SPA - MHK 1:2p - V prodloužení to znovu nevyšlo

20., neděle 5. 11. 2017
Sparta - Mountfield HK SPA - MHK
Sparta: Honzík - Michálek, Pavelka, Kalina, Mikuš, Dvořák, Švrček, Piskáček - Forman, Pech, Kumstát - Kudrna, Vrána, Rousek - Reichenberg, Klimek, Říčka - Uher, Černoch, Smejkal. Trenéři: František Výborný a Jaroslav Nedvěd.
Mountfield HK: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Rosandič, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Jarůšek - Bednář, Džerinš, Látal - Cingel, Koukal, Červený - Vopelka, Kukumberg, R. Pavlík. Trenér: Václav Sýkora.
Branky a nahrávky: 34. Kudrna – 17. Látal (F. Pavlík), 65. Červený (Pláněk, Dragoun). Rozhodčí: Hribik, Pešina – Lederer, Hynek. Vyloučení: 0:2. Bez využití.  V oslabení: 0:0. Diváci: 8 465. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Nejlepší hráči utkání: David Honzík - Patrik Rybár.
Podruhé za sebou došel zápas Sparty do prodloužení a i tentokrát se z dvoubodového vítězství radoval soupeř. Hradec Králové šel v O2 areně do vedení v první třetině, za Spartu srovnal v polovině zápasu nechytatelnou dělovkou Andrej Kudrna. Po bezbrankové třetí části následovalo prodloužení, ve kterém pouhou vteřinu před koncem rozhodl o druhém bodu pro Mountfield Rudolf Červený.

Domácí vstoupili do zápasu ve velkém stylu, jelikož po třiceti odehraných vteřinách hry byl zcela osamocen před Rybárem Forman. Sparťanský útočník udělal rychlou otočku kolem branky, ale hradecký gólman jeho pokus zneškodnil. Hradec kontroval akcí svojí druhé útočné formace. Bednář na sebe natáhl dva hráče Sparty a vzápětí předložil touš na najíždějícího Pláňka. Obránce s devatenáctkou na zádech dokázal neposedný puk zpracovat a poslat ho přesně do náruče Honzíka.

O chvíli později na tento moment zareagoval Pech, který předložil puk zpoza branky na nekrytého Formana, kapitán Pražanů zkusil střelu zápěstím a Rybár musel rychle na zem. Na opačné straně stál před brankou Honzíka Cibulskis, který chtěl ještě celou akci vyšperkovat přihrávkou na Červeného, ten ale v pádu trefil jen betony sparťanského brankáře. Po pár krušných okamžicích před Honzíkem se ke slovu dostali zase domácí. Kudrna na hranici brankoviště už střílel do prázdné branky, Rybár v leže ještě stačil puk zastavit před brankovou čarou! Na druhé straně ujel do brejku rychlonohý Martin Látal, který nejprve přetlačil jednoho z domácích beků a poté jednoruč poslal puk za záda gólmana Honzíka.

Začátek druhé třetiny byl v režii hostujícího celku, do první vážnější situace se však dostali sparťané. Reichenberg našlápl po pravé straně mantinelu a jen těsně minul vzdálenější tyčku Rybárovy svatyně. Posléze dostal nabito na modrou čáru Mikuš, jeho střelu švihem dokázal Rybár zkrotit na svých betonech a krátce nato měl obrovské štěstí, když jen o pár centimetrů netrefil hradecké zařízení Kudrna. Sparťané cítili ve vzduchu šanci na vyrovnání a do dalšího zakončení se tlačil Vrána, toho od puku odstavil Gregorc.

Po této gólové tutovce hra trochu ztratila spád a oba týmy nemohly projít zahuštěné střední pásmo. Až akce Pláňka zaváněla gólem. Hradecký zadák se dostal k odraženému puku před Honzíkem, svou střelou ale jen nastřelil jeho vyrážečku! Hradečtí měli od této chvíle hru pod kontrolou, jejich plány jim narušil až Andrej Kudrna, který využil chyby jednoho z hostí a přesnou ranou pod víko nedal Rybárovi sebemenší šanci zasáhnout.

Do vůbec první šance ve třetí třetině se hnal aktivní Pláněk, ještě před útočnou modrou čárou ho na poslední chvíli zastavil Říčka. U brankáře Rybára pro změnu kouzlil Smejkal, který se skrz bránící protihráče procpal ke krkolomnému zakončení. Hradecký gólman zůstal přišpendlen k ledu a odmítl další posun ve skóre. Snad nejblíže druhému hradeckému gólu byl Bednář. Hostující matador dostal přihrávku na levý kruh a svou střelou tahem jen rozezvučel horní tyčku!

V dalším průběhu třetí periody byl obrázek hry trochu rozháraný, což nejlépe svědčilo domácímu Vránovi. Sparťanský forvard nabral rychlost po levé straně, obešel posledního obránce a byl faulován. Rozhodčí tak nabídli domácímu výběru možnost přesilové hry. V ní Pražané sice několikrát Rybára ohrozili, gólman ve službách Hradce všem sparťanským pokusům odolal. Necelých pět minut před koncem třetí třetiny se ocitl před Honzíkem Džerinš, nicméně sparťanský brankář byl opět připraven a poslal zápas do prodloužení.

V pětiminutovém prodloužení tři na tři měli hráči obou týmů vyrovnané šance na úspěch. Do dobré střelecké pozice si najížděl Klimek, svým bekhendovým pokusem si ale na Rybára nepřišel. Následně si vzal u mantinelu puk Vrána, který už chtěl předat Černochovi do samostatného nájezdu, přihrávku prvního jmenovaného ztečoval jeden z Hradeckých přímo do lapačky Rybárovi. Když se rozeběhla poslední minuta, dostali se hosté do útočného pásma a rozhodli. Ze všech nejlépe si na brankovišti počínal hradecký Rudolf Červený, který pohotově dorazil touš za jinak dobře chytajícího Davida Honzíka pouhou vteřinu před koncem prodloužení.

Jaroslav Nedvěd (Sparta): "Myslím si, že to byl výborný zápas z obou stran. I když nepadlo moc gólů, diváci si určitě přišli na své. Byla to urputná bitva, spousta šancí, oba gólmani chytali výborně, takže padly jenom tři góly. Poděkuji našim hráčům za parádní bojovnost, dva těžké zápasy. V Brně a s Hradcem proti jedněm z nejlepších mužstev jsme uhráli bod. Trochu taky potřebujeme, aby se nám někdy překlopilo štěstí na naší stranu v posledních sekundách. Máme týden, abychom na tom zapracovali. Díky divákům i hráčům za pěkný zápas a pracujeme dál."

Tomáš Martinec (Hradec Králové): "Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. V první třetině jsme šli do vedení šťastným gólem, od té doby jsme byli lepší, vypracovali jsme si příležitosti, abychom Spartě odskočili. Škoda, že jsme z nich nedali gól a nešli do vyššího vedení. Ve třetí třetině byla zase lepší Sparta a bylo důležité, že se nám tam povedlo ubránit oslabení. Podržel nás tam Patrik Rybár. Po třech třetinách to byla zasloužená remíza. Za vítězství v prodloužení jsme moc rádi a jsme šťastní, že si ze Sparty odvážíme dva body. Chtěl bych hráčům poděkovat za soudržný týmový výkon, bylo vidět, že si za tím šli. Také bych chtěl poděkovat divákům, kteří nás přijeli do Prahy podpořit v hojném počtu."