Ani napotřetí Sparta Třinec neporazila, prohrála 1:6

32., pátek 9. 12. 2005
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Chmelíř - Paroulek, Skořepa, Fabuš - Kudrna, Peterek, Martynek - Huna, Polanský, Tomas. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.
Sparta: Schwarz (32. Bříza) - Dobroň, Nikolov, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Toman, Stehlík, od 33. navíc 0. Malinský - O. Kratěna, Sivek, Chabada - Ton, Marek, Štrba - Netík, J. Straka, Špaňhel - Dragoun, Langhammer, M. Růžička. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Branky a nahrávky: 15. Peterek (Martynek), 22. Peterek (Kudrna, Výtisk), 30. Kudrna (Paroulek), 32. Kudrna (Martynek), 40. Polanský (Tomas, Huna), 56. Pácal (Peterek, Kudrna) - 13. Marek (Ton, Jan Hanzlík). Rozhodčí: Husička - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:1. Diváci: 3351.
Ani ve druhém utkání ze čtyřzápasové šňůry zápasů venku Sparta nedokázala bodovat. Pražané sice šli jako první do vedení, ale na Markovu branku brzy odpověděl Peterek. Podobně jako ve Vsetíně pak ale přišla osudová druhá třetina, ve které se Oceláři utrhli a znovu Peterkem, dvakrát Kudrnou a Polanským šli do čtyřbrankového vedení. V posledním dějství pak neúspěch Sparty šestým gólem potvrdil Tomáš Pácal.

Potřetí se Schwarzem mezi tyčemi začala Sparta utkání v Třinci. Trenér Výborný poslal od začátku do hry kompletní čtyři formace, z čehož věkový průměr té čtvrté byl něco málo přes jedenadvacet let. Otevřený hokej přinesl spoustu šancí již od samého začátku. Bieglovo zaváhaní za brankou mohl hned v úvodní minutě potrestat Chabada a vzápětí také Kratěna, ale ani jeden netrefili zcela odkrytou svatyni domácích. Hřmělo také na druhé straně, gólman Pražanů se musel pořádně ohánět při pokusech Kudrny a Peterka, vytáhl se zákrokem proti Martynkovi. Na druhé straně individuelně odpovídal Netík, ovšem nejistého Biegla nepřekonal. S podobnou šancí se nedokázal gólově vypořádat Špaňhel, jemuž stačilo odražený touš doklepnout do sítě. Oceláři znovu zabrali až v polovině třetiny Martynkem, který vypálil slibně z mezikruží, svou ránu také dravě dorážel, ale na rozklek Schwarze si nepřišel. Skóre se poprvé měnilo až v přesilové hře, kterou za Pražany s neuvěřitelným přehledem režíroval bek Vykoukal. Ve 13. minutě pohledně zakombinovala první formace, po ose Ton – Štrba souhru na jeden dotek zakončil nad ležícího Biegla Jan Marek. Vzápětí v početní výhodě odpovídali domácí. Martynkovu střelu Schwarz pouze ztlumil na hůl Peterka , jenž se štěstím doklepl kotouč za jeho záda. V závěru Oceláři určovali tempo hry, ale vyšší aktivitu nedokázali přetavit v další branky, Sparta se ubránila.

Prostřední dějství se odehrávalo ve stylu, ve kterém končilo to první. Tedy hra na jednu branku s tím rozdílem, že tentokrát se domácím nabídnuté šance podařilo dokonale zužitkovat. Hned ve 22. minutě v přesilové hře Kudrna kličkou oklamal Vykoukala, v přečíslení našel přesně spoluhráče Peterka, kterému stačilo zvednout puk nad přemisťujícího se Schwarze. Oceláři pokračovali v obrovském tlaku a zdecimovanou Spartu vůbec nepouštěli ke slovu. V dalším útoku přes Stehlíka pálící Tomas trefil tyč a zaměstnal tak sparťanského gólmana, zatímco Biegl se klepal zimou až do osmé minuty, kdy na něj v početní výhodě zamířil z dálky až Vykoukal. Ve 30. minutě, opět v přesilové hře, neudržel Schwarz kotouč v rukavici po střele Paroulka a Kudrna měl před prázdnou brankou snadnou úlohu, přestože do branky obětavě padal Dobroň. O necelé dvě minuty propuklo nadšení ve Werk Areně znovu, ovšem zaslouženě. Tentokrát si Kudrna našlápl ve středním pásmu, obešel snadno Tomana, o hokejku Černoška si touš přizvedl a ze vzduchu jej napálil přímo do sítě. To bylo na mladíka v brance Pražanů příliš a přenechal své místo oslavenci Břízovi. S veteránem v zádech se Holešovičtí mírně nadechli v početní výhodě, ale střela Vykoukala ani snaha Tona o dorážku vyzněla na prázdno. Sotva Třinec oslabení ustál, znovu se vrhal do útoku a Bříza se potil. Těžko mu bylo zejména při pokusu Skořepy a nájezdu Polanského. Avšak nakonec sparťanská ikona přeci jen kapitulovala. Ve 40. minutě Tomas zadovkou našel z druhé vlny sjetého Polanského, jenž precizním blafákem krutě navýšil.

V poslední třetině Oceláři zvolnili a vědomi si svého náskoku ubrali na tempu, přesto Sparta nedokázala reagovat alespoň kontaktním gólem. Naopak stále tahala za kratší stranu provazu a byla domácím snadnou kořistí. Biegla donutil zasahovat pouze Ton, jenž se pokoušel domácího strážce oklamat lehkým obloučkem. V přesilové hře slibně kombinovala první formace hostí, avšak žádný z hráčů nevystřelil, přestože zejména Marek s Netíkem byli ve výhodné střelecké pozici. Po zákroku Huny se Pražanům naskytla čtyřminutová přesilovka, ale i ta vyzněla naprázdno. Bezzubá Sparta honila puky po rozích, nedokázala si nadvakrát přihrát, natož ohrozit spolehlivého domácího brankáře. V samém závěru se utrhl Vykoukal, ale zblízka netrefil odkrytou klec. Naopak v oslabení Holešovičtí kapitulovali pošesté. Peterek zpoza branky viděl nikým nehlídaného Pácala, jenž střelou z první zasadil Spartě další úder. Vzápětí mohl dokonat hattrick sám Peterek, ale osamocený před Břízou nabídnutou šanci v branku nepřetavil. Nervy na uzdě neudržel hostující Marek a krátkou potyčkou si vyměnil názor s Kudrnou, z čehož vyplynula pro Slezany další početní výhoda. Jenže domácí před bujarým publikem už mysleli spíše na velké oslavy a do přehnaného útočení se nepouštěli. V samém závěru po ráně Vykoukala z křídla dorážel ještě puk Straka, ovšem vynikající Biegl byl u pravé tyče znovu včas. Sparta si z Moravy odváží zasloužený výprask, na Oceláře nestačila potřetí v sezóně.

Jan Daneček (Třinec): Myslím, že to bylo naše nejlepší utkání za dobu, kdy jsme u týmu. Měli jsme v první třetině trochu strach, protože soupeř měl řadu šancí. My jsme po dobrých výkonech venku chtěli potěšit domácí publikum a to se nám podařilo. Byli jsme ve druhé polovině zápasu jasně lepším mužstvem a vyhráli jsme zaslouženě.

František Výborný (Sparta): Začátek byl z naší strany dobrý. Měli jsme šance a šli jsme také do vedení. Škoda, že jsme o něj tak rychle přišli. Ve druhé části hry nás soupeř přebruslil a my jsme z nepochopitelných důvodů často chybovali. Chtěli jsme se ještě vrátit do zápasu, ale dalšími chybami jsme se o svoji šanci připravili.