21. 1. 2016 Robin Mana

V prvním utkání Holdu proti Chomutovu

Opět po roce vzdá Sparta ve dvou domácích duelech hold všem složkám Integrovaného záchranného systému. V prvním z nich přivítá Piráty z Chomutova, se kterými má v aktuálním ročníku zatím vyrovnanou bilanci. Utkání, které sparťané odehrají ve speciálních dresech po vzoru hasičských uniforem startuje v libeňské O2 areně v pátek 22. ledna v 18:30.

..:: VŠE O SEDMÉM ROČNÍKU AKCE SPARTA VZDÁVÁ HOLD ::..

Odpočinutí Piráti poprvé s brankářem Kristanem

Podruhé v sezoně zavítají chomutovští Piráti na sparťanský led, ale nepřijíždějí právě v nejlepším rozpoložení. V kalendářním roce 2016 vyhráli zatím jediný zápas, když v úvodu měsíce zdolali v domácím prostředí Karlovy Vary. Poté však následovala série tří porážek s Libercem, v regionálním derby s Litvínovem a také na ledě Komety. Severočeši přitom v těchto třech duelech vstřelili pouhých pět branek.

Přesto ke změně nakonec došlo na nejméně očekávané pozici, když se Růžičkův tým dohodl na výměně gólmanů s Pardubicemi. Na východ Čech pustili Piráti svoji dosavadní jedničku Miroslava Kopřivu, zatímco opačným směrem putoval Slovinec Robert Kristan. Zatímco Kopřiva si svoji premiéru v novém dresu již odbyl (rovněž proti Spartě), Kristan se může v chomutovském představit poprvé právě v Praze.

V jaké formě se Piráti na Spartě představí zůstává otázkou. Důvod je jednoduchý. Zatímco Sparta odehrála od začátku roku již sedm zápasů, ve kterých nasbírala osmnáct bodů, Chomutovští naposledy vyjeli na extraligový led 12. ledna právě v zápase s Kometou. Od té doby neměl příští sparťanský soupeř na programu žádný souboj, a zpátky do kolotoče zápasů se tak vrátí po dlouhých deseti dnech.

Odkud bude Spartě hrozit největší nebezpečí je naopak více než jisté. Z hole nejproduktivnějšího útočníka soupeře Romana Červenky. Ten je zároveň nejproduktivnějším střelcem a nahravačem týmu a ovládá i klubovou statistiku +/-. Zajímavostí však je, že je také nejtrestanějším hráčem Pirátů.

SPARTA VS. CHOMUTOV ŘEČÍ STATISTIK

SPARTA VS. CHOMUTOV
Daniel Přibyl 31 (13+18)Nejproduktivnější útočníkRoman Červenka 44 (15+29)
Michal Čajkovský 21 (10+11)Neproduktivnější obránceJan Rutta 16 (7+9)
Robert Sabolič 18 gólůNejlepší střelecRoman Červenka 15 gólů
Daniel Přibyl 18 asistencíNejlepší nahrávačRoman Červenka
29 asistencí
24,03 % (1.)Využití přesilových her12,05 % (13.)
78,86 % (14.)Ubráněná oslabení80,84 (11.) %
0Góly vstřelené v oslabení2
482 (4.)Trestné minuty celkem412 (11.)
Michal Čajkovský 70 TMNejtrestanější hráčRoman Červenka 72 TM
Michal Barinka
prům. 21:51
Nejvytěžovanější obránceJan Rutta
prům. 22:30
Jaroslav Hlinka
prům. 18:38
Nejvytěžovanější útočníkMichal Vondrka
prům. 22:42
Curtis Hamilton +20Nejlepší hráč ve statistice +/-Roman Červenka +16
Michal Čajkovský +118Nejlepší hráč v Radegast IndexuJan Rutta
Marek Tomica 90
Tomáš Pöpperle (90,07 %)
Jan Lukáš (91,23 %)
Brankáři (úspěšnost zákroků)Miroslav Kopřiva (91,43 %)
Jakub Čech (94,05 %)
Jan Strmeň (89,64 %)
Miroslav Hanuljak (88,68 %)
6708 (3.)Průměr diváků na domácích zápasech4942 (7.)

Jasná domácí výhra, těsná porážka na ledě soupeře

V probíhající sezoně se oba týmy potkaly zatím dvakrát. Úvodní duel v O2 areně ovládla jednoznačně Sparta, která po první třetině vedla již o tři branky a ve zbytku utkání výsledek pohodlně kontrolovala. V říjnovém duelu se stal Chomutov prvním týmem, který nedokázal Pražanům vstřelit branku a ti se radovali z výhry 4:0.

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Piskáček (Buchtele, Přibyl), 14. Cingel (Réway), 18. Hlinka (Kudrna, Eminger), 36. Buchtele (Přibyl, Hlinka). Rozhodčí: Svoboda, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6409. Střely na branku: 27:24. Průběh utkání: 4:0. Nejlepší hráči zápasu: Pöpperle - Červenka.

Odveta v Chomutově se odehrávala v režii domácích. Ti vedli po dvou gólech Tomici 2:0, ale sparťané dokázali Procházkovou trefou skóre korigovat a dlouho se rvali alespoň o zisk bodu. Naději jim však sebral osm minut před koncem zápasu Tomáš Pospíšil a sparťané tak cestovali domů bez bodového zisku.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Tomica (Rutta, Červenka), 21. Tomica (Červenka, Pospíšil), 52. Pospíšil – 25. Procházka (Pech)Rozhodčí: Pešina, Kaukokari – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5082. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Nejlepší hráči zápasu: Červenka - Pech.

Sestavy z posledního zápasu:

HC Sparta Praha: Lukáš – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Netík (A), Přibyl, Buchtele – Hamilton, Klimek, Sabolič – Forman, Hlinka (C), Kumstát (A) – Procházka, Dragoun, Kudrna. Trenér: Josef Jandač.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Skinner, Rutta, Jánošík, Valach, Peretjagin, Tejnor, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka (C), Dušek, Květoň – Sklenář, Ölvecký, Hřebejk – Veselý, Račuk, Chlouba – Kaše. Trenér: Vladimír Růžička.

Další vstupy do O2 areny

Vzhledem k očekávané návštěvě kolem 15 tisíc diváků bude posíleno v O2 areně i množství vchodů. Konkrétně jde o vstupy označené na mapce jako JIH.

Děkujeme za podporu partnerům zápasu HC Sparta Praha – Piráti Chomutov, který se hraje v rámci akce „Sparta vzdává hold“

vlozPartnery(2)