SPA - LEV 2:4 - Ani třetí příprava nepřinesla vítězství

příp., úterý 7. 8. 2012
Sparta - HC Lev SPA - LEV
Sparta: Schwarz - Vallin, Gawryletz, Milam, Philipp (C), Hanzlík, Krstev, Husák, Manavian - Rachůnek I., Přibyl, Jánský - Tenkrát (A), Treille Y., Ton (A) - S. Treille, Pacovský, Bahenský - Forman, Luňák, Žálčík - Simon. Trenéři: Žemlička a Votruba.
HC Lev: MacIntyre - Mojžíš, Sersen, Hunkes, Porseland, Picard, Němec, Mikuš, Oystrick - Svoboda, Birner, Vrána, Klepiš, Řepík, Rachůnek T., Szczechura, Surový, Cingel, Christensen, Sekáč, Karamnov. Trenéři: Jandač a Kalous.
Branky a nahrávky: 49. Tenkrát (Milam), 57. Treille S. (Bahenský) - 6. Christensen (Klepiš), 24. Mikuš (Sekáč), 56. Szczechura (Surový, Řepík), 56. Rachůnek T. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1189. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.
P r a h a - Ani třetí přípravné utkání sparťanům nepřineslo první výhru. Hráči se poprvé představili před domácím publikem v Tipsport Aréně a po dvou třetinách prohrávali 0:2. Ve třetím dějství díky zásahům Tenkráta a Sachy Treilleho Sparta zápas zdramatizovala, ale Lvu nakonec podlehla o dva góly.

Poprvé před vlastními fanoušky na holešovické půdě a hned proti těžkému soupeři. Po dvou prohrách v prvních přípravných duelech naskočili sparťané znovu proti soupeři z Kontinentální hokejové ligy. A Lev hned v úvodu ukázal svou sílu a potrestal první sparťanské vyloučení. Zatímco Hanzlík odpykával trest za vysokou hůl, převzal Erik Christensen puk od Klepiše a ukázkovým blafákem vymíchal Marka Schwarze.

Další hezkou akci Lva obstaral Řepík, proti jehož individuální akci zakročil Schwarz reflexivně betonem. Vzápětí se ale mladý talent Lva provinil, když podrazil pronikajícího Přibyla. Spartě se ale přesilovka zrovna nedařila, až v jejím závěru vystřelil z dobré pozice Yorick Treille, ale jen do gólmana MacIntyra. Ten uspěl i na konci první dvacetiminutovky, kdy proti němu jel po dobrém pasu na útočnou modrou Ivan Rachůnek. Zakončení se mu ale vůbec nevyvedlo a kanadský brankář s jeho pokusem neměl moc práce.

Ve druhém dějství se Lev stihl prosadit dokonce o minutu dříve a ve hře pět na pět. Obránce Juraj Mikuš vyslal na Schwarze střelu z velkého úhlu a sparťanský brankář si vybral slabší chvilku, puk mu propadl do branky. Poté se roztrhl pytel s vyloučeními na obou stranách a hráči si vyzkoušeli přesilovky, oslabení i hru ve čtyřech. Mírně aktivnější byl během této pasáže Lev, Řepík dokonce rozezvonil tyčku sparťanské branky.

Nebezpečnou střelu vyprodukoval od modré i Mojžíš, hokejka hráče Sparty ale puk těčovala mimo. Další přiležitost Lva promarnil Němec, který nabídku spoluhráče pouze promáchnul. Schwarzovi zadělal na potíže v přesilové hře i Sersen, u vyraženého puku se následně zjevil Birner. Závěr druhého dějství odehrála obě mužstva ve velkém tempu a o šance nebyla nouze ani u jedné branky.

Úvod poslední části si už Sparta pohlídala a neinkasovala, i když aktivní Řepík se vehementně snažil Schwarze konečně překonat. Ve 49. minutě se naopak konečně prosadili domácí. Půl minutu dlouhou přesilovku pěti proti třem využil tři vteřiny před návratem prvního vyloučeného Cingela do hry střelou od modré čáry Petr Tenkrát. A vzápětí mohlo být vyrovnáno, v klasické početní výhodě zahrozili skvělou akcí Žálčík s Bahenským.

V posledních minutách ještě sparťané cítili šanci vyrovnat, ale Lev si náskok svědomitě hlídal, útočné snahy domácích navíc zbrzdilo vyloučení Přibyla. To dokázal využít Paul Szczechura a Tomáš Rachůnek přidal po pouhých sedmi sekundách čtvrtý zásah do Schwarzovy klece. V signalizované výhodě ještě vykřesal teoretickou naději pro Spartu po úniku ukázkovou kličkou do backhandu Sacha Treille. Další trefu už však nikdo nepřidal a Sparta Lvu podlehla 2:4.