7., pátek 22. 9. 2006
Vítkovice - Sparta VIT - SPA
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Gulaši, Jasečko, Hudec, Kuboš, Holík, Dresler - Irgl, Burger, Hubáček - Mikulík, Šimíček, Krenželok - Káňa, R. Procházka, Kohler - Klimek, Tomášek, Seman - Kropáč.
Sparta: Přikryl - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Hanzlík, Benýšek, Černošek, Mrízek, Protivný - Ton, J. Hlinka, Hlaváč - Netík, Sivek, Kratěna - Hromas, Langhammer, Štrba - Dragoun, Pohanka, Podlešák.
Branky a nahrávky: 7. Burger, 38. Hubáček (Irgl), 48. Burger (Káňa), 59. Irgl (Burger), 59. Krenželok (Šimíček) - 14. Hlaváč (Ton). Rozhodčí: Šindler - Křivský, Pešek. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:0. Diváci: 4112.
V souboji dvou "probuzených" týmů se lépo vedlo domácím Vítkovicím. Ty šly brzy do vedení z trestného střílení Burgerem, kterého při úniku fauloval Vykoukal. Za Spartu odpověděl ve 14. minutě Hlaváč, ale to bylo ze strany Pražanů vše. Ve druhé třetině byla sice Sparta aktivnější, ale Vítkovice využily přesilovku Hubáčkem. Holešovičtí pak nezvládli závěr, kdy Přikryla postupně překonali Burger, Irgl a Krenželok.

Nezajímavé utkání před prořídlými tribunami odstartovaly lépe domácí Vítkovice. Ty na Pražany nastoupily ve velkém stylu, když Přikryla mezi tyčemi neustále zaměstnávaly. Velice blízko vedoucí brance byl Irgl, rukavici brankáře trefil rovněž volný Krenželok. Ostravané působili agresivnějším a odhodlanějším dojmem, čímž si vynutili řadu nedovolených zákroků. Přesilovky zůstávaly nevyužity, potrestán byl až zákrok Vykoukala ze 7. minuty, za který sudí Šindler nekompromisně nařídil trestné střílení. Toho se ujal Burger a precizním blafákem do forhendu otevřel skóre. I nadále zůstávali u puku především Vítkovičtí, na brankáře Přikryla byli ovšem krátcí. Sparta se do šancí dostávala sporadicky, nepomohl ji ani návrat Štrby na led, či přítomnost Pohanky mezi mantinely, který je ve Spartě na zkoušce. Přesto se ujala hned druhá střela na Pince ze 14. minuty. Hlinka vyhrál vhazování přesně na Hlaváče, který se prokličkoval před branku a pod tělem gólmana vyrovnal.

Druhé dějství načali lépe Holešovičtí, kteří nastoupili nabuzení a odhodlaní utkání zvrátit. Veškerá snaha však troskotala na výborném Pincovi, nedařily se znovu přesilové hry. Nejčastěji provětrávala obranu domácích první formace, ovšem trio nejproduktivnějších hokejistů v bílém nedokázalo přetavit žádnou z dobrých příležitostí v gól. Nadějně se vyvíjel rovněž individuální průnik Podlešáka, který se sám pokoušel i o dorážky. Vítkovice byly nebezpečné především v početní výhodě, a to potvrdily ve 38. minutě. Tlak Sparty zničil Hubáček, který se nejdříve dostal k dorážce Irglovy rány a na sparťanské šance odpověděl vedoucí brankou. Pražané kontrovali ještě dobrou šancí Hlinky, po které se strhla menší potyčka za brankou Pince.

Podívaná plná nepřesností pokračovala i v poslední části. Zatímco v prostřední třetině dominovali hosté, v poslední dvacetiminutovce iniciativu na své hole znovu přebraly Vítkovice. Ty nejprve přečkaly šanci Pohanky a z protiútoku odpověděly ranou do tyče, kterou vyslal Procházka. Ve 48. minutě už však při Pražanech štěstí nestálo. Burger si pohrál s hostující obranou, několika kličkami se uvolnil a mířeným švihem k tyči skóre navýšil. Třetí branka definitivně zlomila odpor Sparty, která působila bezradným dojmem. Po sérii vyloučení dokonce pro domácí vzešla dlouhá dvojnásobná přesilovka, Přikryl tentokrát svůj tým podržel několika dobrými zákroky. Zaskvěl se na druhé straně také Pinc, když vzal z hokejky stoprocentní možnost Hlinkovi a následně také Tonovi. V závěru utkání vrhli Holešovičtí všechny síly do útoku a pozapomněli na obranná vrátka. To se jim vymstilo v 59. minutě, kdy v rozmezí jednadvaceti vteřin dvakrát inkasovali. Nejprve unikl Irgl a samostatný nájezd zakončil kličkou do forhendu, následně potrestal zmatky v defenzívě hostí Krenželok, když kotouč z brankoviště namířil za bezmocného Přikryla. Pražané odjeli z Ostravy s nelichotivým výsledkem 5:1 a o první tři body ze hřiště soupeře se budou snažit v neděli ve Zlíně.

Mojmír Trličík (Vítkovice): Základem našeho vítězství byl vynikající výkon brankáře. Ale už úvod nám vyšel. Aktivně jsme odehráli oslabení, chodili jsme do přečíslení, ale šance jsme až na trestné střílení nevyužili. Pak jsme udělali jedno zaváhání, dostali jsme gól a soupeř vyrovnal hru. Druhá třetina byla minimálně vyrovnaná. Takové zápasy pak rozhodují přesilovky a to byl případ vítězné branky, která padla po důrazu u branky. I když výsledek je statisticky zásluhou první lajny, byla to kolektivní práce celého týmu.

Marian Jelínek (Sparta): Odehráli jsme zápas, za který se mužstvo nechválí. Kromě dvanácti minut ve druhé třetině měl soupeř lepší pohyb, zarputilost, byla agresivnější a důraznější před branou. Vítězství Vítkovic je zasloužené. V závěru už jsme hráli vabank. Nechávali jsme jednoho hráče na útočné modré, proto soupeř chodil do přečíslení a my jsme ještě dvakrát inkasovali.