21., pátek 27. 11. 2020
Mountfield HK - Sparta MHK - SPA
Mountfield HK: Š. Lukeš – Nedomlel (A), Zámorský, Čáp, Hronek, Šalda, F. Pavlík (A), R. Pilař – Smoleňák (C), Cingel, Kelly Klíma – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Perret, Lev, Kevin Klíma – R. Pavlík, Koukal, Jergl.
Sparta: Machovský – Piskáček (A), Košťálek, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Mikliš, Poizl – Sobotka, Horák, Tomášek – Rousek, Sukeľ, Řepík (C) – Buchtele, Pech (A), Forman – Dvořáček, D. Vitouch, Kudrna.
Branky a nahrávky: 7. Orsava (Růžička, Hronek) - 19. Tomášek (Sobotka, Němeček), 51. Sukeĺ (Řepík). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Rampír, Špringl. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 12:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Sparťané svedli s Hradcem Králové na jeho ledě vyrovnanou podívanou, ze které vzešli jako vítězové! Náš tým nejprve srovnal gólový účet utkání na konci první třetiny zásluhou Davida Tomáška. Obrat ve třetím dějství dokonal svou trefou útočník Matúš Sukeľ, který zároveň rozhodl o cenné výhře 2:1.

V utkání na ledě Hradce Králové dostal šanci znovu si zachytat brankář Matěj Machovský a do útočných řad se pro změnu vrátil David Dvořáček. Úvod utkání nabídl vcelku svižný hokej, ale obrany obou celků byly pozorné. A sparťané si svým pohybem vypracovali první šance. Košťálkova bomba i nebezpečný pokus Kudrny skončil pouze na připraveném Lukešovi.

Domácí hokejisté si v šesté minutě zahráli přesilovou hru, v níž Machovský kapituloval. Růžičkovu přihrávku si našel Jakub Orsava a hradecký forvard střelou z mezikruží pokořil našeho gólmana. V dalších šancích domácího týmu se ocitl Cingel i Růžička, ale tentokrát byl Machovský úspěšnější. Našim borcům se gólově zadařilo až na konci úvodního dějství, kdy Sobotkův přesný pas zužitkoval výstavní střelou David Tomášek.

Pražané nastoupili do druhé periody v poměrně rychlém tempu a Lukeš musel řešit ve svém pracovišti další nebezpečné střely našeho týmu. Na opačné straně kluziště byl naopak znovu připravený Machovský, když lapil ránu jednoho z hradeckých útočníků. Největší šanci Sparty měl posléze Sobotka, jenž v samostatném nájezdu tváří v tvář Lukešovi neuspěl.

Sparťanský hráč s číslem jednasedmdesát byl aktivní i při dalším výpadu, ale podstatně nebezpečnější akce jeho spoluhráčů přišla až v naší druhé početní výhodě. Brankář Lukeš měl velké štěstí, jelikož po Košťálkově dělovce od modré čáry zazněla tyčka hradecké branky! Podobně dopadl následně i domácí Smoleňák, který pálil jen do brankové konstrukce.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hradečtí hokejisté, kteří si vypracovali v útočném pásmu zajímavou příležitost. Smoleňák nabízel kotouč na teč před branku Cingelovi, ale Machovský si celou situaci bez potíží pohlídal a nedovolil hradeckému útočníkovi skórovat. V následujících minutách se poměrně často přerušovalo, ale oba týmy se i nadále udržovaly v tempu.

Poměrně opatrný hokej z obou stran přinesl více šancí na naší straně, ale všechny sparťanské útoky domácí obrana odrážela. Velkou šanci hradeckých hokejistů měl na holi obránce Pavlík, po jehož ráně z kruhu zazněla podruhé v utkání tyčka za brankářem Matějem Machovským. V dalším útoku Sparty se už hosté mohli radovat, jelikož po dobré práci Řepíka dorazil touš za Lukešova záda Matúš Sukeĺ. Naši hokejisté další komplikace už nepřipustili a po cenné výhře 2:1 si odvezli domů všechny tři body.

David Kočí (Mountfield HK): „Měli jsme pomalý začátek, jelikož Sparta nás v úvodních minutách přehrávala. První polovina utkání nebyla z naší strany úplně dobrá, do tempa jsme se dostali až na konci druhé třetiny. Naše hra se postupem času začala zlepšovat. V útoku máme pořád velké rezervy, vázne nám především ofenzivní hra pět na pět. Měli jsme jen třináct střel za zápas, což je strašně málo. Potřebujeme víc střílet."

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): „Máme za sebou velmi náročné utkání. Na konci první třetiny se nám podařilo vyrovnat, což byl klíčový moment. Vrátili jsme se zpátky do zápasu a mohli pomýšlet na vítězství. Hráči sami cítili, že je potřeba k utkání přistoupit zodpovědně. Věděli jsme, že Hradec umí výborně bránit. Soupeř měl v utkání nebezpečné protiútoky. Zápas byl velice vyrovnaný, jsem rád, že jsme zvládli utkání dovést do vítězného konce.“