KOM - SPA 3:2 - Sparta vedení neudržela a venku opět nebodovala

POU8, neděle 20. 3. 2011
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Hovi - Mojžíš, Malec, Ostrčil, Bičánek, R. Stehlík, Dlapa, Protivný, Štindl - Balej, Dlouhý, Kvapil - Hubáček, R. Procházka, Erat - Jakub Svoboda, Širokovs, Houdek - Jankovič, Křivohlávek, O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal.
Sparta: Novotný - Matějíček, Gulaši, O´Brien, Sobotka, Macholda, Husák - Ton, D. Výborný, Kafka - Kratěna, Broš, Bartánus - Hromas, Karpov, O. Látal - Pavel. Trenéři: Hořava a Rulík.
Branky a nahrávky: 31. Bičánek (Ostrčil, R. Procházka), 44. Hubáček (Erat, Ostrčil), 51. Dlouhý (Kvapil, Balej) - 8. Kratěna (Broš), 36. Sobotka (Karpov). Rozhodčí: Blecha, Jeřábek - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 3317.
V osmém kole play-out chtěli sparťané konečně prolomit smůlu na cizích kluzištích. V brněnském Rondu k tomu měli blízko, když v závěru druhé třetiny vstřelil Daniel Sobotka svou první extraligovou branku. Kometa ale ve třetí části zabrala, Hubáček s Dlouhým skóre otočili a získali pro domácí tři body.

První větší šance zápasu se odehrála před brněnským brankovištěm, po Tonově střele nedokázal za Hoviho záda uklidit puk Husák. Na druhé straně se prvního extraligového gólu mohl dočkat brněnský junior Křivohlávek, jeho rána z pravého křídla ale jen rozzvonila levou tyčku Novotného brány.

V deváté minutě dokázala Sparta využít zaváhání brněnské obrany. Po Brošově střele, kterou Hovi vyrazil jen před sebe, se k puku dostal nikým neatakovaný Ondřej Kratěna a střelou vzduchem dokázal překonat finského gólmana v brněnské bráně – 0:1.

Vyrovnání pro brněnské barvy mohl přinést ve 13. minutě Aleksejs Širokovs, rodák z Rigy ale nedokázal úspěšně proměnit svůj samostatný únik a Novotný si s jeho střelou poradil. I nadále se Kometa snažila o aktivní zteč sparťanské brány, většina akcí ale ztroskotávala na hostujících obráncích nebo na dobře chytajícím Novotném. Do první sirény gól už nepadl a oba týmy se odebraly do kabin za stavu 1:0 pro Spartu.

Po neproměněných šancích Jankoviče a Kvapila ze druhé třetiny se domácím konečně podařilo překonat mladíka Novotného ve sparťanské bráně. Během přesilové hry napřáhl na modré čáře Radim Bičánek a nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

Vyrovnaný stav Brněnským nevydržel příliš dlouho. Pět minut po úspěšném Bičánkově vyrovnání propálil Hoviho sparťanský junior Daniel Sobotka a vrátil hostům jejich vedení – 1:2. S Brněnskými mohlo být po pár momentech ještě hůře, Výborný našel lobem najetého Tona, který se řítil sám na Hoviho, trestuhodně ale před brněnským strážcem netrefil. Když pak minutu a půl před koncem Dlouhý nastřelil tyč Novotného brány, skončila druhá třetina nerozhodným stavem 1:1.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí a již po třech minutách se radovali zásluhou Petra Hubáčka, který završil souhru se svými spoluhráči Eratem a Ostrčilem – 2:2. Kometa byla rázem na koni, přesně v polovině poslední třetiny zužitkovali domácí podruhé přesilovou hru, když Radek Dlouhý napodruhé propálil Filipa Novotného k levé tyči po přesné přihrávce Marka Kvapila zpoza brány – 3:2.

S přibývajícím časem narůstala na obou stranách nervozita, v 59. minutě sáhli hosté po hře bez gólmana, která se jim nepodařila zužitkovat. Kometa si své vítězství pohlídala a připsala si tak další výhru na domácím ledě.

Ladislav Lubina (Brno): Na naší hře bylo vidět, že na rozdíl od soupeře hrajeme na čtyři pětky. Sparta lépe bruslila a byla aktivnější, neboť hrála pouze na tři pětky. My jsme k tomuto kroku sáhli po druhé třetině. Naši hráči se dostali do většího tempa, začali jsem více střílet. Utkání patřilo k lepším zápasům, které se hrají v play out.

Radim Rulík (Sparta): Předvedli jsme trochu lepší výkon, než jaký jsme doposud předváděli na ledě soupeřů. Soupeř měl lepší poslední třetinu, kdy nás přehrával a zakončoval brankami. Hráli jsme sice lépe, ale na vítězství nedosáhli. Dohrávali jsme bez zraněného Broše, který si po souboji u hrazení bolestivě narazil žebra.