27. 1. 2013 | Tereza Velikovská

SPA - CEB 4:2 - I podeváté v řadě výhra!

44., neděle 27. 1. 2013
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Pinc - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Hanzlík, Krstev - Ton, Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Svoboda - Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz - Suja, Mertl, Šimánek - Kotalík, Dej, L. Květoň - Rousek, Langhammner, Knotek - Marek, Červený, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Branky a nahrávky:8. Přibyl (Rachůnek), 16. Treille (Krstev, Přibyl), 27. Tenkrát (Hlinka, Pilař), 60. Treille (Sičák, Přibyl) - 21. Kotalík (Harant), 57. Mertl z trestného střílení. Rozhodčí: Minář, Šindler - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 1:5, navíc Pilař (SPA) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 5141. Střely na branku: 31:16. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
P r a h a - Sparťané zvládli čtvrtý souboj s Českými Budějovicemi vítězně, a v roce 2013 tak stále nepoznali hořkost prohry! Hned třemi zásahy se na výhře podílel třetí útok ve složení Přibyl – Rachůnek – Treille. Devátým vítězstvím v řadě tak sparťané vyrovnali klubový rekord v počtu výher!

Do střetnutí dvou týmů oplývajících výtečnou aktuální formou naskočili aktivněji domácí. V jejich brance nastoupil poprvé od svého příchodu od začátku Marek Pinc, který dochytal utkání v Kladně. Kováře na druhé straně prověřili jako první od modré čáry Sičák a Pilař, v přesilové hře druhý jmenovaný prováhal velkou šanci, když na kruhu příliš dlouho otálel se střelou. Ton ještě v početní výhodě před brankou skvěle našel Hlinku, ten však střílel jen do Kováře. Pince poprvé nebezpečněji ohrozil Dietz, ale jeho tvrdá střela proletěla těsně kolem tyče.

To Daniel Přibyl si na druhé straně vedl lépe. Dostal se k odraženému puku a těsně za útočnou modrou ho poslal střelou švihem o břevno za záda Kováře. A tyčka budějovické branky zazněla o chvíli později znovu, když ji dělovkou orazítkoval Rachůnek. V závěru první části přidali rozjetí sparťané druhý zásah. Obránce Krstev objel branku a poslal kotouč na Sachu Treilleho, který v pozici na hranici brankoviště přesně našel mezírku mezi rukou a betonem.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky přišlo ovšem snížení Jihočechů. Pinc vyrazil Harantovu střelu, k puku se dostal Aleš Kotalík a doklepl ho do odkryté části branky. To bylo zase na delší dobu ze strany hostů vše a zajímavé situace se děly u Kováře. Nejprve se do nadějné šance protlačil Krstev, poté ujížděl sám na branku Ton, ale kličkou do backhandu neusměrnil mezi tři tyče.

Třetí domácí trefu tedy přidal až Petr Tenkrát, když z levého kruhu z otočky střílel ke vzdálenější tyči. Rachůnek následně dobře našel Přibyla, ale ten druhý zásah nepřidal a střílel nad. Pinc se opět výrazněji zapotil až v závěru druhé části, když ho zkoušel prostřelit mezi betony Knotek. Sparťanský gólman je stihl sklapnout včas.

První výraznější příležitost třetího dějství si vypracoval českobudějovický kapitán Šimánek, ale Pinc jeho pokus zvládl vyrazit nad. Poradil si i s pokusem Langhammera z pravého kruhu. V přesilové hře zase hrozila Sparta, konkrétně Hlinka, jehož pokus vytěsnil Kovář vyrážečkou. Sičákovu pohotovou střelu zase skryl do lapačky.

V 57. minutě dokázali hosté zdramatizovat závěr duelu. Za Gřegořkovo hákování bylo nařízeno trestné střílení, které Tomáš Mertl proměnil střelou k tyči. V power play zachránil Spartu výtečným obranným zákrokem Sičák a Holešovičtí nakonec trefou do prázdné branky v podání Sachy Treilleho zpečetili devátou výhru v řadě.

Ohlasy trenérů

Josef Jandač (Sparta): Podali jsme jako mužstvo zodpovědný výkon. Dvě třetiny to bylo více ofenzivní, soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili. Možná tomu chyběl gól v přesilovce, které jsme nehráli moc dobře. V poslední třetině jsme zápas vcelku bez problémů hlídali, ale v závěru jsme to zdramatizovali. Byl tam nešťastný odraz puku ve středním pásmu, soupeř šel do nájezdu, proměnil trestné střílení a pak hrál vabank. Pro nás to bylo docela těžké, protože z celkem jasného zápasu se stalo drama. Ke konci tak udělal Ivan Rachůnek chybu a oni mohli ještě vyrovnat. Myslím si ale, že jsme zaslouženě vyhráli.

Peter Draisaitl (České Budějovice): My jsme toho dnes moc nepředvedli. Ke konci jsme sice jednou střelou sahali po bodu, ale po celých šedesát minut jsme si skoro nebyli schopni vypracovat ofenzivní akce. Nebyli jsme stoprocentně připraveni na zápas a tak dobří my nejsme, abychom pak mohli uvažovat o bodech. Myslím si ale, že kdybychom byli připraveni hrát tak, jako v předešlých šesti zápasech, že to zde hratelné bylo.