23. 1. 2016 Daniel Ryl

Spartu čeká pikantní duel, jede do Boleslavi!

Po pádu Slavie do druhé ligy jsou pro fanoušky Sparty jedny z nejatraktivnějších duelů souboje s Mladou Boleslaví. Důvodem je krátká vzdálenost mezi oběma městy a také několik bývalých sparťanů v kádru středočeského celku. Ten si v aktuální sezoně vede velmi dobře a pokud se nezasekne, čtvrtfinále play off mu neunikne. Nedělní utkání 39. kola Tipsport extraligy startuje na ledě Mladé Boleslavi v 17:30!

Posílení Bruslaři střílí góly a míří přímo do čtvrtfinále!

Časy, kdy byl středočeský celek označován jako barážový klub, jsou očividně minulostí. Hokejisté Mladé Boleslavi v aktuálním ročníku předvádí pohledný hokej a co víc, pravidelně sbírají body. Během úvodních 38 kol prohráli maximálně tři zápasy v řadě, což se jim stalo pouze jednou. Velmi slušně si parta Františka Výborného vedla zejména v druhé polovině listopadu, v níž vyhrála celkem pět duelů za sebou.

Středočechy však trápí špatná bilance s týmy z druhé poloviny tabulky. Zatímco proti těm tabulkově lepším se dokáží vytáhnout, s hůře postavenými týmy body ztrácí. To je ovšem trápit nemusí, protože páté místo je před závěrečnou čtvrtinou soutěže velmi slušné. Mladá Boleslav tedy v křeči být nemusí, ale případné ztráty v nejbližších zápasech by mohly její situaci zkomplikovat.

Mladoboleslavský celek se spoléhá zejména na domácí arénu, která je malá, ale o to útulnější. Kouč Výborný se ke všemu může spolehnout na více hráčů. Celkem deset borců má více než patnáct bodů, z toho osm jich hraje v útoku. Produktivitě vládne člen širšího kádru reprezentace a jedna z letních posil Tomáš Urban (12+14), který je společně s Richardem Jarůškem (12+10) a Dominikem Pacovským (12+4) nejlepším střelcem mužstva.

V posledním utkání na ledě Třince se ovšem slibně jedoucí mašina přibrzdila. Mladá Boleslav si zjevně vybrala svůj špatný den a po výhrách v Plzni (3:1) a s Brnem (4:1) schytala debakl 0:7. I přes dobré postavení v tabulce byl asistent Marian Jelínek rozladěný, přestože se snažil situaci odlehčit. „Ubytování bylo dobré, cesta taky. V Třinci je hezky, je tu sníh. K hokeji nemám co dodat, to by byla samá ostrá a ošklivá slova. Nehráli jsme dobře, ve všech ohledech jsme byli horším týmem.“

M. BOLESLAV VS. SPARTA ŘEČÍ STATISTIK

ML. BOLESLAV VS. SPARTA
Tomáš Urban 26 (12+14)Nejproduktivnější útočníkDaniel Přibyl 34 (13+21)
Matěj Stříteský 16 (4+12)Neproduktivnější obránceMichal Čajkovský 22 (11+11)
Tomáš Urban 12 gólů
Richard Jarůšek
Dominik Pacovský
Nejlepší střelecRobert Sabolič 19 gólů
Marek Trončinský 15 asistencíNejlepší nahrávačDaniel Přibyl 21 asistencí
14,21 % (10.)Využití přesilových her24,69 % (1.)
79,89 % (13.)Ubráněná oslabení79,01 % (14.)
Martin Růžička (91,89 %)
Brankáři (úspěšnost zákroků)Tomáš Pöpperle (90,24 %)
Jan Lukáš (91,12 %)
3889 (13.)Průměr diváků na domácích zápasech7104 (3.)

V této sezoně má navrch Sparta, uhrála už čtyři body

K prvnímu vzájemnému duelu této sezony došlo ve třináctém kole. Sparta do něj na ledě Mladé Boleslavi nevstoupila vůbec dobře a už po třech minutách hry prohrávala po trefě Výborného 0:1. Spartě se podařilo ve druhém dějství stav utkání otočit po gólech Kudrny a Přibyla, ale utkání plné obratů přineslo další zvrat, tentokrát v podání domácích. Ti odskočili i díky dvěma asistencím Davida Výborného na rozdíl jedné trefy, ale zápas poslal do prodloužení Buchtele. Hvězdou utkání se pak stal obránce Středočechů Tomáš Voráček, jehož druhá trefa v utkání rozhodla o porážce sparťanů 3:4 po prodloužení.

13. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 4:3p (1:0, 0:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Výborný, 44. Voráček (Stříteský, Výborný), 48. Stříteský (Výborný), 64. Voráček (Látal, Výborný) – 31. Kudrna (Pech, Mikuš), 40. Přibyl (Hlinka, Buchtele), 57. Buchtele (Přibyl, Mikuš). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4240. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči utkání: Stříteský - Přibyl.

Odplata přišla hned v dalším duelu na ledě O2 areny. Vítězství během oslav 112 let od založení Sparty se ovšem nerodilo lehce, přestože domácí tým v utkání vedl 1:0 a 2:1. Hosté totiž dvěma trefami v úvodních dvou minutách třetí třetiny obrátili stav zápasu ve svůj prospěch, ale ve stejné minutě, v níž padl třetí gól Středočechů, skóroval také Kudrna a bylo vyrovnáno. Vyrovnaná bitva už mířila do druhého prodloužení v sezoně, nakonec však do něj nedošla. V 56. minutě zužitkoval spolupráci s Pechem a Procházkou Petr Kumstát a svou trefou rozhodl o výhře Sparty 4:3.

26. kolo: HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Sabolič (Hrbas, Pöpperle), 37. Eminger, 42. Kudrna (Sabolič), 56. Kumstát (Pech, Procházka) – 28. Výborný (Trončinský), 41. Jarůšek (Stříteský, Voráček), 42. Urban (Hyka). Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7091. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3. Nejlepší hráči utkání: Sabolič - Jarůšek.

Sestavy z posledního zápasu:

HC Sparta Praha: Pöpperle – Eminger, Polášek (A), Švrček, Čajkovský, Hrbas, Mikuš, Kalina – Netík (A), Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Forman, Hlinka (C), Kumstát – Procházka, Dragoun, Kudrna. Trenér: Josef Jandač.

BK Mladá Boleslav: Rittich (24. Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Bárta – Hyka, Klepiš, Lenc – Klimenta, Urban, Pacovský – Musil, Hruška, Rys. Trenér: František Výborný.