12., čtvrtek 12. 10. 2006
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Kocián - Grin, Koranda, Veselý, Vítek, Drvota, Husák, Niko - Černý, Kudláček, Kubů, Tůma, Chára, Svatý, Kolář, Hanták, Hrabák, Bříza, Forman, Pekárek
Pardubice: Landsman (od 33. Štiegler) - Fink, Zdráhal, Blažek, Popler, Havlík Ladislav, Krejnus, Vágner - Kindl, Havlík Adam, Fousek, Pilař, Ježek, Radil, Zavoral, Tomášek, Kapec, Buchtele
Branky a nahrávky: 20. Tůma, 21. Chára (Grin), 31. Tůma (Kudláček, Chára), 33. Kudláček (Hanták), 46. Bříza - 34. Havlík, 38. Ježek (Blažek). Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 87.
HC Sparta Praha - HC Pardubice 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

P r a h a - Dorostenci přivítali na svém ledě své vrstevníky z Pardubic a jistě chtěli navázat na předchozí domácí utkání, ve kterém porazili Litvínov rozdílem tří branek. Ze začátku se zdálo, že pardubičtí hráči mají navrch, ale několik vteřin před první sirénou je zmrazil David Tůma, když se po zmatku hostující obrany zmocnil puku a zavěsil. Pardubice se snažily herně zvednout, ale domácí produktivita jim to nedovolila. Dorostenci si tak mohli připsat další body do extraligové tabulky. V dalším utkání zavítají na led Hradce Králové.

Od úvodního vhazování měli mírně navrch hosté, ale jejich tlak přerušilo ve 3 . minutě vyloučení Buchteleho za sekání. Domácí si vytvořili dvě slibné šance, a to když pálil od modré kapitán Niko a několik okamžiků poté Hrabák. Brankář hostů Landsman si však s těmito pokusy poradil. V 5. minutě se do velké šance dostali hosté, konkrétně zásluhou z trestné lavice vracejícího se Buchteleho, který se dostal do samostatného úniku, ale tváří v tvář nasměroval kotouč pouze do Kociánovy rukavice. V minutě 11. pálil od modré hostující bek Krejnus a ihned po něm doráželi Havlík s Radilem. Brankář Kocián se však ukázal v dobrém světle s všechny projektily směřující na jeho branku zkrotil. V 15. minutě byl vyloučen domácí útočník Tůma, ale hosté ohrozili branku pouze jednou, když od modré čáry pálil nepřesně Fink. Dvaadvacet vteřin před první sirénou se však zčistajasna zjevil před brankou David Tůma, když využil nedorozumění Poplera s Kapecem, kteří se očividně již viděli v šatně, a otevřel skóre zápasu. Po dvaceti minutách tak Sparta vedla nad Pardubicemi 1:0.

I po přestávce, když se hosté zřejmě ještě viděli v kabině, udeřili domácí podruhé. Zaváhání domácí obrany využil Jiří Chára, který po přihrávce Grina překonal Landsmana a zvýšil na 2:0. V 26. minutě pálil z mezikruží Ježek, ale nepřekonal Kociána. Tři minuty po něm se do šance dostal Fousek, ale jeho střelu z levého kruhu domácí gólman vykryl. V 31. minutě se domácí radovali potřetí, když po přihrávkách Cháry a Kudláčka dorážel kotouč do odkryté brány podruhé v zápase David Tůma. V téže minutě měl šanci na snížení Kapec, ale neprosadil se. Naopak domácím se podařilo skórovat znovu. Ve 33. minutě zakončoval do prázdné branky po kombinaci Tomáš Kudláček a zvýšil již na rozdíl čtyř branek. Hosté si v té chvíli vyžádali oddechový čas a prostřídali brankáře. Hostující svatyně se tak zmocnil Jan Štiegler. Ve 34. minutě měl na příležitost na hokejce hostující kapitán Pilař, ale Kocián výborně zasáhl pravým betonem. O minutu později se však hosté mohli radovat z prvního střeleckého úspěchu, když se po zmatku v domácí obraně trefil Adam Havlík. V téže minutě měli hosté velikou šanci na další zásah, ale domácí brankář efektním skluzem překazil vyloženou šanci Pilaře, kterému poslal křižnou přihrávku do brankoviště obránce Havlík. Ve 35. minutě byl vyloučen domácí Vítek za hákování, ale hosté se nedokázali prosadit. O tři minuty později, při vyloučení Davida Kubů však již úspěšní byli. Po přihrávce Blažka snižoval na 4:2 Jan Ježek. Několik vteřin před koncem druhého dějství pálil z levého kruhu Lukáš Kapec, ale jeho pumelice se odrazila od spojnice Kociánovy svatyně. Pražané tak po čtyřiceti minutách vedli na Pardubicemi 4:2.

Na začátku třetí dvacetiminutovky měl obrovskou příležitost hostující útočník Ježek, ale Kocián se blýskl efektním semaforem a našel touš ve své lapačce. Ve 46. minutě přidali domácí pátý zásah do pardubické branky. Tomáš Bříza se v útočném pásmu zmocnil puku a poslal ho z pravého kruhu mezi vyrážečku a pravý beton brankáře Štieglera do sítě. V 47. minutě měli hosté další početní výhodu, ve které trefil Tomášek tyč. Poté následoval hluchý moment v zápase, nepřesnost střídala nepřesnost a ani jedno z obou mužstev nemohlo najít recept na to, jak se dostat do pásma. V 56. minutě spálil velkou příležitost hostující Buchtele, když svou střelu nasměroval do horní tyče domácí branky. Poté byli vyloučeni hráči na obou stranách a zápas se tak dohrával po čtyřech hráčích na obou stranách. Poslední šanci v utkání měl domácí obránce Veselý, když z mezikruží vyslal střelu švihem. Brankář Štiegler však jeho pokus vytěsnil nad branku.

Domácí Sparta si tak připsala další důležité body do extraligové tabulky, když porazila Pardubice 5:2 po třetinách 1:0, 3:2 a 1:0. V dalším kole navštíví dorostenci pražské Sparty sousedské město Pardubic – Hradec Králové. Držme tedy palce!