44., úterý 23. 1. 2007
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Orct (Cikánek) - Ševc, Evan, Pavlas, Štěpánek, Mrázek, Zeman, Trončínský, Hájek - Bělohlav, Patera, Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Havel - Rudovský, Čurilla, Diviš
Sparta: Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Sivek, Hlinka, Rob - P. Ton, Netík, Kratěna - Dragoun, Langhammer, Hromas - Vrbata, Podlešák, K. Ton
Branky a nahrávky: 28. Bělohlav, 30. Bělohlav (Patera), 33. Ševc (Patera), 35. Ševc (Patera), 42. Ševc (Kuchler), 46. Procházka (Havel), 60. Gardoň (Patera) - 4. Hlinka, 10. Netík (Kratěna), 27. Vykoukal (Petr Ton), 39. Vykoukal (Petr Ton), 53. Langhammer (Tabaček). Rozhodčí: Smeták - Chvátal, Kalivoda. Vyloučení: 12:9, navíc Černošek, Vykoukal (oba Sparta) oba 10 min. Využití: 4:3. Diváci: 3490.
Sparťané po Litvínově také na ledě Kladna předvedli, jak ztratit vyhrané utkání. Ve 27. minutě již svítil po zásahu Jiřího Vykoukala stav 0:3, jenže produktivní Kladenští dokázali využít čtyři přesilové hry, málo vídaný hattrick obránce si připsal Martin Ševc! Čtyři asistence si připsal Pavel Patera. A v divoké přestřelce se tak nakonec radovali i počtvrté Kladenští, kteří při power-play Sparty uzavřeli Gardoněm skóre na konečných 7:5.

Sparťané přijeli do Kladna i s posilou ze Vsetína Lubošem Robem, ovšem bez zraněných Hlaváče, Štrby a Protivného. Rob se uvedl hned první akcí, když z mezikruží prověřil Orctovu pozornost. V polovině třetí minuty putoval Mrázek na trestnou lavici a hosté nabídnutou výhodu po půlminutě využili. Nepovedené kladenské vyhození využil Hlinka, který poslal puk za Orctova záda. O chvíli později si zahráli přesilovku i domácí, ale Dubu neohrozili. V polovině osmé minuty si šel na lavici hanby odpočinout Diviš. Pražané se radovali v přesilovce i podruhé, když si Zeman srazil puk do vlastní sítě. Branka byla připsána Netíkovi, mladý forvard tak zaznamenal dvacátý zásah v sezoně. Ve třinácté minutě dostala Spartu pod tlak čtvrtá řada Kladna, Diviš však pálil těsně mimo. O minutu později střílel na Dubu osamocený Procházka z levého kruhu, střela mu však nesedla. V patnácté minutě odešel na trestnou lavici Hlinka, Kratěna zas do šatny. V přesilovce nebezpečně pálil Patera, Duba si chvíli nebyl jistý, zda mu puk neproklouzl mezi betony. Po uplynutí trestu se před branku prokličkoval Hlinka, Rabat jej zastavil jen za cenu faulu. Sparta ve zbytku třetiny Orcta ohrozila jen ranou Ptáčka od modré.

Na začátku druhého dějství minul Rob bekhendem odkrytou branku. V šestadvacáté minutě v dobré pozici střílel Horna mimo. V sedmadvacáté minutě se středem hřiště proháčkoval Netík, v nastalém závaru puk dostal za záda kladenského brankáře Vykoukal. Jenže o půl minuty později chybně rozehrál Benýšek a luxusní nahrávku sparťanského beka přetavil v první gól Kladna Bělohlav. Rabat se po první brance nadechl k náporu, Horna střílel jen do Dubových betonů, další akce zastavil Vykoukalův faul. Již po čtrnácti sekundách přesilovky se radoval Bělohlav, který zblízka protlačil puk do sparťanské branky. Krátce po polovině druhé třetiny vyslal dělovou ránu od modré čáry Petr Ton a otřesený Zdeněk Orct putoval na střídačku. Místo se něj se mezi kladenské tyče postavil Lukáš Cikánek. Jeho pohotové betony zastavily střelu Roba, pak se do branky vrátil Orct. Ve třiatřicáté minutě putoval za katr opět Vykoukal a domácí přesilovku opět využili. Tentokrát jim k tomu stačilo jen dvanáct sekund. Ševc vypálil tvrdou a přesnou ránu od modré a Duba kapituloval potřetí. Krátce na to hrálo Kladno další početní výhodu a i tentokrát potvrdilo, že přesilovky umí. Již po pěti sekundách totiž skóroval agilní Ševc, který se prosadil opět ranou od modré čáry. Domácí se dostali i do dalších šancí, Kalla ale z mezikruží nepálil přesně. V závěru druhé třetiny hrála Sparta dlouhou přesilovku pět na tři, z které se jim podařilo skórovat. Vykoukal zakombinoval s Tonem a prvně jmenovaný vystřelil přesně z levého kruhu pod břevno, čímž vyrovnal na 4:4.

V úvody třetí třetiny pokračovala Sparta ve dvojnásobné početní výhodě, jedinou šanci zaznamenal z úhlu střílející Hlinka. Po skončení přesilovky však Pražané trestuhodně dali prostor před brankou operujícímu Ševcovi, který tak dosáhl čistého hattricku. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se hrálo na obou stranách ve čtyřech, Ton se prosmýkl až před Orcta, ten ale skokem celou situaci zachránil. V šestačtyřicáté minutě si přesilovku pět na tři vyzkoušel i Rabat a opět skóroval. Kladno si pohrálo s bránícími hráči a Havel poslal puk osamocenému Procházkovi k levé tyčce. Kladno tak obrátilo z 0:3 na 6:4. Pražané ale zbraně nesložili. V jednapadesáté minutě se při přesilovce projel až před domácího gólmana Hlinka, Orct jeho střelu i následné dorážky zlikvidoval. Ve třiapadesáté minutě se podél pravého mantinelu probíjel Langhammer, vystřelil a jeho “žába“ skončila mezi Orctovými betony. I přes šance se Spartě vyrovnat nepodařilo. Nejblíže k tomu měl Hlinka, který v poslední minutě trefil tyčku, krátce předtím ještě provětral Orctovu lapačku Kratěna. V čase 59:25 Holešovičtí odvolali brankáře. Kladno si však puk zkušeně pohlídalo, Patera ještě trefil tyčku, ale Gardoň v čase 59:52 určil konečné skóre zápasu na 7:5 pro domácí.

Zdeněk Müller (Kladno): "Začali jsme velice špatně. Postupné zlepšení nastalo od druhé části, když se nám znovu dařili přesilové hry. Vážím si hráčů, že dokázali i za velice nepříznivého stavu bojovat a nakonec vyhrát. Rozhodujícím okamžikem střetnutí byl rychlý gól Bělohlava v přesilovce, kdy jsme snížili na 2:3 a mužstvo si začalo věřit."

Marian Jelínek (Sparta Praha): "Jsme velice nespokojeni. Vždyť jsme vedli tříbrankovým rozdílem. Bohužel Kladno ukázalo svojí velkou sílu v přesilovkách. Sice jsme taky dali branky při přesilovkách, ale vůbec jsme nezvládli dlouhou výhodu dvou hráčů na ledě. Trápíme se při početních výhodách již delší dobu. Budeme se muset nad tímto nedostatkem zamyslet a zpřeházet přesilovkové formace."