7. 8. 2012 Lucie Štěrbová

Proti Lvu jsme předvedli náš zatím nejlepší výkon, tvrdí Lukáš Žálčík

P r a h a - Ani v zápase se Lvem nebrala Sparta vítězství. Nicméně předvedla z dosavadních tří utkání nejlepší výkon. To po zápase tvrdil i útočník Lukáš Žálčík. „Byly tam nějaké chyby, ale už jsme se snažili hrát to, co po nás trenéři chtějí,“ říkal po utkání, ve kterém měl na hokejce několik větších šancí.

„Dneska to bylo asi nejlepší utkání z těch, co zatím máme za sebou. I když to ještě pořád není úplně ono,“ pokyvoval hlavou. Sparta předvedla bojovný výkon, ale nebyla úspěšná v útočné fázi. „Na produktivitě musíme zapracovat, málo střílíme,“ souhlasil se slovy o slabší koncovce.

Na druhou stranu ale byla Sparta v soubojích důraznější. „Na rozdíl od zápasu s Astanou nám dneska důraz nechyběl, chodili jsme i do branky, hráli jsme tak, jak chtěli trenéři, jen nepřišly góly,“ tvrdil po prvním domácím přípravném zápase.

Lukáš Žálčík

Sparta zatím v přípravě nevyhrála ani jednou. Lukáš Žálčík ale nervózní není. „Prohráli jsme tři přípravné zápasy, ale ještě pořád to není žádná tragédie. Samozřejmě, že výhry jsou důležité, ale v téhle fázi sezony nejsou všechno. Raději prohrát, ale předvést dobrý výkon, než naopak.“

Spartu do konce týdne čekají ještě dva přípravné zápasy, které jsou průpravou pro European Trophy, do které vkročí 14. srpna zápasem s bratislavským Slovanem. „To jsou dva zápasy, ve kterých ještě spousta z nás bude bojovat o místo,“ dobře ví mladý útočník. „Hrají se v krátkém časovém sledu, což bude náročné. A jestli pro ně máme nějaký speciální cíl? Hrát a sehrávat se. Nic víc, nic míň,“ usmál se.

Zchladit se do holešovické Tipsport arény přišlo přes tisíc diváků, hráčům na ledě ale bylo pořádné horko. „Teplo tady bylo dneska pořádné, ale dalo se to zvládnout. Jediné, na co si musíme dávat pozor, je, abychom nebyli nemocní. Přechod ze třiceti stupňů venku do deseti, co jsou na ledě, je pořádný skok.“