KOM - SPA 2:6 - Zasloužené vítězství v Brně

26., neděle 4. 12. 2022
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Furch (25. Čiliak) – Ščotka, Kundrátek (A), Ďaloga, Kučeřík, Hrbas, Holland, Gulaši (A) – Zaťovič (C), Holík, Koblížek – Flek, Strömberg, Horký – Kollár, Zbořil, Šalé – Dufek, Süss, Kratochvíl.
Sparta: Kořenář – Kempný, Polášek (A), Krejčík, Moravčík, Němeček, Jandus, Mikliš – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – E. Thorell, Horák, Tomášek – Buchtele, D. Vitouch, Dvořáček – Konečný, G. Thorell, Safin.
Branky a nahrávky: 4. Strömberg (Horký), 35. Horký (Zbořil, Holík) – 1. Tomášek (E. Thorell), 11. Jandus (Tomášek, Horák), 25. Dvořáček (Buchtele, D. Vitouch), 43. Safin (Konečný, Polášek), 49. Horák (Tomášek, E. Thorell), 51. Konečný (Safin). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Gebauer, Axman. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 700 (vyprodáno). Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6. Nejlepší hráči utkání: Luboš Horký - David Tomášek.
Týden jsme zakončili vítězně! Série plnohodnotných triumfů pokračuje i po nedělním utkání v Brně, kde jsme díky jistému Josefu Kořenářovi a skvělé koncovce zvítězili zaslouženě 6:2 a prodloužili vítěznou sérii na šest zápasů za sebou.

Sparťané vlétli do utkání aktivně, už v první minutě Erik Thorell napadal, načež našel z rohu pásma Davida Tomáška, který před brankou nezazmatkoval, kličkou obešel Dominika Furcha a po 43 vteřinách otevřel skóre. Nepřesná střela Michala Řepíka z mezikruží k úspěchu nevedla, stejně jako pokus domácího hráče z levé strany.

Brno se otřepalo, zavřelo náš tým kolem branky a do brankoviště najíždějící Kim Strömberg tečoval nastřelený puk do horní části branky. Kometu vyrovnání nakoplo, v dalších minutách byla při chuti, ale průnik Petra Kratochvíla po pravé straně vytěsnil Josef Kořenář mimo pravou tyčku. Tlak Moravanů byl následně úspěšně utlumen.

V polovině třetiny navíc dostal při našem menším tlaku v pásmu puk Martin Jandus, který na modré čáře nezazmatkoval, průnikem do pravého kruhu se uvolnil a parádní trefou do horní části branky vrátil Spartě vedení. Hra se přelévala ze strany na stranu, výrazná šance už ale nepřišla ani na jedné straně ledové plochy.

Vstup do druhého dějství poznamenalo Formanovo držení. V přesilovce se mezi kruhy ocitl Luboš Horký, ale betony Josefa Kořenáře sklaply včas. Vzápětí Kundrátkova střela z levého kruhu olízla horní tyčku a přesilovka skončila neúspěchem. V klidnější pasáži však sparťané zaútočili po pravé straně a nenápadná střela Davida Dvořáčka vyhnala Dominika Furcha z branky.

Na druhé straně si Jakub Flek se svým bekhendem na Josefa Kořenáře nepřišel, stejně jako Jan Buchtele a Eduard Šalé se svými dobře viditelnými pokusy. Za polovinou třetiny prolétl do pásma Adam Zbořil, jenže svou bekhendovou kličkou dopadl stejně jako Jakub Flek - neúspěšně. Zlom nastal při špatném sparťanském střídání.

Vyloučení domácí fanoušky povzbudilo, Kometa se dostala do pásma a tečovaný pokus v podání Luboše Horkého zaplul do sítě. Brno potvrdilo, že po vstřelení gólu je doma silné, chytrá střela z otočky v podání Jakuba Fleka však sparťanského brankáře nezaskočila. Ačkoliv putoval na trestnou Jan Buchtele, už po pár vteřinách Tomáš Kundrátek dohrál u mantinelu Jakuba Krejčíka a počet hráčů se vyrovnal. Vyhrocený závěr třetiny už přinesl jen zajímavou dorážku Jakuba Fleka, kterou Josef Kořenář udržel a poté se strhla mela s tresty na obou stranách.

Opatrný začátek třetiny v režii sparťanů výraznější rozruch nepřinesl. Výjimkou bylo přečíslení pod vedením Jakuba Konečného, který po pravé straně obešel Jana Ščotku a našel na zadní tyčce nehlídaného Ostapa Safina - 2:4. V šesté minutě Marek Hrbas nedovoleně dohrál na polovině hřiště Davida Vitoucha, za což dostal dvě minuty, které obdržel i Jan Buchtele za následnou pomstu a domluvu brněnskému obránci.

Ve čtyřech byla aktivnější Kometa, za jejíž převahy putovali na trestnou lavici hráči na obou stranách stranách, a to za opětovnou potyčku po odpískání. Ačkoliv Moravané dělali vše pro vyrovnání, proti byl zejména jistý Josef Kořenář. Tlak Komety utlumil Gulašiho faul, po němž o pár vteřin později fauloval i Radek Kučeřík a domácí šli do tří!

Náš tým se v poklidu usadil v pásmu a po trpělivé kombinaci dostal nabito před branku nehlídaný Roman Horák, jenž propálil Marka Čiliaka. Následně si pro změnu Jakub Konečný udělal výlet do útočného pásma, načež lehkou střelou překonal slovenského brankáře podruhé. Kometa v závěru ještě zkoušela zadělat na drama, ale šance nepřicházely. Potyčka Martina Janduse s Adamem Zbořilem už na vývoji zápasu nic nezměnila, proto jsme v Brně vybojovali šestou výhru v řadě!

Martin Pešout (HC Kometa Brno): "My jsme zase brzo dostali branku a celou první třetinu jsme to tlačili do kopce. Hráči zaslouží pochvalu za druhou třetinu, v níž jsme měli trochu smůlu, místo vyrovnání na 2:2 to naráz bylo 1:3. Laciná branka nás zbrzdila při chystaném závěrečném náporu, nešťastná hokejka v obličeji nás poslala do tří a to rozhodlo. Příchod Libora Zábranského na střídačku znamená, že chceme tady v Kometě všichni pro tým to nejlepší. Výsledky jsme měli špatné a doba nazrála, abychom to udělali teď."

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Čekali jsme velice těžké utkání před skvělou atmosférou, což se potvrdilo. Zápas se podle mě lámal za stavu 4:2 pro nás, bylo to v tom momentě hodně vyrovnané a kdyby se domácím podařilo vyrovnat, byl by závěr hodně zajímavý. Takhle jsme se uklidnili a hráli jsme velice dobře."