11. 10. 2024 | Alžběta Žižková

JUN: SPA - MBL 1:2 - Těsný zápas pro Bruslaře

12., pátek 11. 10. 2024
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Tvrzník – Cichoň, Bjakov, M. Beran, Žižka, Reisnecker, Malínek – Bareš, Holeček, Daníček, Leinweber, Žmola, McGovern, Stepanchuk, Fábry, Chlán, Pospíšil, Odehnal.
Mladá Boleslav: Hora – Pavič, A. Vlasák, Freser, Šilhavý, Průšek, Sypecký, Křivánek – Dobner, Maxin, Hruška, Šachl, Vítek, Král, Hanyš, Hurt, Sláma, V. Beran, Kučera, M. Vlasák.
Branky a nahrávky: 10:54 M. Beran (Žižka, Fábry; 5/3) – 11:09 Král (4/5), 36:39 Hurt (Král, Průšek; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Hacaperka – Štěpánek, Motl. Diváci: 71. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Sparťanští junioři nezačali další domácí víkend dobře. Proti Mladé Boleslavi sice svěřenci Tomáše Netíka po gólu z dvojnásobné přesilovky vedli, Bruslaři ovšem v pokračujícím oslabení bleskově srovnali a na konci druhé třetiny zápas otočili. Našemu týmu se ve třetí třetině i přes veškerou snahu vyrovnat nepodařilo, tři body tak putují do města automobilů.

Komentář

Zkraje zápasu byla aktivnějším týmem Mladá Boleslav, Tvrzník tak musel být ve střehu už po necelých dvaceti vteřinách, první zákrok si ale náš gólman připsal po nahození z hokejky Hanyše. Mezitím Hora na druhé straně situacím jen přihlížel, protože spolupráce Stepanchuk - Odehnal i obě střely Daníčka nenalezly prostor mezi třemi tyčemi. První vyložená šance čekala na náš tým po deseti minutách hry, když se Bruslaři nechali poslat do tří. A to se sparťanům podařilo náležitě potrestat! Po sérii rychlých přihrávek se na střelu z první napřáhl Matyáš Beran, jenž z vrcholku pravého kruhu přesně vymetl levou šibenici.

Sparťanská radost ovšem trvala pouhých patnáct vteřin. Patrik Král vypíchl na obranné modré kotouč Malínkovi, načež si sjel až před Tvrzníka a po povedené stahovačce mu kotouč poslal mezi betony. Sparťané do konce první třetiny dostali ještě jednu možnost početní převahy, v té si ale žádnou výraznější šanci nevytvořili. Do vedení mohli jít naopak Bruslaři, Tvrzníka ale po střele Marka Vlasáka zachránila tyčka.


Druhou třetinu náš tým začal brzkým oslabení, ve kterém jsme sledovali dvě velké šance. Tu první měli Středočeši, když mohl Maxin po kombinaci zakončovat do odkryté branky, Tvrzník ale předvedl neuvěřitelný zákrok a držadlem hole nejproduktivnějšímu hráči Bruslařů gól doslova ukradl! V pokračujícím oslabení následovala naše šance, Žmola ale tváří v tvář Horovi nezvolil dobré řešení a branku minul.

Zajímavou šanci si vytvořili sparťané také o pár minut později, kdy byl do útočného pásma vyslán McGovern. Polský útočník v našich barvách chtěl zvolit podobné řešení, jako při gólové situaci zvolil mladoboleslavský Král, s tím ovšem Hora počítal, mezeru mezi betony tak utěsnil včas. Další gól nám tedy přinesla až další chyba, kterou předvedli sparťané v útočném pásmu, kde zcela opomněli rychlého Krále. Střelu autora první mladoboleslavské branky se ještě Tvrzníkovi podařilo zastavit, proti následné dorážce Jana Hurta už byl náš gólman, který se po prvním zákroku ocitl zcela mimo svou pozici, bohužel krátký.


Začátek třetí třetiny se sparťanům úplně nevydařil, nebyli jsme si schopni vypracovat potřebný tlak. Vymykala se šance Pospíšila, který se několika dorážkami snažil procpat puk za Horu, ovšem neúspěšně. Na obou stranách se začala množit vyloučení, která byla spojená ještě se šarvátkami, speciálním týmům ale tento zápas k chuti nepřišel.

V závěru utkání se sparťané okradli o možný čas vedoucí k vyrovnávací brance dalšími vyloučeními a v posledních minutách nedokázali na Mladou Boleslav najít recept, nedostali se tak ani k odvolání gólmana. Poslední naději na úspěch ještě domácím věnoval svým trestem do konce utkání Pavič, náš tým ale kratičkou přesilovku nevyužil, tři body si tak odvezli hosté z města automobilů.


FOTO: Juniorský hokej, Ronald Hansel

Ohlasy trenérů

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): "Odehráli jsme výborně hlavně první třetinu. Mrzí mě spousta zbytečně vyloučených hráčů, ale až na oslabení pět na tři jsme si s tím poradili. Musím klukům pogratulovat, protože v zápase všichni odvedli dobrou práci."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Věříme, že se vrátíme! Do Brna s hlavou nahoře

Memoriál Jana Marka je zpátky!

Sobotka: Věřím, že máme sílu sérii vrátit

SPA - KOM 3:4P - Už není kam uhnout