19. 8. 2011 | Václav Baumann, Daniel Ryl, Daniel Ryl, Patrik Kubečka

SLA - SPA 2:6 - Čtyřbodový Tenkrát zařídil tři body!

ET4, pátek 19. 8. 2011
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Kopřiva (od 21. Slipčenko) - Krejčík, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Špelda, Šulc - Doležal, Kůrka, Jelínek - Poletín, Žejdl, Endál - Čermák, Sklenář, Micka - Doležal J., Hertl, Klhůfek - Svoboda
Sparta: Falter - Sersen, Milam, Hanzlík, Krstev, Philipp, Kasík, Husák - Rachůnek I., Lapšanský, Jánský - Tenkrát, Bližňák, Ton - Treille S., Foster, Treille Y. - Rachůnek T., Luňák, Žalčík - Pacovský
Branky a nahrávky: 22. Doležal J. (Jelínek), 42. Sklenář (Šulc) - 1. Jánský (Rachůnek I., , Lapšanský), 19. Tenkrát (Ton), 21. Milam, 21. Ton (Tenkrát), 25. Tenkrát (Sersen, Milam), 57. Bližňák (Ton, Tenkrát). Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Bádal, Bejček. Vyloučení: 12:13, navíc Vašíček (SLA) 5 min + do konce utkání a S.Treille (SPA) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.
P r a h a - K dalšímu utkání European Trophy neodcestovali Holešovičtí daleko. Čtvrté kolo přineslo pražské derby a v Edenu bylo dusno. Utkání nedohrála dvojice Vašíček - S.Treille, kteří utkání zatraktivnili o pěstní souboj, ze kterého vyšel vítězně francouzský hráč v dresu Sparty. Největší hvězdou vypjatého utkání byl bezesporu Petr Tenkrát, který dvě branky vstřelil a k tomu si připsal dvě asistence.

Komentář

Sparťané do utkání vstoupili aktivně a záhy se prosadili střelou Petera Jánského. Po sérii vyloučení, kterou oba týmy přežily, skórovala opět Sparta, konkrétně Petr Tenkrát, jenž využil nahrávku Tona.

Úvod do druhé třetiny také sešívaným nevyšel, po rychlých gólech Troye Milama a Petra Tona se z brány pakoval Miroslav Kopřiva a přenechal své místo Slipčenkovi. Výměna gólmanů Slavii prospěla a Jiří Doležal snížil na 1:4. Avšak nedlouho poté to bylo opět o čtyři branky, když se trefil Petr Tenkrát.

Ve třetí třetině přišlo opět snížení Slavie, to když se střela Šulce od modré odrazila od helmy Jakuba Sklenáře do Faltrovy sítě. Poslední slovo ale měla Sparta zásluhou Maria Bližňáka, jenž využil gólovou přihrávku Petra Tona. Sparťané tak v derby zvítězili 6:2 a bodově se vyrovnali sešívaným v tabulce European Trophy.

×
Dnes v 13:30 | Muži
Adler Mannheim (GER)
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Růžička: Máme na čem stavět, parta je výborná

HV71 – SPA 3:2 - Spartu vychytal Alnefelt

Sparta završí kemp v Německu proti Mannheimu

Barbora Snopková Haberová: Chceme plnou O2 arenu