SPA - KOR 1:2p - Bod na úvod Mountfield Cupu

Mountfield Cup (hraje se v Tipsport areně Praha), středa 2. 8. 2017, hraje se v Tipsport areně v Holešovicích
Sparta - Jižní Korea SPA - KOR
Sparta: Kváča – Mikuš, Piskáček, Dvořák, Zámorský, Pavelka, Kalina, M. Jandus – Kumstát, Pech, Forman – Černoch, Hlinka, Saponari – O. Procházka, Komárek, Lis – T. Jandus, Rousek, Maršoun.
Jižní Korea: Dalton – Won Jun Kim, Yoonhwan Kim, Plante, Regan, Don Ku Lee, Hyun Gon Cho, Siyoung Choi, Hyon Ho Oh, Young – Ki Sung Kim, Sang Wook Kim, Won Jung Kim, Woo Sang Park, Sang Woo Shin, Min Ho Cho, Sang Hoon Shin, Jin Hui Ahn, Chonghyun Lee, Wooje Sung, Testwuide, Hyung Yun Shin, Young Jun Lee.
Branky a nahrávky: 3. Kumstát (Forman) - 42. Hyung Yun Shin (Jin Hui Ahn, Min Ho Cho), 63. Ki Sung Kim. Rozhodčí: Bejček, Hodek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 348. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Nejlepší hráči utkání: Jiří Černoch - Matt Dalton.
Sparta vstoupila do Mountfield Cupu domácím utkáním s Jižní Koreou, se kterou si připsala bod za porážku 1:2 po prodloužení. Sparta sice rychle vedla po trefě Petra Kumstáta, ale houževnatý soupeř se skvěle chytajícím Mattem Daltonem v zádech se nevzdal a za svou bojovnost byl odměněn vyrovnávacím gólem. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, v němž v úniku rozhodl Ki Sung Kim. Pražský celek tak před odjezdem do Hradce Králové získal pouze bod.

Sparta vstoupila do prvního utkání Mountfield Cupu aktivně a vidět byl zejména Černoch, jehož první střelecký pokus Dalton vyrazil. Neutekly ani tři minuty a více než dvě tisícovky diváků v Tisport areně mohly slavit první gól. Tečovanou střelu Piskáčka usměrnil za Daltonova záda útočník Petr Kumstát a Sparta vedla 1:0.

O tři minuty později hráli sparťané přesilovou hru, ve které se Černoch objevil tváří v tvář Daltonovi, ale bohužel pro domácí neuspěl. Pražané byli kuriózně nebezpečnější při následné hře čtyř proti čtyřem, ve které Dvořákova dělovka od modré oprášila Daltonovu lapačku. Rodilý Kanaďan v korejské brance se vytáhl i proti pokusům Pavelky a Mikuše.

Klidnější pasáž hry narušil až únik Maršouna, který tváří v tvář Daltonovi také neuspěl. Pořádně rušno bylo i v posledních minutách třetiny, kdy šel na trestnou hostující hráč. Nejprve pálil výborně Zámorský a Černochovu teč lapil Dalton. O několik vteřin později střílel také Mikuš, jehož střelu tečoval Forman pouze do tyče. Několik desítek vteřin po Mikušově pokusu už ovšem zazněla siréna.

V úvodních minutách prostřední části šel za krosček sedět Piskáček a Korejci následně zahrozili. Chytající Kváča, který bude Spartě k dispozici formou střídavých startů z Českých Budějovic, však vyrazil střelu z levé strany i nahození z rohu kluziště. Na druhé straně musel Dalton zlikvidovat pokus Pecha i následnou střelu Mikuše od modré čáry.

Jihokorejský brankář zazářil zejména v osmé minutě druhé části, kdy parádním semaforem pokryl dělovku Piskáčka. O minutu později zastavil pravým betonem Pechovo doklepnutí po přihrávce Formana a Daltonovy betony orazítkoval i Lis, který stál na konci brejku tří na jednoho. Pět minut před koncem druhé třetiny se musel ukázat i Kváča, proti němuž pálil ze strany Ki Sung Kim.

O dvě minuty později mohl přidat druhý gól Tomáš Jandus, jenž ujel sám na Daltona, ale proti zkušenému brankáři nevyzrál. Sparta následně motala hostující obraně hlavu, jenže svou snahu v gólovou tečku neproměnila a v závěru prostřední části mohl srovnat stav aktivní Hyung Yun Shin, který stál na konci povedené korejského akce dvou na jednoho.

Vstup do třetí části už Spartě tolik nevyšel a po zaváhání obrany ujeli do brejku dvou na jednoho Jin Hui Ahn a Hyung Yun Shin, který dostal kotouč mezi kruhy a střelou nad lapačku překonal Kváču. O minutu později mohlo být znovu zle, ale tentokrát už se brankář Sparty překonat nenechal.

Na druhé straně si vytvořil slibnou střeleckou pozici Pech, jenže z hranice kruhu pro vhazování pálil pouze nad branku. Neproměněnou šanci mohl napravit vzápětí, proti však byla mrštná lapačka Daltona. Korejský brankář musel být v pozoru i proti pokusu Martina Janduse, při jehož šanci mu pomohl kolega z obrany.

Korejci pokračovali v aktivitě a vybojovali si faul. Z následné přesilové hry pálil od modré Regan a Kváča se musel ohánět. Minutu a deset vteřin později pak musel čelit střele z levé strany, a když na druhé straně neuspěl z individuální akce Komárek, utkání dospělo do prodloužení.

V něm sparťané sahali po vítězství, když dvakrát ujeli do přečíslení dvou na jednoho. Při tom prvním neprocedil Pech puk na najíždějícího Formana a následně sparťané překombinovali i další rychlý protiútok. O několik vteřin později toho mohli litovat, protože se do samostatného úniku dostal Ki Sung Kim a střelou do horní části branky rozhodl o tom, že do Mountfield Cupu vstoupil vítězně asijský celek.