25. 1. 2007 Lukáš Rejmon

Železník, Peruán a Registána se chystají do boje

V pátek 26. ledna 2007 budete svědky jedinečné události a to Velké pardubické na Spartě. Na ledovou plochu T-Mobile Arény vyběhnou Železník, Peruán a Registána společně se svými žokeji, kteří nám před závodem stručně odpověděli na pět otázek. Na vítěze závodu si můžete do 10. minuty druhé třetiny vsadit. Jeden vylosovaný sázející získá DVD rekordér Sencor.
Jako největší favorit dorazil do Prahy Železník s žokejem Matesem, čtyřnásobný vítěz minulých ročníků. Společně o třetí vítězství pak budou bojovat Peruán s žokejem Pleškou s Registánou, která bude mít ve svém sedle krásnou Mi.Mi.

Všech žokejů jsme se zeptali na pět následujících otázek:

1) Jak probíhala vaše příprava na letošní netradiční ročník Velké pardubické?
2) Kdo bude podle vás největším favoritem na vítězství? A jaký je váš cíl pro nadcházející steeplechase?
3) S jakým výsledkem budete vy osobně spokojen(-a)?
4) Letos se poběží Velká pardubická na netradičním povrchu. Budete uvažovat o nějakém speciálním obutí?
5) V Pardubicích je zřejmě nejobtížnější překážkou Taxisův příkop, na Spartě to však bude Velký vodní příkop. Budete na tyto dvě zrádné překážky nějak speciálně trénovat?

Jako prvního jsme vyzpovídali největšího favorita na vítězství, žokeje Matese, který oblékne rudý trikot a společně se svým ryzákem Železníkem se vydá vstříc pátému vítězství.

1) "Příprava nebyla zrovna nejlepší, protože mi v poslední době začal kůň dřevěnět."
2) "Největším favoritem je pro mě bezesporu Peruán. Můj cíl je jednoznačný, v každém závodě chci vyhrát, takže to platí i pro tentokrát."
3) "Spokojen budu, když dojedu ve zdraví. Chtěl bych však vyhrát alespoň o 2 délky a zapsat se tak do historie dostihu!"
4) "Vzhledem k tomu, že i ve formuli 1 uvažují o jedněch pneumatikách, tak o jiném obutí uvažovat nebudu."
5) "Ano, v nejbližší době se musíme společně s koněm pro jistotu naučit plavat!"

V podobném duchu odpovídal dle bookmakerů sázkových kanceláří druhý největší favorit žokej Pleška, který usedne v černém trikotu na hřbet plnokrevníka Peruána, s nímž se společně vydají vstříc vítězství.

1) "Příprava probíhala v Chuchli na koníčkách, protože jsem nemohl za Spartou na Kladno."
2) "Rozhodně největším soupeřem pro mě bude Železník. Mým cílem není nic menšího než vítězství!"
3) "Spokojen budu pouze v případě, když porazím soupeře na hlavu!"
4) "Dlouhou jsem přemýšlel o nějakém kováři, ale nesehnal jsem žádného statečného."
5) "Trénovat budu nejspíš ve své oblíbené restauraci a během závodu si budu za překážkou představovat tuplák piva. Pak to musí jít samo!

Jako třetí pojede v bílém trikotu jediná žokejka, slečna Mi.Mi., která se se svou klisnou Registánou vydá taktéž vstříc jubilejnímu třetímu vítězství v tomto závodě. Sázkoví bookmakeři této křehké dívce sice příliš nevěří, ale dle našeho mínění by mohla řádně zamíchat kartami závodu.

1) "Teoreticky s panem Váňou, prakticky jsem si od své pětileté neteře půjčila houpacího koně a trénovala doma na dlaždičkách."
2) "Ten, který se nejlépe připravoval. Mým cílem je dojet:-)."
3) "Když dojedu!"
4) "Já jsem trénovala na dlaždičkách, takže jsem si vyzkoušela podobný povrch:-)."
5) "Na Velký vodní příkop si koupím nové plavky a na Taxisův zavřu oči a budu doufat, že to přežiju!"