3. 3. 2007 Vojtěch Gibiš

Ton dvakrát vymetl pavučiny Murínovy branky

Petr Ton, kterému se v poslední části základní části vůbec nedařilo dávat góly, prožívá střelecké probuzení. Zlín v prvním čtvrtfinále pokořil dvěma góly, dvakrát vymetl pavučiny z pravého horního rohu branky strážené Igorem Murínem. Významně se tak podílel na vedení Sparty v sérii nad Hamé 1:0.
Ze začátku zápasu byla z obou stran hra dosti neurovnaná. Myslíte si, že to bylo kvůli dlouhému hernímu výpadku?
Ona to bylo trochu jejich taktika, chtěli nás tím překvapit. Z jejich strany byla první třetina hodně agresivní. Marian Jelínek nás na to upozorňoval, ale ono se to jednoduše říká, ale hůře na ledě provádí. Zlín tu hrál úplně jinak než v základní části.

Byl pro vás hodně důležitý ten první gól?
Myslím si, že byl důležitější ten druhý gól. V play-off vedení o jednu branku nic neznamená. Naše přesilovky nebyly ideální, ale podařilo se nám dvě využít. Podle mě se po našem druhém gólu v přesilovce lámal vývoj zápasu.

Druhý gól Sparty jste skóroval z dosti těžkého úhlu…
Byla to rána z první. Stál jsem v dráze přihrávky, nemusel jsem se nikam přesouvat. Zkusil jsem vystřelit brankáři do protipohybu. Trefil jsem to nad rameno, bylo to hodně o štěstí. Potěšilo mě, že se mi dnes povedlo ze tří velkých šancí dvakrát skórovat. V play-off takovéhle momenty rozhodují.

V závěru základní části se vám moc nevedlo skórovat. Jste rád za tohle střelecké probuzení?
Beru sezonu jako celek a s tou jsem v celku spokojen. V play-off je jiná soutěž, jdeme všichni od nuly. Jsem hráč, který je tu od střílení branek. A když se vám podaří v prvním čtvrtfinále dvakrát skórovat, vždy vás to povzbudí.

První čtvrtfinále bylo hodně vyhecované. Myslíte si, že byla tvrdost ještě v rámci normálu?
Myslím si, že ano. Ale kdybychom hráli my takhle ve Zlíně, tak bychom stále hráli ve třech, ve čtyřech. (úsměv) Těžko říct, podle mě tam bylo zbytečně moc potyček po odpískání.

Takže zítra čekáte taky takhle tvrdou bitvu?
Spíše ano, ale máme za sebou teprve první zápas. Série bude ještě dlouhá, bude nás stát ještě hodně sil. Průběh zápasu bude asi podobný, budou rozhodovat individuální chyby hráčů, přesilové hry a výkony brankářů.

Tomáš Duba vychytal premiérovou nulu v play-off. Co jste říkal na jeho výkon?
Perfektní, může mu jen pogratulovat. Myslím si, že mu první nula hodně pomůže se sebevědomím. Experti sice říkají, že nemáme takovou jistotu, jakou byl Petr Bříza. Tomáš je mladý kluk, nemá odchytáno moc zápasů v play-off. To ale neznamená, že nemá zkušenosti. Prošel dvěma evropskými ligami, chytal už spoustu utkání.

Stále máte na hlavě dlouhé vlasy. Takže jste se rozhodl si je nechat déle?
Přesně tak, nechám si je do konce sezony. Doufám, že mi vydrží do konce dubna.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily