CEB - SPA 1:2p - Bod navíc vystřelil Ton

35., neděle 28. 12. 2008
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Kovář - Poživil, Gřegořek, Sičák, Vydarený, Frolo, Jareš - Melichárek, Huml, Hudec - Kůrka, Květoň, Kotrla - Gulaš, Vak, Veselý.
Sparta: Pöpperle - Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Hanzlík, Procházka, Černošek, Jerofejevs, Vinogradov - Netík, Výborný, Kratěna - Ton, Langhammer, Koreis - Látal, Podlešák, Hromas - Mrňa, Hrdel, Kafka.
Branky a nahrávky: 53. Huml (Hudec, Gřegořek)- 15. Mrňa (Kafka, Vykoukal), 62. Ton (Vykoukal). Rozhodčí: Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 6421.
P r a h a - Sparťané dokázali prodloužit šňůru sedmi utkání se ziskem alespoň jednoho bodu. Osmý zápas se Pražanům povedl v Českých Budějovicích. V 15. minutě se prosadil Pavel Mrňa a Holešovičtí sahali po vítězství v základní hrácí době, ve 53. minutě však vyrovnal Huml a zápas se musel rozhodnout až v prodloužení. V tom se po dvou minutách trefil Petr Ton.

Do zápasu s pražskou Spartou, třetím týmem tabulky, šli Českobudějovičtí s tím, že horší výkon, než v posledním zápase proti Třinci, předvést nemůžou. A první třetina také byla v jejich podání lepší. Alespoň co se týkalo nasazení a bojovnosti, branku však nepřidali. Hned ve třetí minutě vybojoval Melichárek puk pro Hudce, ten ale z dobré střelecké pozice brankové zařízení netrefil. Následoval boj, boj a zase boj, žádný z týmů se nedostával do zakončení, hráči se dobře hlídali a nikdo nenacházel cestičku k soupeřově brankáři. Z ojedinělé akce ale padla branka, a to do sítě domácího týmu. Přečíslení dvou na jednoho vyřešil sparťanský mladíček Pavel Mrňa nejlepším možným způsobem. Střelou z úhlu prostřelil Kováře a bylo to 0:1. Dál už se v prvním dějství nic nestalo, i proto, že v jeho poslední minutě Kotrla neadresoval Kůrkovi, který by jinak jel sám proti Pöpperlemu, přesnou přihrávku. Po první třetině byl poměr střel 7:4 pro domácí hráče, i to vypovídalo o tom, že se v Budvar Aréně před vyprodaným hledištěm žádný ofenzivní koncert nekonal.

Zkraje druhé dvacetiminutovky nejprve vychytal Kovář zakončení Kratěny a Výborného. Na druhé straně pálil v čase 22:45 Milan Gulaš do tyče Pöpperleho brány! Při vyloučení Černoška se poté domácí neprosadili a přenechali aktivitu sparťanům, kteří byli do konce třetiny lepším týmem. Hosté soupeře přestříleli, lépe kombinovali, vyložené šance si však také nepřipravovali. Za tu se dala považovat až mela před Kovářem po přesilovkové střele Gulašiho ve 38. minutě. Kovář totiž puk neudržel a tak následovala série sparťanských dorážek. Vše zakončila střela Kratěny, která těsně minula levou tyč Kovářovy klece. Ostatní střely si však Kovář ve druhé třetině již s přehledem pohlídal a tak se šlo do kabin za stejného stavu, jako po třetině s pořadovým číslem 1.

Ve čtvrté minutě třetího dějství se do obrovské šance prodral Milan Gulaš, jemuž zbývalo jen přehodit Pöpperlův beton. Jenomže tento poslední krok ke vstřelení branky se mu nepodařil, brankář hostů svůj prostor uhájil. Jinak si ale Jihočeši žádný tlak, potřebný k vyrovnání, ne a ne vytvořit, nepomohla jim k němu ani hra v přesilovce. Sparťané pozorně bránili a nechávali Pöpperleho převážne ve statickém stavu. V 53. minutě se však domácí dočkali branky. Hudec přihrával na pravý kruh Ivanu Humlovi, jenž bez přípravy vystřelil. Jestli se ovšem tomu, co vylétlo z jeho hokejky, dalo říkat střela. Pöpperle ale už nemohl zastavit svůj pohyb a tak jen bezmocně sledoval, jak oblouček zapadl k jeho pravé tyči - 1:1. V poslední minutě se ještě museli Jihočeši bránit přesilovce soupeře, přísně byl vyloučen za vyhození puku mimo hřiště Poživil. Na brankovém stavu už se však nic neměnilo.

V prodloužení se těsně po vypršení Poživilova trestu prosadil Petr Ton, jemuž na střelu nabil Vykoukal. Sparťanskému útočníkovi střela sedla a Kovář byl bez šance – 1:2. Ze zápasu, který příliš hokejové krásy nepobral, tak vyšli nakonec vítězně hosté, hokejisté Sparty Praha. Ti tak ukořistili body již poosmé v řadě a potvrdili stále vzrůstající formu.

Ernest Bokroš (HC MOUNTFIELD): "Jsme spokojeni s tím, že mužstvo dobře pracovalo, na druhé straně po porážce s Třincem nemůžeme být spokojeni s pouhým bodem proti Spartě. Bodů máme strašně málo a v tabulce nám chybí."

Marian Jelínek (Sparta Praha): "Možná by bylo lepší povídat si o tom, co kdo dostal od Ježíška. Hokej neměl vysokou kvalitu, za šedesát minut padly dva góly a diváci se ani po této stránce moc nepobavili. Druhý bod v prodloužení nás samozřejmě těší, Ton s Vykoukalem mají domluvený signál a ten jim naštěstí vyšel."