek. Pětatřicetiletý gólman nezakončil svoji švédskou misi zrovna v dobrém a proto se poohlížel po angažmá, kde by dochytal sezonu. Přes řadu nabídek si vybral Třinec, chtěl být poblíž dětem, které žijí ve Zlíně. Několikanásobný exvsetínský šampión po přechodu do O2 extraligy září. Po pěti odchytaných zápasech se pyšní úspěšností zákroků 94,42%, průměr inkasovaných branek na zápas má Čechmánek 2,14.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
V Třinci, před televizními kamerami, se oba týmy letos 10.10. potkaly poprvé. A Pražané budou jistě rádi na tento zápas vzpomínat. V sedmé minutě je totiž poslal do vedení Hlaváč, Kolusz však o dvě minuty později snížil. Hlinka pak ještě v první třetině našel Vykoukala a sparťané mohli být spokojenější. Ve druhé třetině si Holešovičtí udělali z třineckého stadionu střelnici. Pěti brankami totiž nasměřovali ke své vysoké výhře. Skóre se nakonec vyšplhalo na hrozivých 9:2, když si hattrick připsal Jan Hlaváč.

Druhý zápas sice Sparta také vyhrála, ale ne už tak jednoznačně. Vykoukal sice poslal domácí do vedení, ale v oslabení se ujala Štefankova dorážka. V závěrečných minutách první třetiny se prosadil překvapivou ranou Netík, za hosty kontroval podobně Peterek. Ve druhém dějství využili dva osamocení hráčí nájezd. Za Spartu se trefil Hlinka, Dubu překonal po návratu z trestné lavice Kroupa. Rozhodnutí přišlo v třiapdesáté minutě, když Netík našel skulinku mezi Vojtkovými betony a stanovil konečné skóre zápasu na 4:3.

Ve Slezské metropoli se domácím konečně podařilo bodovat. Skóre utkání načal Skořepa, ještě v první třetině odpověděl v přesilovce Ton. Na konci druhého dějství překonal tečí Dubu Hašek. Sparta však dokázala vyrovnat v závěru Langhammerem a tak zápas dospěl do prodloužení. V něm se radoval domácí Tomas, když ve čtyřiašedesáté minutě nasměroval svoji dělovku pod víko.

O Spartě:
Spartě v úterý proti Třinci již nepůjde o bodový zisk. Ze čtvrtého místa nemohou Holešovičtí ani stoupnout ani klesnout. Přesto Sparta zápas "neodbruslí". "Jsme rádi, že jsme se dostali do čtyřky a budeme v play off začínat doma. V úterý ale chceme před svými fanoušky odehrát dobré utkání," řekl trenér František Výborný pro ČTK. Hráči Sparty také bojují o individuální rekordy - Jaroslav Hlinka o titul nejproduktivnějšího hráče extraligy, Jiří Vykoukal má zase nakročeno k získání přívlastku nejproduktivnější obránce. Sparta se bude chtít také naposledy připravit v zápase před čtvrtfinále, ve kterém se střetne s někým z trojice Zlín, Slavia, Karlovy Vary - více zde. Trenérům ale přibývají vrásky na čele, marodka Sparty se totiž nevyprazdňuje, spíše naopak. V úterý bude chybět obránce Stehlík (poranění břicha) a útočníci Hlaváč (třísla), Štrba (stehenní sval), Podlešák (třísla). Nejisté jsou také starty Kratěny a Netíka.
Ve Spartě nejvíce září:
Do finále vstupuje prestižní souboj o lídra kanadského bodování celé extraligy. V něm se dostal sparťanský útočník Jaroslav Hlinka do mírné převahy, když je před kladenský Pavlem Paterou o jeden bod, navíc vstřelil o dvě branky navíc. Patera v neděli na Kladně nebodoval, Hlinka si připsal asistenci na jediný gól Sparty v Liberci. Po operaci kolena nastoupil Hlinka do tří zápasů, v nichž dvakrát skóroval a dvakrát nahrával. Formu na play-off už ladí brankář Tomáš Duba. Gólman, kterého Sparta poslala před sezonou na hostování do Finska se překvapivě stal sparťanskou jedničkou a jako první brankář zřejmě i zahájí play-off. Pětadvacetiletý sparťanský odchovanec byl nejlepším hráčem Sparty v Liberci, když zastavil dvaačtyřicet střeleckých pokusů Bílých Tygrů, přelstil jej jen dělovkou Zíb a Pletka při samostatném nájezdu.
O zápase:
Poslední - 52. kolo O2 extraligy začíná v T-Mobile Aréně v úterý 20. ledna v 17:30. Pro všechny příznivce bude na stránkách znovu připraven online přenos. V lepším případě můžete přijít své hráče povzbudit přímo do Arény. Vstupenky jsou k dostání pro dospělé od 40 KČ, děti mají vstup zdarma. Své ratolesti můžete také během zápasu umístit do dětského koutku GLOBAL EXPRESS.