29. 10. 2004 Lucie Vítková

V T-Mobile Areně se v neděli představí Chemopetrol

Poprvé v sezóně se na ledě Sparty představí také Litvínov. První zápas mezi oběma týmy se odehrával na stadióně Ivana Hlinky a Sparta v něm zvítězila 4:1. HC Sparta pro Vás připravila další dárek.
Černožlutí měli vstup do sezóny velmi dobrý. Posílení o pětici hráčů z NHL vyhráli z prvních osmi kol sedm a pohybovali se v horních patrech tabulky. Jediný v kom Chemopetrol našel v prvních kolech přemožitele byla právě pražská Sparta. V desátém kole se mašina vedená dvojicí Reichel - Ručínský zabrzdila. Litvínov trápila koncovka. Šest utkání jen těžko střelci ze severu Čech hledali recept na soupeřovy brankáře. Střeleckou smůlu Chemici prolomili až v 16. kole v zápase s nováčkem Jihlavou, kterou porazili 2:0. Následující vítězství nad Třincem a Pardubicemi Litvínov znovu nastartoval. Nejvytíženějším gólmanem extraligy je zatím litvínovský Jarina, který hájil klec Chemopetrolu zatím ve všech utkáních. V pořadí brankářů obsadil Jarina třetí příčku za zlínským Murínem a Orctem z Kladna. Diváci, kteří zavítají v neděli do T-Mobile Areny uvídí v akci hned trojici olympijských vítězů z Nagana. Útočníky Roberta Reichela a Martina Ričinského v obraně by měl nastoupit Jiří Šlégr.

Litvínovští nezvládli páteční kolo na domácím ledě s Karlovy Vary. Urputná obrana Energie za zády se skvělým Mensatorem nedovolila hráčům Litvínova skórovat ani jednou. Naopak góly Hurtaje a Košťála rozhodly o tom, že Chemopetrol vyjde pošeté v sezóně ze zápasu poražen.

Sparťané takový vstup do sezóny jako letos dlouho neměli. V osmnácti kolech podlehli soupeři pouze jednou a usadili se na první příčce extraligové tabulky. Do správných obrátek se dostala zámořská pětka vedená Nedvědem na křídlech s Hlaváčem a Výborným. Prvně jmenovaný je také nejlepším střelcem Pražanů. Pozadu však nezůstávají ani ostatní. Kterýkoliv útok dokáže rozhodnout zápas. Poté co v pátek byla Pardubicemi dobyta Sazka Arena zůstavá holešovická T-Mobile Arena jediným extraligovým stadiónem na který žádný soupeř nenašel recept. V minulém kole přivítala Sparta Vítkovice. Po urputném boji nakonec skončil zápas remízou, a to i přesto, že Sparta byla po celé utkání lepším týmem. Minutu a půl před koncem poslal Spartu do vedení Pilař, ale Ostravené stačili ještě po třiceti vteřinách srovnat. Bylo to první utkání, ve kterém se neprosadil střelecky žádný útočník.

Na zápas HC Sparta Praha - HC Chemopetrol Litvínov, který se bude hrát 31. října v T-Mobile Areně od 18:30, je ve spolupráci s pivovarem Budějovický Budvar přichystán pro diváky další dárek. V "BUDVAR DEN" bude ke každému párku, párku v rohlíku nebo klobáse jedno pivo zdarma.

Utkání začíná v neděli 31.října od 18:30 v T-Mobile Areně. Vstupenky si můžete zakoupit v síti TIPSPORT a TICKETPRO a předprodeji HC Sparta nebo v pokladnách haly v den utkání od 15:00. Ceny vstupenek činí 130 kč na sezení a 70 kč na stání. Utkání budeme také přenášet v online přenosu na těchto stránkách.

Sestavy z minulého kola:

Sparta: Bříza - L. Procházka, Schnábel, J. Řezníček, Dobroň, Jan Hanzlík, Pilař, Richter - Ton, Netík, Chabada - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Olesz, Šindel, Dragoun - Broš, Sivek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.

Litvínov: Jarina - Hranáč, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Klobouček, Ťupa, L. Řezníček - Kůrka, Reichel, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Kubinčák - L. Havel, Branda, Gombár - Přeučil, Hreus, Sklenička. Trenéři: Beránek a Jeřábek.

Bilance SPA - LIT
1999/00: 4 - 3 - 0 (5:5, 2:2, 3:1, 1:1 - 4:1, 3:1, 4:3ts)
2000/01: 6 - 0 - 4 (3:4, 2:1p, 2:0, 0:1p - 5:4ts, 1:3, 1:0, 2:3ts, 4:1, 3:0)
2001/02: 4 - 0 - 0 (4:1, 7:3, 5:3, 3:2)